Haberler

Saadet Partisi Fotoğraf Sergisi Açtı

Saadet Parti Niğde Kadın Kolları Başkanı Mehtap Yılmaz, çevre ülkelerde yaşanan savaşları anlatan fotoğraf sergisi açtı.

Saadet Parti Niğde Kadın Kolları Başkanı Mehtap Yılmaz, çevre ülkelerde yaşanan savaşları anlatan fotoğraf sergisi açtı.

Niğde Belediyesi önünde açılan sergide ülkelerde yaşanan savaş hallerini ve ülkemizde asker ve polislerin çatışma alanlarından çekilen fotoğrafların sergisine Niğdeli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sergi öncesi basın açıklaması yapan Saadet Parti Niğde Kadın Kolları Başkanı Mehtap Yılmaz, "Milyonlarca insan İsrail bombaları ve askerleri tarafından ölüyor. Neden sizin çocuklarınız Suriyeli, Filistinli, Afganistanlı herhangi bir çocuk farklı olsun. Tüm bunların sebebinin ilahi hakikat değil de temelleri zayıf bir sistemin getirisi olduğunu, kısıtlı bir zihnin hukuk kurallarından kaynaklandığını unutmamamız gerekir." dedi.

İslam, barış ve kardeşlikten huzurdan başka bir şeyi tavsiye etmemiştir diyen Yılmaz, " Ancak beşeri sistemlerin hukuk ve huzur arayışları hep sahte, yanlış ve eksik olmuş dünyaya kan ve göz yaşından başka hiçbir şey getirmemiştir. Bugün dünyanın 80 ayrı yerinde işgal, çatışma ve iç savaş vardır. 100 binlerce çocuk mermilerin ve bombaların hedefi olmuştur. Bakının sadece Suriye de 102 bin 595 kişinin kayıplara geçti ifade edilirken, savaştan kaçıp başka ülkelere göç eden insanlarının sayısının da 4 milyon olduğuna dikkat çekildi. Suriye'de yerini terk edip başka şehirlere göç edenlerin sayısı 8 milyon 180 bin olarak açıklanırken, savaştan toplam etkilenen insan sayısının 12 milyon 738 kişi olarak belirlendi. Suriye savaşının yeni bilançosuna göre 470 bin kişi öldü, 1,9 milyon kişi yaralandı. Ölümler ve göçler nedeniyle ülke nüfusu yüzde 21 azaldı. Daha Filistin'den, Irak'tan, Afganistan'dan, Bosna'dan, Patani'den, Arakan'dan ve Uygur Türklerinden ve Türkiye'den bahsetmedim bile. Bakınız bu ateş bizi sarıyor. Son 5 ayda 5 büyük patlama yaşadık 198 vatandaşımızı kaybettik. Ayrıca son 8 ayda verdiğimiz şehit sayısı 330'u geçti. Bunların başlıca iki sebebi var, bunlardan biri İslam dünyasının dağınık ve perişan halidir. İkinci sebebi ise iktisadi, askeri ve siyasi gücü elinde bulunduran Küresel Emperyalistlerin bencil, tarafgir ve zalim tutumlarıdır. Aslında problem emperyalistlerin sahip olduğu güç değil, bizim içine düştüğümüz zafiyettir." diye konuştu.

Haklı olmanın yetmediğini ve güçlü olmanın gerektiğini belirten Yılmaz; " teröre karşı mücadele de Saadet Partisi olarak bütün gücümüzle iktidarın yanındayız. Terörün arkasındaki üst aklı, finansal desteği ve küresel güçleri cesurca deşifre edecek bir duruşu ortaya koydukları takdirde yine Saadet Partisi olarak bütün gücümüzle iktidarın yanlarındayız. Bütün siyasi partilerin, iş çevrelerin, STK'ların ve güvenlik uzmanlarının katıldığı 'Teröre Karşı Milli Birlik ve İstişare Toplantısı' yapalım. Hem birlik ve beraberliğimizi gösterelim, hem de neler yapılabileceğini samimiyetle tartışalım. İslam devletleri arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkileri geliştirelim. Özellikle Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hocamızın kurduğu D-8'leri aktif hale getirelim. Bunlar er yada geç gerçekleştirilecek. Bugün bunu hayal olarak görenler, İslam Birliği kurulduğunda, yeni bir dünya kurulduğunda mahcup olacaklardır." şeklinde konuştu.

Basın açıklamasından sonra Niğde Belediye Kent meydanına açılan fotoğraf sergisi gezildi. - NİĞDE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehtap Yılmaz Niğde Yerel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bakmadan Geçme

ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Manavgat, Konyaaltı, Serik 17-18 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Ümraniye, Bağcılar, Bahçelievler 17-18 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Çankaya, Yenimahalle, Gölbaşı 17-18 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 18 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 18 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (BEŞİKTAŞ-SHAKHTAR DONETSK) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 17 Temmuz günün maçları nereden izlenir? İzmir Selçuk'ta yangın! İzmir'de yangın mı çıktı? Yangın nerede çıktı, ne oldu? Konya'da gezilecek yerler: Konya seyahatinde nerelere gidilir? Konya günübirlik gezilir mi? Mustafa Sarıgül kaset iddiası hakkında ne dedi? (VİDEO) Paylaşılan video hakkında Sarıgül ve avukatlarından açıklama geldi 4 yıllık bölümler neler 2024? 4 yıllık üniversite taban puanları ne? 4 yıllık YKS taban puanları… Safranbolu'da gezilecek yerler listesi! Safranbolu'da nereye gidilir, bir günde gezilir mi? Alper Ulusoy hakemliği bıraktı mı? Alper Ulusoy kimdir? FIFA kokartlı hakem Alper Ulusoy kaç yaşında, nereli? Can Keleş kimdir? Can Keleş nereli, kaç yaşında? Can Keleş hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ | MEB mazerete bağlı il içi ve il dışı yer değişikliği başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? TUS 2. dönem sınavı ne zaman? 2024 TUS 2. dönem sınav tarihi ve oturum saatleri açıklandı mı? Fenerbahçe- Lugano maçı ne zaman? Fenerbahçe- Lugano maçı nerede oynanacak?
'Sokak hayvanları' teklifinin görüşüldüğü komisyonda tartışma! Gazetecileri dışarı çıkarmak istediler

'Sokak hayvanları' teklifinin görüşüldüğü komisyonda tartışma! Gazetecileri dışarı çıkarmak istediler

title