Öğretmenlere Vatandaşlık Semineri - Haberler
Haberi Paylaş

Öğretmenlere Vatandaşlık Semineri

Öğretmenlere Vatandaşlık Semineri

Manisa Gazi İlköğretim Okulu, düzenlediği etkinlikte öğretmenlere Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Projesi semineri verdi.

Manisa Gazi İlköğretim Okulu, düzenlediği etkinlikte öğretmenlere Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Projesi semineri verdi.

Öğretmenevinde yapılan eğitim seminerine Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Semiha Şahin, konuşmacı olarak katıldı. İki bölüm halinde yapılan seminerin açılış konuşmasını yapan Manisa Milli Eğitim Şube Müdürü Şerafettin Yel, şöyle dedi: "İnsanların demokratikleşmesi açısından daha küçük yaşta üzerinde durmamız gereken bir konu. Bizim özellikle branşlarımız itibari ile okullarımızda en çok üzerimizde durmamız gereken bir iletişim konusunda öğrencilerin birbirlerine saygılı davranmaları ve nasıl hareket etmeleri konusunda ciddi derecede durmamız gereken ve bu projede de bu anlamda bize rehberlik yapılması yönünde önemli bir konuyla burada bulunmuş bulunuyoruz. Bizler bu konuyu ne kadar ciddi bir şekilde işler ve ne kadar üzerinde durursak o denli öğrencilerimizin güzel bir şekilde yetişmelerini sağlamış olacağız. ve geleceğimize güvenle bakma acısından çok etkili olacaktır. Hakikaten insanların büyüdüklerindeki durumları ve tutumları temelden yetişmelerine bağlı. Onun için bizler öğrencilerimize eğitim camiası olarak bu demokratikleşme ruhunu ve anlayışını özümsemiş bir nesil yetiştirmemiz adına ciddi bir şekilde üzerinde durmamız gerekiyor daha önce yanılmıyorsam 3 yıl kadar öncesi bizim Kuş adasında katıldığımız vatandaşlık ve hukuk dersleri ile alakalı bir seminere katılmıştık. Yurt dışından bu konuda eğitim görmüş arkadaşlarımız gelmişlerdi. Sizler zaman zaman yurt dışına gidiyorsunuz ve yurt dışındaki insanlarla karşılaşıyorsunuz ve yaşanan durumları zaman zaman karşılaştırma imkanı buluyorsunuz herhalde bu aradaki farkı biraz daha bize iyi bir şekilde özümsemek ve iyi bir şekilde kendimize çekmek ve kendimize yerleştirmemiz gerekiyor. Ben bu anlamda bu konferansın çok faydalı olacağına inanıyorum."

Yel'in konuşmasının ardından Yrd. Doç. Dr. Semiha Şahin, eğitim seminerine katılan öğretmenlere Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları hakkında açıklamalarda bulundu. yapılan eğitimin sonunda Şube Müdürü Yel, konuşmacı Şahin'e teşekkür dileklerini sunarak çiçek takdim etti. - MANİSA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Dokuz Eylül Üniversitesi Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title