Haberler

Of'ta Polis Teşkilatı'nın 171. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

Trabzon’un Of İlçesi’nde Of Kaymakamlığı ile Of Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen gecede ilçede görev yapan emniyet mensupları aileleriyle bir araya geldi.

Trabzon'un Of İlçesi'nde Of Kaymakamlığı ile Of Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen gecede ilçede görev yapan emniyet mensupları aileleriyle bir araya geldi.

Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümünü nedeniyle Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Polis Gecesi'nde Of'ta görev yapan emniyet çalışanları aileleriyle birlikte akşam yemeği yediler.

Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Dr. Orkun Şenel, Garnizon Komutanı Onur Yakan ve eşlerinin katıldığı geceye emniyet çalışanları da eş ve çocuklarıyla birlikte katıldı.

Gecede konuşan Emniyet Müdürü Şenel, böylesine anlamlı bir gecede emniyet mensuplarını bir araya getirdikleri için Kaymakam Arslan ve Başkan Sarıalioğlu'na teşekkür etti.

Emniyet çalışanları için her zaman göreve hazır olduklarını belirten Başkan Sarıalioğlu, "Gece gündüz demeden halkımız için çalışan emniyet mensuplarımızın bu özel günlerini kutluyorum. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki olaylar sebebiyle bu seneki kutlamalarımızı olabildiğince sade ve mütevazi bir şekilde gerçekleştireceğiz. Ben inanıyorum, 171 değil 1071. yılları da kutlayacağız. Bu vesileyle Of İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışanlarını yürekten kutluyorum. Emniyet teşkilatı son on yılda çok ciddi açılımlar yaparak kendisini yeniledi. Emniyet teşkilatı daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde Türk Milletinin hizmetinde olmaya devam etti, devam ediyor ve devam edecektir. Vatan için canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.

Of Kaymakamı Eren Arslan ise yaptığı konuşmada, "Polislik zor bir meslek, kutsal bir meslek. Çünkü bugün özellikle Doğuda ve Güneydoğuda bizler burada huzur içerisinde bulunurken çatışma ortasında vatana, millete ve bayrağa kast eden hain bölücülere karşı mücadele eden kardeşlerimiz var. Allah onların yardımcısı olsun. Dualarımız onlarla. İnşallah onlar galip gelecekler, onlar başarılı olacaklar. Hainler bölücüler hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklar" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan yaş pasta kesimi ile gece sona erdi.

POLİSLERE VE SÜRÜCÜLERE PASTA İKRAMLI UYGULAMA

Of Kaymakamı Eren Arslan ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, ilçede yol kontrol uygulaması yapan polislere ve sürücülere sürpriz yaptılar. Polis Teşkilatı'nın 171. kuruluş yıldönümünü nedeniyle düzenlenen yemeğin ardından Kaymakamı Arslan, Başkan Sarıalioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Dr. Orkun Şenel ve Garnizon Komutanı Onur Yakan yol uygulaması yapan polislere pasta sürprizi yaptılar.

Görev başında iken yapılan sürpriz karşısında mutluluklarını gizleyemeyen polis memurları, birlikte kestikleri pastayı uygulama esnasında durdurdukları araç sürücülerine ve araçlarda bulunan vatandaşlara da ikram ettiler.

İkram karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar, "Polisimizin ve Jandarmamızın bu tür uygulamaları bizleri mutlu ediyor. Kendimizi güvende hissediyoruz. Eskiden polis uygulaması olduğunda korkardık, çekinirdik. Şimdi ise hoşumuza gidiyor. Yol çevirmesinde yaş pasta ile ilk kez karşılaştık. Sizlere teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar. - TRABZON

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Salim Salih Sarıalioğlu Eren Arslan Trabzon Yerel Haberler

AK Parti Aydınlar Belde Belediye Başkanı Karamercan trafik kazasında hayatını kaybetti

AK Parti Aydınlar Belde Belediye Başkanı Karamercan trafik kazasında hayatını kaybetti

Kazada 1 kişinin ölümüne neden olmuştu! Eylem Tok'tan sonra oğlunun duruşması da ertelendi

Kazada 1 kişinin ölümüne neden olmuştu! Eylem Tok'tan sonra oğlunun duruşması da ertelendi

A Milli Takımımız, EURO 2024'teki ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 yendi

A Milli Takımımız, EURO 2024'teki ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 yendi

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

title