Nükleer Santrale Karşı Pedal Çevirecekler - Haberler
Haberi Paylaş

Nükleer Santrale Karşı Pedal Çevirecekler

AA - Yerel
Nükleer Santrale Karşı Pedal Çevirecekler

Giresun'da toplanan bir grup bisikletli, Sinop'a yapılacak nükleer santrali protesto etmek için pedal çevirecek.

Giresun'da toplanan bir grup bisikletli, Sinop'a yapılacak nükleer santrali protesto etmek için Sinop'a kadar pedal çevirmeyi hedefliyor.

İzmir'den otobüsle gelerek Atatürk Meydanı'nda toplanan 7 kişiden oluşan "Karşı Bisiklet" adlı grup, Giresunlu bazı bisikletçilerin de katılımıyla yola çıktı. Bisikletliler, cuma günü Sinop'a varmayı amaçlıyor.

Grup adına basın açıklaması yapan Senem Türkaydın Elmalı, daha önce hidroelektrik santrallere, Aliağa, Menemen ve Foça'daki termik santrallere karşı pedal çevirdiklerini hatırlattı.

Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santrali protesto etmek için bu kente doğru yola çıktıklarını belirten Elmalı, şunları kaydetti:

"Toprağımıza, havamıza, suyumuza sahip çıkmak için ayağımız pedalda, yine yollardayız. Doğa ve insanlık için tehlikeli, enerji üretimi açısından pahalı ve kirli olan bu projenin karşısındayız. Nükleer santral Türkiye'nin enerji sorununa çözüm değildir. Kirli enerji kaynaklarının alternatifi, her anlamda daha az tüketerek yaşamak, bölgesel yenilenebilir enerji kaynaklarına imkan sağlamaktır." - Giresun

AA / Yerel

Giresun Elmalı İzmir Sinop Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title