Haberler

Mersin Pediatri Günleri 22. kez başladı

Güncelleme:

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 'Mersin Pediatri Günleri'nin 22. kongresi başladı. Kongre, pandemi süreci haricinde aralıksız olarak gerçekleştirilmektedir.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından ilki 1998 yılında gerçekleştirilen ve pandemi süreci haricinde aralıksız devam eden ' Mersin Pediatri Günleri'nin 22'ncisi başladı.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezindeki programın açılışında konuşan MEÜ Rektörü Prof Dr. Erol Yaşar, geleneksel ve köklü bir hale gelen ' Mersin Pediatri Günleri'ni bir kez daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Mersin Pediatri Günleri ilk kez 1998 yılında üniversitemiz tarafından organize edilmişti. Covid 19 pandemisi döneminde verilen zorunlu aranın dışında çok değerli bu bilimsel birliktelik kesintiye uğramadan devam etti. Bugün ise 22. kongremizde birlikteyiz. Deneyimli kadrosuyla tıp fakültemiz düzenlediği bilimsel toplantılarla bölgede öncü olmaya devam etmektedir" dedi.

Bu alandaki en deneyimli ve birikimli bilim insanlarını buluşturmanın haklı gururunu yaşadıklarını kaydeden Yaşar, "Bu bilgi şölenine ev sahipliği yapmak bizler için bir gurur vesilesidir. Bu kongrede alandaki güncel araştırma sonuçlarının paylaşımı gerçekleşecek. Geleceğe yönelik stratejik planların yapılmasında bu toplantının önemli rol oynayacağına içtenlikle inanıyorum. Mersin Pediatri Günlerinin üst düzeyde verimli geçeceğini umut ediyorum. Bu bilim şöleninin üniversitemize, ülkemize ve bilim dünyasına faydalı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

"Yenidoğan alanında geldiğimiz seviye gelişmiş ülkelerden geri değil"

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya ise 'Pediatri Günleri'nin gerçekleştiği ilk yılları anımsadığını ifade ederek, "Önemli olan sürdürülebilirlik ve kararlılık. Önceki yıllarda olduğu gibi Mersin için çok önemli, bilgilerin güncellendiği bir buluşma olacak" şeklinde konuştu. Cumhuriyetin 100. yılında MEÜ Tıp Fakültesi'nin de 25. yılını kutladığını hatırlatan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Delibaş da, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalının şu andaki imkanlarından, çalışanlarından ve çalışmalarından bahsetti.

Açış konuşmalarında son olarak söz alan Kongre Başkanı Prof. Dr. Yalçın Çelik, cumhuriyetin 100. yılından ve cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ten bahsederek sözlerine başladı. Yıllar boyunca hem ülke hem de diğer her şeyde olduğu gibi yenidoğan servislerindeki gelişmelerden bahseden Çelik, "Bugün geldiğimiz seviye gelişmiş ülkelerden geri değil. Buna emek ve katkı veren herkese ve tüm katılımcılara teşekkür ederim" diyerek sözlerini tamamladı. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mersin Üniversitesi Mersin Yerel Sağlık Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title