Haberler

Kuşadası Limanı'na 4 gemi bereketi ile geldi

Güncelleme:

Kuşadası Ege Port Limanı'na sabah saatlerinde yanaşan Malta Bayraklı Celestyal Olympia, Panama bayraklı MSC Musica, Marshall Bayraklı Marina ve Norveç Bayraklı Viking SKY isimli kruvaziyerlerle 6 bin 782 turist ve 2 bin 900 mürettebat ilçeye giriş yaptı.

Kuşadası Ege Port Limanı'na sabah saatlerinde yanaşan Malta Bayraklı Celestyal Olympia, Panama bayraklı MSC Musica, Marshall Bayraklı Marina ve Norveç Bayraklı Viking SKY isimli kruvaziyerlerle 6 bin 782 turist ve 2 bin 900 mürettebat ilçeye giriş yaptı. Gemilerden inen Amerikalı turistler otobüslerle Efes ve Meryem Ana turuna çıktı. Tur programına katılmayan yolcuların ekseriya ise ilçe merkezini gezmeyi tercih etti.

Kuşadası'nda Kruvaziyer turizmindeki hareketliliğin her geçen gün artığını söyleyen Doğu Akdeniz Limanlar Bölge Direktörü ve Ege Liman İşletmeleri Genel Müdürü Aziz Güngör, "Kuşadası Ege Port Limanı'na bugün de 4 gemi yanaştı. 6 bin 782 turist ve 2 bin 900 mürettebat ülkeye günübirlik olarak giriş yaptığını belirtti.

Güngör, "2023 kruvaziyer sezonunda aynı gün 5 ila 6 gemiyi aynı zamanda misafir edeceğimiz günler de olacak. Akdeniz'in en fazla gemi ağırlayan limanları arasında yer alan Kuşadası limanı hızla eski şöhretli günlerine geri döndü. Ülkemiz için çok önemli olan bu turizm biçiminden tüm esnafımızın bol kazançlar sağlamasını diliyorum "dedi. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kuşadası Limanı Kuşadası Bayraklı turist Panama Marina Panama Norveç Malta Malta Ege Yerel Haberler

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden 'Neden' sorusuna 'Sadece Allah rızası için' yanıtı

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden "Neden" sorusuna "Sadece Allah rızası için" yanıtı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title