Haberler

Konyaaltı'na Görkemli Atatürk Anıtı

Güncelleme:

Konyaaltı Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında Konyaaltı’na Atatürk Anıtı yapılacak. Belediye Başkanı Semih Esen, “Cumhuriyetimizin 99’uncu yıl dönümü için Konyaaltı’mıza yakışır bir Atatürk Anıtı kazandırmak istiyoruz’’ dedi.

Konyaaltı Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında Konyaaltı'na Atatürk Anıtı yapılacak. Belediye Başkanı Semih Esen, "Cumhuriyetimizin 99'uncu yıl dönümü için Konyaaltı'mıza yakışır bir Atatürk Anıtı kazandırmak istiyoruz" dedi.

Konyaaltı Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) arasında, Atatürk Anıtı yapımıyla ilgili iş birliği protokolüne Belediye Başkanı Semih Esen ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan imza attı. Önce çamurdan modellenip daha sonra kalıba dökülecek ve fiberglas maddeden oluşacak Atatürk Anıtı'nın yaklaşık 3 metre yüksekliğinde olması planlanıyor.

Başkan Esen, Anıt'ın açılışını 29 Ekim'de, Cumhuriyet'in 99'uncu yıl dönümünde yapacaklarını söyledi.

KONYAALTI'NA YAKIŞACAK

Cumhuriyet'in 99'uncu yıl dönümü için, Konyaaltı'na yakışır bir Atatürk Anıtı kazandırmak istediklerini kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Ulu Önder'in fikirlerine, azmine, fedakarlık ve kararlılığına iyiden iyiye ihtiyacımız olduğu şu günlerde, Akdeniz Üniversitesi iş birliği ile yapacağımız heykelin çok büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Konyaaltı'nda yaşayan vatandaşlarımızın da bu anıtın yapımından duyacakları mutluluğu tahmin edebiliyorum" dedi.

ÖRNEK PROTOKOL

Akdeniz Üniversitesi'nin hem sanatsal hem de teknolojik olarak Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olduğunu söyleyen Esen, yaptıkları protokolün Akdeniz Üniversitesi ile iş birliklerinin artarak devam etmesinde iyi bir adım olmasını temenni ettiklerini dile getirdi. Ortak çalışmalarının diğer kurumlara da örnek olmasını dilediğini belirten Esen, üniversite ile sosyal, sanatsal ve teknolojik anlamda iş birliklerinin devam etmesi için çalışmalar yapacaklarını vurguladı. Toplum olarak herkesin yüzünü üniversitelere ve üniversitelerdeki bilimsel çalışmalara çevirmeleri gerektiğini söyleyen Esen, gerek kurumsal gerekse de bireysel olarak ihtiyaç duyulan her şeyin üniversitelerde bulunabildiğine işaret etti.

ANLAMLI PROJE

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e iş birliği için teşekkür eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, çok anlamlı bir projeye imza attıklarını dile getirdi.

İmza töreninde söz alan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem de fakültenin, tarihinde ilk defa AÜ dışında mezuniyet töreni gerçekleştireceğini söyledi.

Törenin Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşeceğini belirten Yöndem, ev sahipliği yaptığı için Başkan Esen'e teşekkür etti.

Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Hanife Neris yüksel ise "Bu süreç başladığından beri ben çok heyecanlıyım. Çünkü konu Atatürk. Semih Başkan beni bir şekilde bulduğu zaman çok sevindim. Beni son derece heyecanlandıran bir süreç" dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Mustafa Kemal Atatürk Akdeniz Üniversitesi Semih Esen Konyaaltı Haberler

Sahilde terör halayı çeken gruba polis minibüsünde 'Ölürüm Türkiyem' dinletildi

Sahilde terör halayı çeken gruba polis minibüsünde "Ölürüm Türkiyem" dinletildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Bakmadan Geçme

Esenyurt'ta zincirleme trafik kazası! Kazada yaralanan oldu mu? Trafik durdu mu, ne oldu? 24 TEMMUZ HAVA DURUMU || Bugün hava nasıl? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer illerde hava nasıl olacak? #127777 BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 24 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEME TARİHİ! Emekli Sandığı emekli maaşı zam farkları ne zaman yatacak? Sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi ne oldu? Sokak köpekleri toplatılacak mı? Masterchef 2024 yeni bölüm fragmanı izle! Masterchef fragmanı yayınlandı mı? 24 TEMMUZ YENİ BÖLÜM TANITIMI 24 TEMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV, TV8, NOW 24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi!
Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title