Haberler

Konak'ta "Aralık"Sız Kültür Sanat

Konak Belediyesi Aralık ayında İzmirlileri kültür ve sanatın doruğuna çıkarıyor.

Konak Belediyesi Aralık ayında İzmirlileri kültür ve sanatın doruğuna çıkarıyor. Yılın son günlerinde Konak'ta dört uluslararası etkinlik yaşanacak.

Konak Belediyesi yılın son ayına şiirli bir başlangıç yapıyor. Kısa süre önce Ustaya Saygı'da sevenleriyle buluşan Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, Yargıtay eski Üyesi Saime Toptan, İzmir'in şair Başkanı Dr. Hakan Tartan, şair İlter Yeşilay ve Namık Kuyumcu 2 Aralıkta 'Dünya Şiirle Güzel' diyecek. Aralık ayında Konak Belediyesi'nin açılışını gerçekleştireceği Radyo ve Demokrasi Müzesi Prof.Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek 'Dünden Bugüne Radyo' sergisi ile müjde verecek. Derya Manav'ın koleksiyonundan antika radyo, fotoğraf, belge ve eşyalar 2 Aralıkta görücüye çıkacak.

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 79'uncu yılı Konak'ta coşkuyla kutlanacak. Tartışmaların kadınlar üzerinde odaklandığı gündemi Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof.Dr. Metin Feyzioğlu değerlendirecek. 5 Aralıkta Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen söyleşide kadınlar seslerini yine İzmir'den duyuracak.

Beşinci kez düzenlenen Ege Art Sanat Günleri kapsamında Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi eşsiz bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 6 Aralık'ta sanatseverler 'Kıyıda Yaşam' fotoğraf sergisinde buluşacak.

Edebiyat şölen olacak. 33. Uluslararası KIBATEK Edebiyat Şöleni bu yıl da Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenleniyor. Azerbaycan, KKTC, Yunanistan, Moldova, Kosova, Bosna Hersek, Hollanda, Türkmenistan ve Tuva Cumhuriyeti'nden gelen bürokrat, akademisyen ve sanatçılar 7 Aralıkta dil ve edebiyatı İzmir'de taçlandıracak. 13'üncü Çocuk Kurultayı Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşiyor. 'Türkçem, benim ses bayrağım' temasıyla yola çıkan çocuklar 10 Aralıkta düzenleyecekleri kurultay ile büyüklerine örnek olacak. Kurultaya Konak Belediyesi Çocuk Senatosu da katılacak.

2.Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali'ndeki yerini alan Konak Belediyesi İzmirlileri 'Demokrasi'yle buluşturuyor. Tarkan Osoy'un yazıp yönettiği oyun 11 Aralıkta Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde ücretsiz sahnelenecek. Konak Belediyesi'nin Aralık ayında ev sahipliği yaptığı uluslararası festivallerden bir tanesi de 'Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali' olacak. 13-14-15 Aralık tarihlerinde düzenlenen festivale 'Yalıçapkını Kısa Film Yarışması' damga vuracak. Festival açılışı 13 Aralık Cuma günü Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 14.00'te gerçekleşecek. 13 Aralıkta İzmir'in simge ismi müzisyen ve sinema sanatçısı Dario Moreno şarkıları eşliğinde anılacak. Ölümünün 45'inci yılı anısına düzenlenen program Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 16.00'da başlayacak. Hukukçu, siyaset adamı ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mümtaz Soysal Konak Belediyesi'nin düzenlediği söyleşide İzmirlilerle buluşacak. 17 Aralıkta Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek aydınlık söyleşi 'Avrupa'ya Bakmak' adını taşıyor. Konak Belediyesi'nin her ay iple çekilen ve ustaları sevenleriyle buluşturan programı Ustaya Saygı, yılın son ayında İzmir'in yetiştirdiği bir moda ustasını konuk ediyor. Moda dünyasının sayılı isimlerinden Ertan Kayıtken, 19 Aralıkta Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi'nde Ustaya Saygı'ya katılacak. Gazeteci Can Ataklı, 'Canın Sağolsun Türkiyem' adlı tek kişilik gösterisiyle İzmirlileri için sahneye çıkacak. Sahne performansıyla tiyatrodaki yeteneğini de gözler önüne seren usta Gazeteci 21 Aralıkta Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahne alacak.

Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi kitaptan tuvale uzanan bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Roman ve resim sanatını bir araya getiren 'Çoban Yıldızı' sergisi izleyicinin hafızasında farklı bir tat bırakacak. Ressam Filiz Kahraman, Gazeteci-yazar Gökmen Küçüktaşdemir'in Çoban Yıldızı adlı romanın sayfalarını tuval gibi kullandı ve tablolarında romanda geçen kahramanlara hayat verdi. Sözcüklerin fırça darbeleriyle buluştuğu sergi 24 Aralıkta Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılacak. Konak Belediyesi, unutulmaz Devlet Adamı, Türkiye'nin ilk başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü ölümünün 40'ıncı yılında kendi evinde anacak. Arap Fırını Sokağı'nda bulunan İsmet İnönü Evi'nde 25 Aralık Çarşamba günü Konak Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle Lozan Fatihi İnönü anılacak. 'Yazarlar İzmir için Okuyor' yeni kitabını okuyucuyla buluşturan Ahmet Ümit'i konuk ediyor. Polisiye romanların usta ismi Ahmet Ümit, 'Beyoğlu'nun En Güzel Abisi' adlı son romanını İzmirliler için okuyacak. Etkinlik 27 Aralıkta Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi'nde. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türkan Saylan İsmet İnönü İzmir Konak Yerel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Bakmadan Geçme

MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle! 15 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda ne var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TRT1, NOW, TV8 EURO 2024 Şampiyonu kim oldu? İSPANYA- İNGİLTERE MAÇINDAN KARELER EURO 2024 şampiyonluk para ödülü ne kadar? EURO 2024 finali kazanılırsa ne olacak?
Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title