Haber : Koç: "Çok Meşakkatli Bir Seçim Kampanyası Yürüttük" - Haberler

Haberi Paylaş

Koç: "Çok Meşakkatli Bir Seçim Kampanyası Yürüttük"

Koç: 'Çok Meşakkatli Bir Seçim Kampanyası Yürüttük'

MUŞ (İHA) – Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu üyeliğine seçilen Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, şube yönetimiyle bir araya geldi.

MUŞ (İHA) – Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu üyeliğine seçilen Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, şube yönetimiyle bir araya geldi.

Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kızılay'ın olağan genel kurulunda denetim kurulu üyeliğine seçilmesinin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Kızılay Derneği Muş toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Koç, kendilerine destek veren, gönül veren herkese teşekkür ettiklerini söyledi. Olağan genel kurulda iki tane liste yarıştığını ve bunu hizmet ile hayır yarışı olarak gördüklerini belirten Koç, "Çok zorlu, çok meşakkatli bir seçim kampanyası yürüttük. Eski Genel Başkanımız Sayın Ahmet Lütfi Akar aday değildi. Şimdiki Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık; vizyonu, vitrini, bizlerinde geçmiş tecrübelerini baz almak kaydıyla ortak konsorsiyumda bir araya geldik. Onun listesinden seçimlere girdik. Bizlerde bu elde ettiğimiz, yürüttüğümüz çalışmalar atamayla olmuyor, normal demokrasinin gereği olan teamüller noktasında bütün olgular gelişti" dedi.

Çok borcu olan bir derneği devraldıklarını belirten Başkan Koç, "Bizlerin göreve geldiği ilk tarih olan 1998'de göreve seçildikten sonra Kızılay'ın çalışanı olmamasına rağmen geliri giderini karşılamayan, piyasaya çok borcu olan bir dernek almıştık. Bugün çokta fazla ayrıntıya girmeden geçmişi yine güzel yad edelim. Geçmişte emek veren başkanlarımızın, yöneticilerimizin ölenlerine Allah'tan rahmet, sağ olanlara da sıhhat afiyet diliyorum. Bugün Kızılay Derneği Muş Şube Başkanlığı kendi içinde bir sürü oluşumu barındıran, çok fazla refleksi olan, dernekçilikten çok bir kamu statüsü kazanan kurum haline geldi. Baktığımız zaman 12 vilayete hitap eden bölge müdürlükleri, ilk yardım eğitim merkezi müdürlükleri, şube hizmetleri, lojistik merkezi, kan hizmetleri müdürlüğü gibi. Bu sırada kurduğumuz kadın kolları başkanlığıyla birçok sosyal faaliyetlerimiz basına yansımıyor ama genelde nokta atışı yapmaya çalışan dernek statüsündeyiz. Kadın kolları başkanımız bir iki tane evden bahsetti. Bunları yaparken de fakiri rencide etmeden, gururunun okşayarak yardım yapılması noktasında faaliyetlerimizi güncellemeyi düşündük" şeklinde konuştu. - MUŞ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Cengiz Koç Kızılay Muş Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title