Haberler

Kılıçdaroğlu'nun, Küçük Yaşta Yapılmış Bir Evliliği 'Kız Çocuklarına Tecavüz' Diye Nitelemesine...

Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çocuk yaşta yapılan evliliklerin “kız çocuklarına tecavüz” olarak nitelendirmesini büyük talihsizlik olarak değerlendirdi.

Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çocuk yaşta yapılan evliliklerin "kız çocuklarına tecavüz" olarak nitelendirmesini büyük talihsizlik olarak değerlendirdi.

Atalay, "Kılıçdaroğlu'nun Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Mer'i yasaya göre küçük yaşta yapılmış bir evliliği 'kız çocuklarına tecavüz' diye nitelemesi büyük bir talihsizliktir. Binlerce ailenin çilesini sonlandırmayı amaçlayan bir düzenlemeyi iğrenç bir propaganda ile engellemek siyaset olarak tanımlanmasa gerek." dedi.

Atalay açıklamasında, "Çocuk yaşta evliliklerin önüne geçilmesi için AK Parti hükumeti olarak büyük bir mücadele verdik. En ileri ülkelerde dahi bütünüyle ortadan kaldırılamamış çocuk yaşta evlilikleri engellemek için bizim de yapmamız gereken çok şey vardı. Aile, Mektep, Camii, Meclis, Dernek birey ve kuruluşlar 'Çocuk Yaşta Evliliklerle Mücadele' konusunda etkin bir çabaya soyunmaları gerekir. Bu konuda Orta ve Güney Asya, Ortadoğu ve Afrika ülkelerine göre iyi ama Batı ülkelerine göre ise kötü bir durumda olduğumuz açıktır. Temel bireysel ve toplumsal saiklerden bağımsız olmayan bu problemi günlük basit siyasi bir malzeme yapmak kadar büyük bir hata olamaz" dedi.

AK Parti Milletvekili Atalay ayrıca, tartışılan önerge zaten 'geçici' niteliğiyle şu ana kadar teşekkül etmiş toplumsal bir problemin çözümünü amaçladığını fakat bunu pis bir siyasi malzeme olarak kullanmak isteyenler olduğunu söyleyerek tepki gösterdi. Atalay, dönemin hükumetlerince geçmişte yapılan düzenlemeleri hatırlatarak, "Geçmişte yapılmış kimi yasal düzenlemelerin yanısıra alınmış başka tedbirlerle çocuk evlilik oranında ciddi bir azalma olduğu açıktır. Öyle ise yapılması gereken şey de açıktır. Şimdiye dek yürütülen mücadeleyi ciddi şekilde çek edip daha etkin yeni tedbirler almak gerekiyor." diye konuştu. - ARDAHAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kemal Kılıçdaroğlu Orhan Atalay Twitter Ardahan Yerel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title