Haberler

İzmit Belediyesi'nde Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Abone Ol

İzmit Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını Belsa belediye hizmet binası 9.Kattaki meclis salonunda gerçekleştirdi.

İzmit Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını Belsa belediye hizmet binası 9. Kattaki meclis salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlık ederken, katiplikleri belediye meclis üyeleri Günay Atun ve Emine Okanalp yaptı. Toplantıda 24 gündem maddesi görüşüldü. Meclis gündeminin 3. maddesinde yer alan "ihtisas komisyonları" belirlemesi için seçim yapıldı.

Meclis toplantısında Denetim Komisyonu seçimi ise gizli oylamayla yapıldı. Oylama sonucunda Denetim Komisyonuna Fikret Gökman, İsmail Gündaş, Kani Baştürk, Gülümser Ayhan ve Zafer Yılmaz seçildi. İhtisas Komisyonları ve Denetim Komisyonu ilk toplantılarında görev dağılımını yapacaklar.

Bulgaristan Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi ile Saraybahçe Belediyesi arasında 2006 yılında yapılan kardeş belediye protokolündeki, "Saraybahçe" tüzel kimliğinin kaldırılıp, İzmit Belediyesi halini alması sonrası, meclis gündemine alınan değişiklik teklifi değerlendirilerek, üyelerin oy birliğiyle kabul edildi. Bundan sonra kardeş belediye protokolünde Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi'nin kardeş belediyesi, İzmit Belediyesi olarak görünecek.

Meclis gündeminin 10. maddesine konu olan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün teklif yazısı, Türkiye'ye örnek olacak nitelikte bir çalışmayı kentin gündemine taşıyacak. Bundan böyle yeni yapılacak binalara ruhsat verilirken, "yağ tutucu" şartının aranması konusunda meclisin gündemine alınan madde, Çevre Komisyonu'na havale edildi. Şayet komisyon raporu bu işin yapılabilirliği konusunda olumlu bir referans verirse çevre kirliliği, özellikle de deniz kirliliği ve alt yapı bozulmalarında, atık yağların rolü önemli ölçüde ortadan kaldırılacak. Bu çalışma gerçekleştiği takdirde bir kentin ve bölgenin geleceğini ekolojik açıdan önemli derecede etkileyecek. Çalışmanın Türkiye'deki pek çok belediyeye örnek olacağı konusunda ortak görüşler hakim. Belediye meclis üyeleri projenin bir an önce yaşama geçmesi ve teknik alt yapının oluşması için teklifi ilgili komisyona havale etti. Proje, gıda sektöründeki işyerleri ile evleri baz alacak bir çalışmayı gerektiriyor.

Mecliste imar düzenlemelerine ilişkin gündem maddelerinin bir bölümü komisyona gönderilirken, komisyon raporu ve muhalefet şerhi olmayan maddeler de direkt oylanarak kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısının 7 Şubat Salı günü saat 15.00'de yapılmasına üyelerin oy birliğiyle karar verildi. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İzmit Belediyesi Zafer Yılmaz Nevzat Doğan Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title