Haberler

İsviçre Büyükelçisi Ruch'tan Sirkeli Höyük Kazısı'na Ziyaret

Güncelleme:

Türkiye ve İsviçre iş birliğiyle Sirkeli Höyük’te yürütülen kazı çalışmalarını, İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch ziyaret etti. Ruch’u, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ağırladı.

Türkiye ve İsviçre iş birliğiyle Sirkeli Höyük'te yürütülen kazı çalışmalarını, İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch ziyaret etti. Ruch'u, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ağırladı.

Başkan Hülya Erdem'i, İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch ve Büyükelçilik Kültür Ateşesi Ariane Tinner; Sirkeli Höyük'ün yanı sıra ilçedeki tarihi ve ören yerleri incelemek üzere ziyaret etti. Ceyhan'da bulunan heyetle ekonomik ve kültürel iş birliğini görüşen Erdem, Türkiye ve İsviçre iş birliğiyle gün yüzüne çıkacak Sirkeli Höyük'ün ilçenin önemli kültürel miraslarından biri olduğuna dikkat çekerek, heyete kazıya gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

Başkan Erdem, Çukurova'nın en büyük tunç ve demir çağı buluntu alanlarından birini de içeren Sirkeli Höyük'ün; Ceyhan ve Adana'ya ayrı bir kültürel değer kattığını kaydetti. Ruch ve Tinner, Kazı Başkanı Prof. Dr. Mirko Novak ve Başkan Yardımcısı Dr. Deniz Yaşin'den kazı hakkında bilgi alarak alanda çalışan yerli ve yabancı arkeologları ziyaret ederken, buluntuları da inceledi.

Gezinin ardından heyet ve arkeologları makamında ağırlayan Erdem, konuklara yöresel lezzetlerin yer aldığı sepetler ve belediyenin dikimevinde kadın emeğiyle işlenen yazmaları hediye etti. İyi bir yönetici olabilmek için yaşanılan kentin tarihinin iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan Erdem, misafirleriyle Çukurova Bölgesi üzerine sohbet etti. Ziyaret öncesi Yaşar Kemal'in 'İnce Memed' kitabını okuduğunu söyleyen Büyükelçi Jean Daniel Ruch, "Bu coğrafyanın ne kadar bereketli ve kıymetli olduğunu biliyorum" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Yerel

İsviçre Sirkeli Türkiye Ceyhan Haberler

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

Bakmadan Geçme

İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bornova, Menderes 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Araban, Yavuzeli, Karkamış 18-19 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 18-19 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Beyşehir, Çumra, Seydişehir 18-19 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 18-19 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Döşemealtı, Aksu, Kumluca 18-19 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! 2024 Olimpiyatlar ne zaman başlıyor? Yaz Olimpiyat Oyunları nerede ve kaç ülke katılıyor? CANLI ALTIN KURU | Bugünkü çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 18 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? CANLI maç izle! (GALATASARAY-AS TRENCİN) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Temmuz günün maçları nereden izlenir? TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanlık seçimi ne oldu, kim kazandı? TOKİ taksitlerine zam geldi mi? TOKİ Temmuz ile Aralık taksit artışı ne kadar oldu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Kalecik, Ayaş, Çankaya 18-19 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 19 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 19 Temmuz burç yorumları nedir? BALIK KADINI VE YAY ERKEĞİ UYUMU ll Balık burcu kadını ve Yay burcu erkeği aşk uyumu nasıldır? Balık burcu ve Yay burcu nasıl anlaşır?
TFF, başkanını seçiyor! İşte ilk sandık sonuçları

TFF, başkanını seçiyor! İşte ilk sandık sonuçları

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title