Haber : Sapanca'da İsrail Protestosu - Haberler

Haberi Paylaş

Sapanca'da İsrail Protestosu

 - Güncelleme:
Sapanca'da İsrail Protestosu

Sapanca Rüstempaşa Camisi Meydanında toplanan grup, İsrail'i protesto etti.

Sapanca ilçesinde, İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi.

"Ümmet için duaya, Filistin'e destek" sloganıyla toplanan grup, aileleriyle orucunu burada açtı.

İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya, etkinliğe telefonla bağlanarak Gazze'deki son durum hakkında bilgi verdi.

Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyan grup, Gazze'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı, dua etti.

Grup adına açıklama yapan Osman Sevim, Filistin ve Gazze'de insanlığın başını yere eğmesi gereken vahşet yaşandığını söyledi, Sapanca'da dolum yapan su fabrikasının ilçeyi terk etmesini istedi.

Gazze meselesindeki öfkenin sadece İsrail'e değil, olaylara duyarsız kalan Arap dünyasına olduğunu da belirten Sevim, şunları kaydetti:

"Nüfusu 2 milyona yaklaşan halk, topyekun yok edilmeye çalışılıyor, bunu bütün dünya seyrediyor. Kan dökülüyor, çocuklar katlediliyor, zeytin ağaçları kesiliyor, hayvanlara saldırılıyor, bir millet topraklarından sürülüyor. Aç bırakılıyor, yüzlerce insanı çölde esir kamplarında tutuluyor. Aileleri evleriyle toprağa gömülüyor. Yaşlı ve felçli insanları füzelerle öldürülüyor. Filistin-Gazze meselesinde öfke sadece İsrail'e değildir. Arap yurdunu, İslam yurdunu denetimler altına alıp onu pazarlayıp, kaynaklarını peşkeş çekerek, bu acının üzerini bastıranlardır. Saltanat ve şatafat arasında tüm insani değerleri kaybeden görgüsüz ve acımasızlardır. İsrail kadar onlar da suçludur. Biz Sapancalı Müslümanlar olarak diyoruz ki, siyonist rejimle tüm ilişkiler kesilmelidir. Asgari ve siyasi hiçbir bağımız kalmamalıdır. Bu topraklarda siyonistleri destekleyenler rahat olmamalıdırlar. Katil İsrail terör örgütünün hiçbir malı kullanılmamalı ve siyonistlere destek verilmemelidir.

Sapancamızın suyundan kazandığı paraları gidip başka yerlere harcayan Coca Cola kuruluşu olan su fabrikası ilçemizi terk etmelidir."

Sapanca Bilgi Eğitim Dayanışma Derneği (SABED) Başkanı Ömer Sevim de Gazze'deki insanlara sadece Müslüman oldukları için zulüm edildiğini ifade ederek, bu zulmün bir an önce sona erdirilmesini istedi. - Sakarya

AA / Yerel

Ömer Sevim Sapanca İsrail Gazze Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title