Haberler

HDP'li Atalan: 4 Parti Koalisyon Kursun

Güncelleme:

HDP Batman Milletvekili Ali Atalan, AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin 4 partili demokratik ulus hükümeti önerisinde bulundu.

HDP Batman Milletvekili Ali Atalan, mecliteki tüm partilerin aynı hükümet içinde yer alması gerektiğini belirtti.

HDP'li Atalan'ın Koalisyon Önerileri "En fazla oy alan iki parti koalisyon kursun ya da 4 partili Demokratik Ulus hükümeti kurulsun" dedi.

HDP Batman milletvekili Ali Atalan, koalisyon seçenekleri ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Atalan, gündemde olan hükümet ve koalisyon önerilerini anlatırken, tüm fikirleri içinde barındıran 4 partili Demokratik Ulus Hükümeti veya en çok oyu alan iki partinin koalisyon kurması önerlerini paylaştı.

"ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN DEMOKRATİK ULUS HÜKÜMETİ"

HDP'li Ali Atalan, Anayasa ve seçim yasasının değiştirilmesi ile Türkiye'nin önünün açılacağını belirterek "Benim bu konudaki fikrim hükümeti oluşturacak koalisyonun AKP ile CHP arasında olacak sanki; Fakat, bence en fazla oy alan iki parti arasında veya en önemlisi Türkiye'nin demokratikleşmede önünü açacak olan 4 partili Demokratik Ulus hükümeti de kurulabilir. Böyle bir yönetim modeli ile geçici hükümetin oluşmasıyla, çözüm sürecinin nihai hedefe ulaşması, barış, huzur ve yaşanılabilir bir ülke tesisi için önem arz etmektedir. Hangi koalisyon şekli olursa olsun , ülkenin ve milletin yararına olsun" dedi. Kaynak: Batman Gazetesi

Kaynak: Temsilci / Yerel

Ali Atalan Ak Parti Batman Ulus Yerel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title