Haberi Paylaş

Halk Eğitim'de Sanat Müziği Ziyafeti

Halk Eğitim'de Sanat Müziği Ziyafeti

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde vatandaşlar, Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği konserde müzik ziyafeti yaşadı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde vatandaşlar, Türk Sanat Müziği Korosu'nun verdiği konserde müzik ziyafeti yaşadı.

Çerkezköy Türk Sanat Müziği Korosu'nun İlçe Halk Eğitimi Merkezi'ndeki konserine Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları İmdat Özgör ve Atilla Can, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz ve eşi Müjgan Karagöz ile çok sayıda vatandaş katıldı. Konser öncesi konuşma yapan Koro Üyesi Av. Engin Özden, "Aşkı, hüznü, ayrılığı ve kavuşmayı yaşadığımız şarkılardan oluşan konserimizin ikinci bölümünde ise adeta baharı yaşayacağız" dedi.

Konser, Lavtacı Andon'un Hüseyni Peşrevi ile başladı. Şükrü Tunar'ın 'Baygın Suların' adlı Hüseyni şarkısının ardından solist Vahdettin Tan tarafından Şükrü Tunar'ın 'Geçti Sevdalarla Ömrüm' adlı Hüseyni şarkısı seslendirildi. Solist Nevzat Ş. Duran'ın Selahattin Pınar'a ait 'Hayal Deryasına' adlı Hüseyni şarkıyı seslendirmesi ile devam eden konserde, solistler Kadriye Uygun ve Bahtiyar Karakaş'ın düeti büyük alkış aldı. İkilinin seslendirdiği İlgün Soysev'e ait 'Yağmur Gözlüm' adlı Hüseyni şarkıya katılımcılar da eşlik etti.

Koronun Zeki Müren'e ait 'Gurbet' adlı Hüseyni şarkıyı seslendirmesi ile devam eden konserin ilk bölümü, Sadettin Kaynak'a ait Muhayyer şarkılar 'Batan Gün Kana Benziyor' ve 'Ay Doğdu Batmadı mı' şarkılarının ardından Arif Sami Toker'e ait 'Yenilendi Derdim Neden Bilmem' adlı Muhayyer şarkının seslendirilmesi ile sona erdi.

Konserin ikinci bölümü koronun Cevdet Çağla'ya ait 'Aharda Bu Yıl Bir Melal Var' adlı Nihavend şarkıyı seslendirmesi ile başladı. Solist Cengiz Özkaran'ın Cevdet Çağla'ya ait 'Bahar Bitti Güz Bitti' adlı Nihavend şarkıyı seslendirmesi ile devam eden konserde ikinci düet ise solistler Nilgün Sütçüler ve Fikret Puza'dan geldi. İkili Şekip Ayhan Özışık'ın 'Bahar Gelmiş Neyleyim' adlı Nihavend şarkısı ile sanat müzikseverleri mest etti. Konser, solist Şehnaz Tuğran'ın Arif Sami Toker'e ait 'Aşkımın İlk Baharı' adlı Nihavend şarkıyı seslendirmesinin ardından bir başka düet ile devam etti.

Solistler Rojda Eryılmaz ve Hayrettin Danyeli'nin Teoman Alpay'a ait 'Bahar Geldi Gül Açıldı' adlı Nihavend şarkıdaki performansı da büyük alkış aldı. Solist Nihal Akkaya'nın Selahattin Pınar'a ait 'Bir Bahar Akşamı' adlı Hicaz şarkıyı seslendirmesi ile devam eden konser, koro performansları ile sona erdi.

Konserin son bölümünde Zekai Tunca'ya ait 'Bahar Çiçek Çiçek Gelince Güzel' adlı Kürdili Hicazkar Şarkı, Neveser Kökdeş'e ait 'Bahar Pembe Beyaz Olur' adlı Mahur Şarkı ve Şemsettin Ziya Bey'e ait 'Şu Güzele Bir Bakın' adlı Mahur Şarkı seslendirildi.

Şef F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu'nda seslerde Arife Altındağ, Ayşe B. Karabal, Berrin Bilge, Fatma Aybars, Funda Yalılı, Hülya Taşkın, İnci Yılmaz, Kadriye Uygun, Neşe Akay, Nihal Akkaya, Nilgün Sütçüler, Revasiye Altıntaş, Rojda Eryılmaz, Sevda Doğan, Şehnaz Tuğran, Sevim Tan, Müzeyyen Hacıoğlu, Bahtiyar Karakaş, Cengiz Özkaran, Engin Özden, Fevzi Canbak, Fikret Puza, Hayrettin Danyeli, Muzaffer Kartal, Nevzat Ş. Duran, Oğuz Gökdemir, Oktay Aybars, Osman Beyazkurt, Ufuk Koroğlu, Vahdettin Tan yer alırken, kemanda Ayhan Çakır, kanunda Turgut Özüfler, Levent Gülez, Udda Musa Kaya, Fatih Sütçüler, Ceyhun Taşpınar, mandolinde Hüseyin Yeğen, klarnette Şükrü Metin ve darbukada Halil Kelebek görev aldı. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Selahattin Pınar Vahdettin Çerkezköy Tekirdağ Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title