Haberler

Girişimci Öğrenciler, Hafta Sonu Rekabetinde Ter Döktü

Zire Üniversitesinde düzenlenen zirve Copetition Weekend programında girişimci öğrenciler, kendi tasarım ve mimari ile yarıştı.

Zire Üniversitesinde düzenlenen zirve Copetition Weekend programında girişimci öğrenciler, kendi tasarım ve mimari ile yarıştı.

Zirve Üniversitesi Ar-Ge, İnovasyon, Proje Geliştirme ve Teknoloji Transferi Genel Koordinatörlüğü ile Zirve Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "Zirve Competition Weekend" programı üniversitenin öğrenci merkezinde yapıldı. Programda, öğrenciler kendi tasarım ve mimarileri ile dereceye girmek için yarıştı. Başarılı projelerin sahiplerine çeşitli ödüller verildi. Programda konuşan Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, programın amacının öğrencilerin içindeki inovasyon potansiyellerini ortaya çıkarmak olduğunu belirtti. Rektör Prof. Dr. Kısa, "Öğrencilerin içindeki inovasyon potansiyellerini ortaya çıkarmak ve destek olmak için bu tip organizasyonlar son derece önemli. Öğrenciler girişimcilik ruhlarını keşfetmek için bu tür projelerde rol almaları gerekiyor. Gelişen teknoloji ve bilimin ışığında Zirve Üniversitesi'nin desteği ile projelerini gerçekleştirme fırsatına sahip oluyorlar. Bu tür fırsatları iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Hakem ve mentor konumunda görev alan uzmanlar sanayimizin ve ülkemizin önde gelen üniversitelerinden gelerek destek olmuşlardır" diye konuştu. Rektör Kısa, katılımcılara ve destek verenlere de teşekkür etti.

Zirve Üniversitesi Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Merkezi Genel koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Tamer ise öğrencileri teknoloji ve tasarım gibi alanlarda yarıştırmayı hedeflediklerini kaydetti. Tamer, "Roboweekend'de özelikle elektrik ve elektronik ve bilgisayar mühendisliği bölümündeki öğrencilerimizin araçlarına yapmış oldukları yazılım programlarıyla belli parkurları tamamlamayı amaçlıyorlar. Dizaynoton'da ise özelikle mimarlık fakültemizin ve içerisine inşaat mühendisliğinden diğer öğrencilerimizin takviyesi ile beraber mimari tasarım yarışmamız var. Buradaki öğrencilerde halkımızın ve sanayicilerimizin, kurumlarımızın hayatında ne gibi eksikleri var veya neleri inovatif bir yaklaşımla geliştirebiliriz diye yeni yeni tasarımlar yapmaya çalışıyorlar. Gayemiz bu tür çalışmaları, bu tür yarışmaları artırarak öğrenci aktifliğimizi artırmak. Akademisyenlerimizin desteği ile, sanayicimizin desteğiyle Gaziantep'imize ve ülkemize yeni yeni kazanımlar getirmek, bu bağlamda sene başında kurduğumuz girişimcilik AR-GE merkezimizde bu tür yarışmalarda dereceye giren grupları oraya alıp, orada ön kuluçka çalışmasıyla beraber onlara şirket kurmayı, yatırım yapmayı, üretime geçmeyi, buna benzer pazar çalışmaları gibi çalışmaları aşılamaya çalışacağız" diye konuştu.

Program sonunda dereceye giren öğrenciler, yarışmaya katılan arkadaşları ve öğretim görevlileri ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Zirve Üniversitesi Mehmet Tamer Gaziantep Yerel Haberler

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

Çiçek Dilligil ve Bora Öztoprak'ın oğulları cinsiyet değiştirmişti! İşte son hali

Çiçek Dilligil ve Bora Öztoprak'ın oğulları cinsiyet değiştirmişti! İşte son hali

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Kızıldeniz'de tansiyon tavan! İsrail'e giden dev gemiyi füzelerle imha ettiler

Kızıldeniz'de tansiyon tavan! İsrail'e giden dev gemiyi füzelerle imha ettiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title