Haberler

Gemlik Belediyesi Özel Bireylerin Hayatını Kolaylaştırıyor

Güncelleme:

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gemlik Belediyesi'nin özel bireylerin hayatını kolaylaştırmak için attığı adımları aktardı. Gemlik Belediyesi, engelsiz taksi, engelsiz plaj gibi hizmetlerle özel bireylerin yaşamını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gemlik Belediyesi'nin özel gereksinimli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için attığı adımları aktardı. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "özel gereksinimli bireylerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Gemlik'te engel yok mottosuyla yola çıkan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ilçe genelinde yaşayan özel gereksinimli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için çeşitli projeler ortaya koydu.

ULAŞIMDA ENGELLER KALKTI

Gemlik Belediyesi, özellikle sağlık hizmetlerine ulaşım ve diğer sosyal aktivitelere katılım konusunda sıkıntı yaşayan bireylerin bu sorunu ücretsiz engelsiz taksiyle çözüme kavuştu. Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünü arayan özel gereksinimli birey, burada oluşturduğu randevuyla istediği bölgeye ulaşımını sağlıyor ve ardından geri evine bırakılıyor.

DENİZ VE HAVUZA ULAŞMAK ARTIK ENGEL DEĞİL

Gemlik Belediyesi, Kumla'nın Yunuslar Mevkii'nde oluşturduğu engelsiz plaj ile bu sorunu da ortadan kaldırdı. Geçmiş yıllarda pek çok kişinin desteğini almadan suya giremeyen özel gereksinimli bireyler, belediyenin temin ettiği batmayan şezlonglar sayesinde tek kişinin yardımıyla denize girebilir hale geldi. Gemlik Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'nde bulunan yüzme havuzunda kullanılan aparat sayesinde havuza girmeye yönelik engellerde ortadan kalktı.

Gemlik Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Kampüsü'nde kurduğu engelsiz montaj atölyesiyle özel gereksinimli bireylerin iş hayatına adapte olması konusunda da elini taşın altına koydu. Toplam iki atölyeden oluşan ve haftanın belirli günlerinde özel gereksinimli bireyleri ağırlayan bu atölyeye Gemlik Serbest Bölge'de bulunan bir fabrika tarafından gönderilen parçalar özenle birleştiriliyor. Atölyede çalışan bireyler, bu sayede ev ekonomilerine de katkı sağlıyor.

Ayrıca Gemlik Belediyesi tarafından yapılan bir başka çalışmayla, ilçenin insan kalabalığı en yoğun Caddelerinden biri olan Eski Pazar Caddesi engelsiz cadde olarak dizayn edilerek hizmete sunuldu.  Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Gemlik'te uzun yıllar engellileri yok sayan bir yönetim anlayışının hakim olduğunu ifade ederken, "Özel gereksinimli bireylerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Dünya Engelliler Günü Mehmet Uğur Sertaslan Mehmet Uğur Aralık Gemlik Dünya Engelliler Ulaşım Yerel Yaşam Güncel Haberler

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik 16-17 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Çubuk, Beypazarı, Ayaş 16-17 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI l İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları 2024! CANLI maç izle! (BUGÜNKÜ MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 16 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 17 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 17 Temmuz burç yorumları nedir? Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü, ne olmuştu? Ramazan Pişkin'i öldüren şahıs ne ceza aldı? YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor?
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title