Haberler

Eyyübiye Belediyesinden Aşevine Bin Adet Gıda Paketi Yardımı

Abone Ol

Eyyübiye Belediyesi vatandaşlara dağıtılmak üzere gönüllü kuruluşlar aşevine, bin adet gıda paketi yardımında bulundu.

Eyyübiye Belediyesi vatandaşlara dağıtılmak üzere gönüllü kuruluşlar aşevine, bin adet gıda paketi yardımında bulundu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılmak üzere gönüllü kuruluşlar tarafından Aşevine, bin adet gıda paketi yardımında bulunuldu. İçinde yağ, şeker, pirinç, bulgur, çay, makarna, mercimek, un gibi temel gıda malzemelerinden oluşan gıda paketleri, Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Gönüllü Kuruluşlar Aşevine teslim edildi. Derneği ziyaret eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Aşevi yetkilileri Ali Topal, Aziz Kutluay ve yetkililer tarafından karşılandı. Aşevinin önemli bir görev üstlendiğini belirten Ekinci, bu yardımların yıl içerisinde devam edeceğini söyledi. Aşevine düzenli yardımlarından dolayı Ekinci'ye teşekkür eden yetkililer de, "Allah Başkanımız Mehmet Ekinci'den razı olsun" dedi.

Gönüllü kuruluşların aşevinin fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşmada önemli görev üstlendiğini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Biliyorsunuz Ramazan ayı içerisindeyiz. Mübarek bir aydayız hayır ve hasenatların çokça yapıldığı bir aydayız ve bu Ramazan ayı münasebeti ile Gönüllü Kuruluşlar aşevi de çok ciddi bir anlamda bir yükün altına girmiş bulunmakta. Biz de bu yüklendikleri yükü biraz hafifletmek adına biraz destek vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda da burayı ziyaret ettik ve yine 1000 aileye de gıda paketimiz dağıtılacak. Tabi bu zengin içerikli gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine de çok hızlı bir şekilde ulaştırılır. Burada her gün 1000 kişiye yemek veriliyor biliyorsunuz. Şanlıurfa tabi ki dar gelirli insanın bulunduğu il burada da en çok nüfusun olduğu Eyyübiye ilçesi bu anlamda da bu tarz hizmetler bizim için çok önemli. Emin olun burada insanları gördüğümüz zaman sözler boğazımızda düğümleniyor ve belki de sözün bittiği yer diyoruz. Ama hayır severler sayesinde, hocalarımızın sayesinde bu insanların sıkıntısı bir nebzede olsa azalıyor. Biz de Eyyübiye Belediyesi olarak katkı vermek amaçlı buradayız. Daha önceden olduğu gibi bugün de burada yardımlarımız devam edecek ve dar gelirli vatandaşlarımızın yanında sadece gıda paketi değil diğer ihtiyaçları noktasında da onları desteklemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Gönüllü Kuruluşlar Aşevi yetkilileri Ali Topal ve Aziz Kutluay ile Dernek Yöneticileri de Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'ye teşekkür ederek, "Şanlıurfa AŞ evi Derneği adına başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu 1000 gıda paketi bizi hakikaten rahatlatacak sağ olsunlar bize her yönden destek veriyorlar biz kendilerine müteşekkiriz. AŞ evi Derneği olarak Eyyübiye Belediyesine teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa halkımız unutmasın burada her gün 1000 aile sıcak yemek alıyor şuan ihtiyaç sahiplerinin kuru gıda ihtiyaçlarını Belediyeler vasıtası ile giderebildik yaptıkları ve yapacakları yardım için teşekkür ediyorum" diye konuştu. - ŞANLIURFA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Ekinci Ali Topal Şanlıurfa Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

BİM aktüel ürünler kataloğu - 10 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Dün gece deprem oldu mu? 10 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title