Haberler

Eyyübiye Belediyesi Demokrasi Nöbetini Sürdürüyor

Abone Ol

Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia meydanında organize edilen demokrasi nöbetine çok sayıda vatandaş katıldı.

Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia meydanında organize edilen demokrasi nöbetine çok sayıda vatandaş katıldı. Meydanda vatandaşlara seslenen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Cumhurbaşkanımızı kimseye yedirmeyiz" dedi.

Demokrasi nöbetinin 21. Gününde Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia meydanında organize edilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Akşam saatlerinden itibaren alana gelen vatandaşlara kumanya ve bayrak dağıtımı yapan Eyyübiye Belediyesi, 'Seccadeni Al Gel' yatsı namazıyla da binlerce kişiyi aynı safta buluşturdu. Emekli imam Ali Topal ve Dergah Cami İmamı İbrahim Onat tarafından eda edilen namaz sonrası hatim duaları okundu. Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu tarafından geçmişten günümüze darbe girişimleri adlı sunum vatandaşlar tarafından dikkatle dinlendi. Daha sonra Grup Yürüyüş tarafından okunan birbirinden güzel ezgilere eşlik eden Şanlıurfalılar, ezgileri sık sık sloganlarla kesiti.

Meydanı dolduran binlerce vatandaşa hitap eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bir musibetin daha büyük musibetlerin yaşanmasına engel olduğunu belirtti. Ekinci, "Hani diyorduk ya Abdülhamit gibi liderimizi yalnızlaştıramayacaksınız, hani diyorduk ya Menderes'i elimizden aldınız ama liderimizi vermeyeceğiz. Hani Turgut Özal'a yapılan suikast ile üstü örtüldü ama hani diyoruz ya bu liderimizi size yedirmeyeceğiz. Hakikaten yedirmeyeceğiz, millet yedirmedi liderini ve yedirmeyeceğini de bir şekilde ortaya koydu. Bakın bir söz vardır derler ki bir olay karşısında bu olayı kime yaradığını barksak onu planlayanlarda onlardır. Bu darbe kime yarıyorsa onların işidir. Bunun arkasında onlar vardır. Aziz Urfalılar Cenab-u Hak bize bir musibet gösterdi. Belki de bin nasihatten daha iyi nasihatler aldık. Yaşanan bu musibetle belki de daha büyük musibetlerin yaşanmasına engel olmuştur. Bir araya gelerek nasıl millet olduğumuzu ve milli şuur noktasında nasıl sınıf atladığımızı bir şekilde görmüş olduk. Bu geçen süre zarfında herkes öyle güzel işler yaptı ki, öyle güzel sonuçlar elde ettik ki, burada sizinle sohbet ederken ortak yanlarımızı konuşuyoruz, hep ortak düşmanımızda bahsediyoruz. Hiçbiriniz şu partiden veya bu partiye oy vermeden demeden farklı siyasi görüşlere sahip olmasına rağmen bu tür polemiklere girmeden hakikaten bu arzuladığımız bir tablo ve bu tablonun da taçlanacağı gün Pazar günü saat 17.00'de burada 81 il kendi meydanlarında milletin lideri de kendi halkı ile birlikte meydanlarda olacak. Sesler kısılmışlar olabilir ama bizim içimizdeki iman aşkı sürekli gür bir şekilde olacaktır. Bizler hep meydanlarda olduk ve Pazar günü de meydanlarda olacağız. 20 gündür meydanlarda bulunan halkımızın Pazar günü de buraya geleceğiz ve bütün dünyaya nasıl bir millet olduğumuzu nasıl bir halk olduğumuzu bütün dünyaya göstereceğiz. Ondan sonra nöbetle bitecek ama biz her zaman hazır kıta şeklinde olacağız. ve hazır da bekleyeceğiz ki bundan sonra bir daha yapmaya kalkışmasınlar. Yapılması istenen darbe sonrası halkımızla olan birlikteliğimiz bir demokrasi ve milli irade şölenine dönüşerek herkese gösterdik. Onlar zannetti ki bir köprüyü kapatarak bu ülkeye sahip olacaklarını ve bu milletin teslim olacağını zannettiler. Ama bilmiyorlardı ki Çanakkale geçilmez diyen bir millet, yine 2016 Yılının 15 Temmuz'unda bu köprü geçilmez diyerek bütün dünyaya gösterdi" ifadelerini kullandı. - ŞANLIURFA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Sakarya Üniversitesi Mehmet Ekinci Şanlıurfa Ali Topal Yerel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title