Haberler

Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi Açılış Etkinliği

Güncelleme:

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün girişimleri ile hazırlanan Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi'nin açılış etkinliği Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımı ile yapılacak.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün girişimleri ile hazırlanan Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi açılış etkinliği Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımı ile 8 Ocak Pazartesi Günü Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Düzce Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda hazırlanan Düzce Ulaşım Master Planı'ndan sonra Avrupa Birliği fonlarından destek alan sürdürülebilir ulaşım sistemlerini destekleyen projeler konusunda da girişimde bulunmuştu. Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi'nden 1 Milyon 350 bin Euro hibe almaya hak kazanan Düzce Belediyesi projenin uygulama aşamasına geçmesi amacıyla düzenlenen açılış etkinliğine ev sahipliği yapacak. Türkiye'de büyükşehirlerden sonra il bazında ilk ve tek olma özelliğini taşıyan ve Düzce Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak etkinliğe Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da katılacak.

Sürdürülebilir kentsel ulaşım planı projesi nedir?

Başkan Faruk Özlü'nün yakından takip ettiği ve Düzce'nin uzun yıllar öngörülen kent içi ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi projelerine rehberlik edecek 1 Milyon 350 Bin Euro hibeli proje planının temel amacı, Düzce'de yaşanabilir bir çevre ve etkili bir ulaşım ağı oluşturarak kentsel gelişimi desteklemek olacak.

Projede toplu taşıma sistemlerindeki etkinlik ve erişilebilirliği artırmak, çevre dostu alternatiflerin teşvik edilmesi, altyapının güçlendirilmesi, aktif ulaşımın teşvik edilmesi ve akıllı trafik yönetimi gibi unsurları içeren geniş kapsamlı bir planı hayata geçirilecek.

Plan, ulaşım alanında karşılaşılan mevcut sorunları analiz ederek çözüm odaklı bir yaklaşımla hareket etmeyi amaçlıyor. Kent içi trafik yoğunluğunu azaltmak, karbon salınımını düşürmek ve ulaşımın maliyet etkinliğini artırmak için çalışmalar yürütülecek. Ayrıca teknolojik yenilikler entegre edilerek akıllı ulaşım sistemlerinin benimsenmesi teşvik edilecek.

Projenin açılış etkinliği 8 Ocak Pazartesi Günü saat 09: 00'da Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi'nde yapılacak. - DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Faruk Özlü Düzce Avrupa Birliği Ulaşım Çevre Trafik Belediye Yerel Teknoloji Politika Güncel Haberler

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? 21 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı sağlık durumu ne? Sen Türkülerini Söyle bugün var mı 20 Haziran 2024 Perşembe? Sen Türkülerini Söyle neden yok, ne zaman yayınlanacak? TRT 1 Live kesintisiz yayın linki! Et yiyen bakteri nedir, ölümcül mü? Türkiye'de et yiyen bakteri var mı? İspanya İtalya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya İtalya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İspanya İtalya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya İtalya maçı ne oldu? İspanya İtalya maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya İtalya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İSPANYA İTALYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Danimarka İngiltere maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Danimarka İngiltere maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? EURO 2024 F Grubu (TÜRKİYE) puan durumu ne? EURO 2024 F Grubu'nda kim çıktı? EURO 2024 E Grubu puan durumu ne? EURO 2024 E Grubu'nda kim çıktı?
Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title