Haberler

Boztaş: "Kosgeb, Matso'ya Bağlı Bir Kurum Değildir"

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş yaptığı açıklamada Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB)’in MATSO’ya bağlı bir kurum olmadığını söyledi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş yaptığı açıklamada Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB)'in MATSO'ya bağlı bir kurum olmadığını söyledi.

MATSO ile KOSGEB'in ayrı ayrı bakanlıklara bağlı kurumlar olduğunu belirten MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, "MATSO Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı bir kurumdur. KOSGEB ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bir kurumdur. KOSGEB, İŞKUR, SGK ve Vergi dairesi gibi bir kurumdur. Biz MATSO olarak üyelerimizin KOSGEB'in verdiği desteklerden faydalanabilmesi amacıyla odamız bünyesinde danışmanlık hizmeti veriyoruz. İki kurum arasında yasal olarak bir bağ yoktur. KOSGEB'in üzerinde hiç bir yetkimiz ve etkimiz yoktur" dedi.

"KOSGEB, Manavgat'a şube müdürlüğü kurmalıdır"

KOSGEB'in Manavgat'ta şube müdürlüğünün olmadığını ifade eden Başkan Boztaş, ilçe KOSGEB Şube Müdürlüğü'nün bir ana önce kurulması gerektiğini ifade etti. Başkan Boztaş, "KOSGEB'in Manavgat'ta şube Müdürlüğü kurması elzemdir. MATSO olarak üyelerimizin işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla KOSGEB ile olan işlerinde danışmanlık hizmeti veriyoruz. Geçtiğimiz günlerde açıklanan kredi ve benzeri konularda her hangi bir etki ve yetkimiz yoktur. Üyelerimiz ve iş insanlarımız KOSGEB ile olan işlerini çözmek amacıyla KOSGEB Antalya Müdürlüğüne müracaat etmektedir. İş insanlarımızın zaman kaybından kurtulmaları için Manavgat'ta KOSGEB şube müdürlüğü kurmalıdır" ifadelerini kullandı.

"KOSGEB kredilerinin süresi uzatılmalıdır"

19 Aralık'ta sona erecek olan KOSGEB kredi başvuru süresinin uzatılması gerektiğini dile getiren Boztaş, yoğunluk nedeniyle KOSGEB web sayasının yavaş çalıştığını ve iş insanlarının güncellemelerde sıkıntılar yaşadığını kaydetti. Boztaş, "Yoğunluk nedeniyle birçok iş insanı müracaat etmesi süresinde başvurularının yetiştiremeyebilir. İş insanlarımız web sayfasından güncellemeleri yaptıktan sonra başvuru için Antalya İl Müdürlüğüne müracaat ettiği için tüm bu işlemlerin tamamlanması zaman almaktadır. Sürenin uzatılması ile aşırı yığılmanın önüne geçilecektir" dedi.

Ankara'da Türkiye Odalar ve Borsaları Birliği (TOBB) Akdeniz bölge toplantısına katılan Başkan Boztaş, "TOBB Başkanı Sayın Hisarcıklıoğlu'na "Nefes Kredisi" ve KOSGEB desteklerin de yaşanan sıkıntıları dile getirdim" dedi. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ticaret Bakanlığı Ahmet Boztaş Manavgat Antalya Ekonomi Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
'Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir' diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

"Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir" diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title