Haberler

Başkonsolos Kabbara: "Orta Doğu'da istikrar için Türkiye çok önemli"

Güncelleme:

Lübnan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mazen Kabbara Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ı ziyaret etti.

Lübnan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mazen Kabbara Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ı ziyaret etti. Mazen Kabbara, Türkiye'nin Lübnan'a verdiği destekten dolayı tüm Lübnan halkının minnettar olduğunu belirterek, Orta Doğu'nun istikrarı için Türkiye'nin öneminin çok büyük olduğunu söyledi.

Türkiye ile Lübnan arasında asırlardır devam eden dostluk ilişkisi son dönemlerde yapılan anlaşmalar ve iş birlikleriyle daha da güçlendi. İki ülke ilişkilerini güçlü şekilde daha ileriye götürecek siyasi, ekonomik, turizm ve kültürel alanlarda yeni çalışmalara imza atıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ı makamında ziyaret eden Lübnan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mazen Kabbara, iki ülke arasında kurulan dostluk ilişkilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türk halkına yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkonsolos Kabbara, Orta Doğu'nun istikrarı için Türkiye'nin önemine de dikkat çekti.

LÜBNAN, BEYOĞLU ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ'NE DAVET EDİLDİ

Başkonsolos Kabbara, Beyoğlu Belediyesi'nin düzenlediği ve oldukça başarılı geçen uluslararası etkinlikler için Başkan Haydar Ali Yıldız'ı tebrik etti. Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen festivallere katkılarından dolayı Başkonsolos Kabbara'ya teşekkür eden Başkan Yıldız da, Aralık ayında Beyoğlu'nda düzenlenecek olan uluslararası film festivaline Lübnan'ın da katılmasını arzu ettiğini belirtti.

BAŞKONSOLOS MAZEN KABBARA'DAN TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR

Türkiye'nin Lübnan'a koşulsuz desteğinden dolayı tüm Lübnan halkının minnettar olduğunu belirten Başkonsolos, Türkiye'nin desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini, en kötü zamanlarında bile Türkiye'nin yanlarında olmalarından dolayı çok memnun olduklarını ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin öneminin bölge istikrarı için son derece büyük olduğunu vurguladı.

KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İÇİN ÖN GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Görüşmede Lübnan'ın Trablus bölgesinin en büyük kenti olan ve Sultan Abdülhamit tarafından kurulan El-Mina Belediyesi ile Beyoğlu Belediyesi arasında kardeş şehir anlaşması imzalanması konusunda bir ön görüşme gerçekleştirildi. El-Mina ile Beyoğlu arasındaki benzerlikleri vurgulayan Başkonsolos Kabbara, karşılıklı tecrübe alışverişinin ve kardeş şehir anlaşmasının iki kent için de oldukça faydalı olacağını dile getirdi. Teklifi olumlu karşılayan Haydar Ali Yıldız, bu çerçevede gerekli adımların en kısa zamanda atılacağını belirtti.

(İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Haydar Ali Yıldız Beyoğlu Türkiye Lübnan Yerel Güncel Haberler

YouTuber Diamond Tema hakkında yakalama kararı

YouTuber Diamond Tema hakkında yakalama kararı

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

AK Parti Aydınlar Belde Belediye Başkanı Karamercan trafik kazasında hayatını kaybetti

AK Parti Aydınlar Belde Belediye Başkanı Karamercan trafik kazasında hayatını kaybetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title