Haberler

Ata Sporu Güreşin Yıldızlarına Ödül Yağdı

“Ata Sporumuzun Parlayan Yıldızları-2016 Başarı Ödülleri” ödül töreninde güreşçiler ödüllendirildi.

"Ata Sporumuzun Parlayan Yıldızları-2016 Başarı Ödülleri" ödül töreninde güreşçiler ödüllendirildi.

Başakşehir Güreş Derneği'nin organize ettiği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Başakşehir Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşen "Ata Sporumuzun Parlayan Yıldızları - 2016 Başarı Ödülleri" ödül töreninde onlarca güreşçi ve güreşe gönül vermiş isimler ödüllendirildi.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ödül törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Güreş Derneği Başkanı Fatih Mehmet Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Koray Emre Kara, Olimpiyat Dünya ve Avrupa Şampiyonu Taha Akgül, Dünya ikincisi Aslan Atem, Olimpiyat üçüncüsü Cenk İldem, Kırkpınar Baş Pehlivanı Recep Kara, Güreş Milli Takımlar Koordinatörü Ata Karataş, İBBSK Menajeri Hüseyin İldem ve Türk Hakemleri Derneği Başkanı Milli Hakem Tülay Karayazi'nin yanı sıra çok sayıda güreşçi ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başakşehir Güreş Derneği Başkanı Fatih Mehmet Yıldırım; " Bu akşam ata sporu güreşe gönül veren değerli büyüklerimiz ve pehlivanlarımız buradalar. Başakşehir Güreş Derneği olarak, Başakşehir'de bir altyapı çalışmamız var. Bu noktada İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ve Başakşehir Belediyemizin çok emekleri bulunmakta. Bize ihtiyaçları giderme konusunda çok fedakar davrandılar. Bizlere düşen de çalışmak oldu. 7-8 yıl önce başta Cemal Bakır hocamızın büyüğümüzün önderliğinde hep birlikte omuz omuza vererek, Başakşehir'de Güreş'in altyapının temellerini attık. Bugün geldiğimiz nokta da yüzlerce sporcu bu minderlerden alın teriyle bugünlere kadar geldi. Milli takıma kadar yükselmiş çocuklarımız var. Kısa süre içerisinde çok çalışarak bu noktalara gelmek büyük başarı. Bu başarılarda emeği olan tüm güreşseverlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Milletvekili Harun Karaca yaptığı konuşmasında şunları ifade etti. "1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde birlikte görev aldığımızda il genelinde toplam yirmi adet spor salonu ya vardı ya da yoktu. Şimdi ise hamdolsun yüzlerce spor salonu var İstanbul'da. Ülke genelinde binlerce spor salonu mevcut. Federasyonların maddi sıkıntıları yok. Buradan şu noktaya dikkat çekmek istiyorum. Unumuz var. Şekerimiz var. Yağımız var. Her şeyimiz var. Sporu seven ve sporcuyu destekleyen de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. Bütün iş bundan sonrası ile ilgili. Helva yapacak baba yiğitler. İşte o baba yiğitler de karşımızda. Mindere çıktığınızda bu ülke için can vermiş kan dökmüş şehitlerimizin ve gazilerimizin bizler de hakkı var bunu unutmayın. Bunu nasıl ödeyebiliriz bütün mesele burada. Spor'da, Kültür'de, Ekonomi'de, Sanat'ta, Eğitim'de, Teknoloji'de lider ülke olabilirsek bu borcu ödeyebiliriz. Çünkü onlar bizler daha rahat bir yaşam sürelim diye canlarını kanlarını feda ettiler. Eğer siz sporcular bu hissi o minder de yaşarsanız bütün rakiplerinizi alt edeceğinize canı gönülden inanıyorum. 80 milyon vatandaşımızın ruhunun sizlerle olduğunu da unutmayın. Hepinizi tekrar tekrar tebrik ediyorum."

Başakşehirli Güreşçilere salon müjdesi ile sözlerine başlayan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise, "Bu organizasyonu gerçekleştiren derneğimize öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Bizleri buluşturdu. Burada sizlerin talepleri var biliyoruz ancak bizlerin de sizlerden bazı isteklerimiz var. Bunları konuşmak istiyorum özellikle. Biliyorsunuz Başakşehir yeni bir ilçe ve bir hedef koyduk. Ne yaparsak yapalım hep en iyisi olsun istedik. Bu hedefi koyunca da güzel şeylerin yaşandığını hep birlikte gözlemledik. İçinde bulunduğumuz okul ve kültür merkezinden başlayarak, avm konforunda yaptığımız kapalı pazar yerlerimiz, spor parklarımız, prestij caddelerimize kadar istenilince nasıl en iyisinin yapılabildiğinin somut örneklerini ortaya koymuş olduk. Bu konuda belediye olarak değil tüm kurumlar olarak ortak bir görüşe varmamız gerekiyor. Tesisler, yapılar inşa ediliyor. Ancak bu yapıların içlerini dolduran bizlerin gelecek nesillere bırakacağı değerlerin çok daha önemli olduğunu düşünüyorum. İlçemizin Süper Lig'de ki lider takımı İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü ile de aynı ortak görüş içerisindeyiz ve meyvelerini almak için canla başla çalışıyoruz. Yönetimi, Teknik Direktörü, Futbolcusu ve taraftarı ile örnek bir takım oluşturmanın çabasındayız. Niyetimiz bir ve beraber olarak ilçemizde kalıcı değerler oluşmasını sağlamak. Bunu tüm kulüplerimiz, derneklerimiz, kurumlarımız ile birlikte sürdürmek istiyoruz. Yetişecek sporcuların gelecekte ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacak benlikte, ahlaklı ve çalışkan bir nesile dönüşmesi adına elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Yapacağımızın belediye olarak sözünü veriyoruz. Spor salonları gerekiyorsa yapacağız, eğitim kurumları gerekiyorsa yapacağız. Yeter ki bu yapıların içlerini doldurmak için hep birlikte çaba gösterelim diyorum. Benim şahsım ve kurumum adına beklentilerim bunlar. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Burada bulunan Dünya çapında çok önemli başarılar elde etmiş sporcularımızı, güreşçilerimizi de tebrik ediyorum" dedi.

Olimpiyat Dünya ve Avrupa Şampiyonu Taha Akgül, Dünya ikincisi Aslan Atem, Olimpiyat üçüncüsü Cenk İldem, Kırkpınar Baş Pehlivanı Recep Kara'nın da plaket aldığı gece de toplam da 40 plaket, 25 adet başarı belgesi ve para ödülü ile başarılı tüm sporcular tek tek ödüllendirildi.

Günün anısına çekilen fotoğraflar ile program sona erdi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mevlüt Uysal Harun Karaca AK Parti Spor Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki!
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

title