Haberler

Antalya Esnaf Temsilcileri TBMM'de

AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Hüseyin Samani ile görüşen esnaf temsilcileri, hükümetten beklentilerinin yer aldığı bir dosya sundu.

Ak Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Hüseyin Samani ile görüşen esnaf temsilcileri, hükümetten beklentilerinin yer aldığı bir dosya sundu.

Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çelik ile beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşmede, esnaf ve sanatkarın beklentileri konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Borçların yeniden yapılandırılması için çıkarılan af konusunda teşekkür eden Manavgat Esnaf Odası Başkanı Hasan Çelik, esnaf ve sanatkarın taleplerinin yer aldığı bir dosyayı Milletvekillerine verdi.

Esnaf ve sanatkarın ekonomimizin lokomotifi olduğunu belirten AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, "AK Parti Hükümetleri döneminde çiftçimiz, emeklimiz, işçimiz mağdur edilmediği gibi esnafımız da mağdur edilmemiştir. Esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Sorunların çözümü konusunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Turizmde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Antalyalı esnaflarımız sıkıntılı bir yıl geçirdi. Bu sıkıntılı günlerin atlatılması için esnafımızın taleplerinin yer aldığı dosyayı ilgili bakanlıklara ve Başbakanımıza takdim edeceğiz" dedi.

Vergi affı ile esnafın kamuya ve meslek kuruluşlarına olan borçlarının yeniden yapılandırıldığını belirten Köse, "Vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan gelen talep üzerine vergi affının süresi 25 Kasım'a kadar uzatıldı. SGK, TESK, Oda, Birlik ve Federasyonlara geçmişe dönük borcu olan esnafımızın bu süreyi iyi değerlendirerek, 25 Kasım'a kadar başvuru yapmaları gerekir" diye konuştu. Köse, ziyaretlerinden dolayı Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çelik ve yönetimine teşekkür etti.

TBMM'ndeki odasında Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Coşkun'u da misafir eden Milletvekili Köse, esnaf ve sanatkara verilen krediler konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani ise "14 yıllık AK Parti iktidarı süresince, esnaf ve sanatkarın her alanda destekledik. 2002 yılında esnafın Halk Bankası'ndan kullandığı kredinin limiti 5 bin liraydı. Bugün bu rakam 150 bin lira. Yüzde 50 dolayında olan faiz oranı yüzde 5'e düşürüldü. Genç esnaflar ve ilk kez işyeri açacaklar hibe ve faizsiz kredilerle destekleniyor" şeklinde konuştu. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hüseyin Samani Mustafa Köse AK Parti Antalya Yerel Haberler

Hamburger ve Kahve zincirlerinde İsrail protestosu! Müşteriler kaçacak yer aradı

Hamburger ve Kahve zincirlerinde İsrail protestosu! Müşteriler kaçacak yer aradı

Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken paylaşım! 14 kişinin öldüğü yangını bugün hatırladı

Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken paylaşım! 14 kişinin öldüğü yangını bugün hatırladı

Maksul Gıda iflas etti! Aylardır maaş alamayan 200 çalışan işsiz kaldı

Maksul Gıda iflas etti! Aylardır maaş alamayan 200 çalışan işsiz kaldı

CHP'nin gölge bakanı Karatepe, Mehmet Şimşek ile görüşecek! Masada asgari ücret ve emekli maaşları var

CHP'nin gölge bakanı Karatepe, Mehmet Şimşek ile görüşecek! Masada asgari ücret ve emekli maaşları var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title