Haberler

AK Parti Kurmayları Atb Yönetimini Ziyaret Etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, amaçlarının milleti hükümetsiz bırakmamak olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, amaçlarının milleti hükümetsiz bırakmamak olduğunu söyledi.

AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Müberra Kavak Kara, İl Başkanı Fikret Yeni, milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Mehmet Şükrü Erdinç ve başkan yardımcıları ile birlikte Adana Ticaret Borsası Yönetimini ziyaret eden Çalık, Adana'ya 20 katrilyon yatırım yapıldığını, Adana'nın daha fazlasını hak ettiğini belirtti. Çalık," 36 milyar dolar ihracat rakamlarından 160 milyar ihracat rakamlarına ulaşan bir Türkiye ve 2.1 milyar dolar ihracat rakamı olan bir Adana var. Bizim hedefimiz 2023'te Adana ihracat rakamını en az 5 milyar dolara çıkarmak. Adana hız kesmeden geçmiş dönemdeki tecrübesini ülkeye de öğreterek 2023 hedefini yakalamasını umut ediyorum. Adana'da ekonominin güçlü olması, bu gücü de sizlerden alması çok önemli. Biz siyasi istikrarı sağlayacağız. Ekonomik istikrarı da sizlerle beraber bütünleşik vaziyette devam ettirirsek çok mutlu olacağız. Borsalarımız, odalarımız devlet ve millet arasındaki en önemli köprülerimizdir" diye konuştu.

BİLGİÇ, "SİYASETÇİLERİMİZDEN İSTEĞİMİZ BİR AN ÖNCE HÜKÜMETİN KURULMASI"

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, yapımı devam eden Borsa Kampüsü'nün bitince sadece Çukurova Bölgesi'nin değil Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nin de üretimine katkı sunacağını bununda ürünlerde gerçek fiyatın oluşmasını sağlayarak ticareti kolaylaştıracağını söyledi.

Bölgede tarımsal ürünlerinde büyük sıkıntıların yaşandığını da ifade eden ATB Başkanı Bilgiç, "Bölge olarak ihracatımızın çoğu Ortadoğu ülkelerine idi. Oralarda da problemler yaşanınca sıkıntılar artıyor. Bu sebeplerden dolayı biz de odalar borsalar olarak diyoruz ki bir an önce güçlü bir hükümet kurulsun da bu sıkıntılardan kurtulalım. Siz siyasetçilerden isteğimiz Türkiye'nin önündeki engelleri kaldıracak güçlü bir hükümetin bir an önce kurulmasıdır. Çünkü bölgenin sıkıntıları arttıkça iş hayatında eli taşın altında olan bizler olumsuz etkileniyoruz" dedi.

Diğer partilerin samimiyetine bakarak, hoşgörü ile hükümetin kurulmasının şart olduğunu dile getiren ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, "İstikrarın sağlanması için hükümet hemen kurulmalıdır. İkinci bir seçim Türk ekonomisine zarar verir. Ülkede üretim durmuş vaziyettedir. Siyasi düşüncelerden önce Türkiye'nin menfaati göz önünde bulundurularak hükümet bir an önce kurulmalıdır. Siyasi menfaatlerde kırmızı çizgi olmamalı, fedakarlık olmalı. Türkiye'nin menfaati, kırmızı çizgi olmalıdır" şeklinde konuştu.

ATB Başkan Yardımcısı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Tezcan ve Tescil Müdürü T. Gökhan Öztürk, AK Parti kurmaylarının ziyaretinde hazır bulundu. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Öznur Çalık Ak Parti Türkiye Yerel Haberler

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title