Haberler

Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı

Ahilik Haftası kutlamaları Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından çelenk sunulmasıyla başladı.

Ahilik Haftası kutlamaları Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından çelenk sunulmasıyla başladı.

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Övüç, Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler çerçevesinde Övüç ve beraberindekiler Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü ziyaret etti. Ziyarette konuşan KESOB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Övüç, Ahilik Haftası kutlama programı hakkında bilgiler vererek, Çarşamba günü düzenlenecek olan programda Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'a ödül verileceğini söyledi. Övüç, "Bizim her yıl Ekim ayında kutlamış olduğumuz Ahilik Haftası'nı bakanlığın oluru ile geçen yıl ve bu yıl Mayıs ayında kutluyoruz. Ayın 23'ü itibariyle Ahilik Haftası başladı. Programımız çerçevesinde bugün çelengimizi sunduk. Valimizi ziyaret edeceğiz, daha sonra büyükşehir belediye başkanımızı ziyaret edeceğiz. Asıl programımız Çarşamba günü saat 14: 00'de Kadir Has Kültür Merkezi'nde olacak. Kadir Has Kültür Merkezi'nde bu yılın 'Ahisi' Sayın Mustafa Elitaş Bey'i seçmiştik. Tarihin böyle tekerrür edeceğini o zaman bilmiyorduk. Daha önceki komitemiz bunu seçmişti. Gelmesi için oda can atıyor, biz de can atıyoruz. Zaman müsait olursa Çarşamba günü kendileri teşrif edecekler. Kaftanını giydireceğiz, onur ödülü, özel ödül ve meslek ödülümüzü de takdim edeceğiz" dedi.

Ahiliğin getirdiği prensiplerin ticaret dünyasına ışık tuttuğunu ifade ederek, "Başkanımızın şahsında bütün meslek odalarımızın başkanlarının ve üyelerinin Ahilik Haftası'nı kutluyorum. Ahiliğin doğduğu, prensiplerinin yeşerdiği topraklar bu topraklar. Erzurum'dan Kayseri'ye intikal eden Ahi Evran ve eşi Fatma Bacı'nın burada kurmuş olduğu prensipler, ilkeler yüzlerce yıldır geçerliliğini kaybetmeden devam ettiriyor. Sadece esnaf ve sanatkarlar değil, bütün ticaret dünyasına, iş dünyasına onun getirdiği prensipler ışık tutmaya devam ediyor. Dünya işleri ile ahiret işlerinin aslında ahlak ile ticaretin birleştirildiği, özümsendiği çok güzel bir müessese Ahilik müessesesi. Ticaret yaparken aynı zamanda iş ahlakından da ödün vermeden hem üreticiyi, hem de tüketiciyi haklarını koruyacak çok güzel bir sistem. Bu sisteme sahip olduğumuz ve yaşattığımız sürece hem üretici ve sanatkarlar arasındaki birlik ve dayanışma devam edecek hem de tüketicilerin aldatılma konusundaki iş hayatımızda olmayacaktır diye düşünüyorum" diye konuştu.

Ziyarette KESOB Başkanı Ahmet Övüç, Vali Orhan Düzgün'e çeşitli hediyeler takdim etti. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Vali Orhan Düzgün Ahilik Haftası Kayseri Yerel Haberler

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Bakmadan Geçme

20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman?
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title