Haberler

300 Fidan Kapaklı'da Toprakla Buluştu

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren İrfan-Fatma Mandalı İlkokulu’nun bahçesine Meryem Gündüz’ün bağışladığı 300 Leylandi çam fidanı, Orman Haftası kapsamında toprakla buluşturuldu.

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren İrfan-Fatma Mandalı İlkokulu'nun bahçesine Meryem Gündüz'ün bağışladığı 300 Leylandi çam fidanı, Orman Haftası kapsamında toprakla buluşturuldu.

Ağaç dikme etkinliğine Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Akın Yılmaz, İrfan Demir, Mahir Aras, İbrahim Aktürk, Sevgi Aksoy ve Muzaffer Yıldıran, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Tahir Eke, Ak Parti Kapaklı Kadın Kolları Başkanı Nezahat Erdoğan, MHP Kapaklı Kadın Kolları Başkanı Nesrin Küp, okula 300 fidan bağışlayan Meryem Gündüz'ün anne babası Halit-Adviye Gündüz ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Kapaklı'da yetişen ve İstanbul'da özel bir hastanede hemşire olarak görev yapan 22 yaşındaki Meryem Gündüz'ün bağışladığı 300 adet leylandi çam ağacı fidanı, Kapaklı'da eğitim veren İrfan-Fatma Mandalı İlkokulu'nda düzenlenen törenle dikildi.

Etkinlikte konuşan Meryem Gündüz'ün anne ve babası Halit-Adviye Gündüz, "Kızımız ilkokul çağından beri her zaman yeşil bir çevre hayal etti ve elde edeceği ilk birikimle ağaç diktireceğini söylüyordu. Bir nevi adak adamıştı. İstanbul'da bir hastanede hemşire olarak çalışmaya başladıktan sonra adağını yerine getirmek için TEMA'ya başvuracağını söyledi. Biz de kendisine böyle bir şey yapacaksan, kendi memleketine yap dedik. Sonuçta 300 çam fidanını ilçemize bağışladı ve bugün fidanları İrfan-Fatma Mandalı İlkokulu bahçesinde toprakla buluşturuyoruz" ifadelerini kullandı.

Ağaç dikiminin ardından, okulun geçtiğimiz günlerde yenileme çalışmalarının yapıldığı konferans salonunda Orman Haftası kapsamında hazırlanan programa geçildi. Programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Meryem Gündüz'ün anne ve babası Halit-Adviye Gündüz, kızlarının 300 fidan bağışını konu alan slayt sırasında duygu dolu anlar yaşadı. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ali Gürbüz Tekirdağ Kapaklı Yerel Haberler

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

Ekonomist Timothy Ash'ten 'enflasyon' açıklaması: Tek haneli rakamlara indirmek zor olacak

Ekonomist Timothy Ash'ten "enflasyon" açıklaması: Tek haneli rakamlara indirmek zor olacak

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title