Yazıcıoğlu'nun Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazası

Yazıcıoğlu'nun Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazası

Yazıcıoğlu'nun Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekici:
"Önümüzdeki günlerde meselenin daha da aydınlığa çıkacağına inanmaktayız"

BBP Genel Başkan Yardımcısı Selami Ekici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili "Önümüzdeki günlerde meselenin daha da aydınlığa çıkacağına inanmaktayız" dedi.

Ekici, partisinin Elbistan ilçe teşkilatını ziyaretinde yaptığı açıklamada, merhum Yazıcıoğlu'nun hatırına yakışır ve hukuki çerçeve içerisinde mücadele vereceklerini söyledi.

Olayın yaşandığı Kahramanmaraş'ın önemini vurgulayan Ekici, "Burada yaşayan insanların olayla ilgili bilgilerinin olduğunu gördük. Bunlar da dosyaya yansıdı. Aradan 4 yıl gibi uzun bir süre geçmesine ve birtakım sorumluların tespit edilmesine rağmen, bugüne kadar istediğimiz neticeyi elde edemedik. Özellikle geçtiğimiz günlerde olayı ilk soruşturan Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı bilindiği üzere HSYK'dan kınama cezası aldı. Bu da bize soruşturmanın etkin bir şekilde yürütülmediği, delillerin karartıldığını göstermektedir" diye konuştu.

Olayın yaşandığı anın radar kayıtlarına bir türlü ulaşılamadığını belirten Ekici, TÜBİTAK'ın radar kayıtları için "simülasyon" olabileceği şeklinde görüş bildirdiğini kaydetti.

Türkiye için 25 Mart 2009'un "karanlık bir gün" olduğunu dile getiren Ekici, şöyle devam etti:

"O günü hala aydınlatamıyoruz. Hava savunma sistemimiz o gün itibariyle çökmüş. Bize gelen bilgi kayıtlarında 4 dakika 47 saniye ki tam olayın meydana geldiği saattir, radarların arızalandığı söylendi. Bu resmi bir bilgidir. Öylesine söylenen bir şey değil. Dosyaya gelen resmi bilgiye göre o zaman diliminde Türkiye'deki doğu bölgelerindeki tüm radarlar arızalanmış. Bu durumun milyonda bir olmadığı bilirkişilerce tespit edildi. Biz önümüzdeki günlerde bu meselenin daha da aydınlığa çıkacağına inanmaktayız. Bugün Türkiye'nin geldiği nokta itibariyle, yaşadığımız son süreç, ondan önceki açılım süreci, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşaması halinde sıkıntılar olabilecekti. Daha doğru bir ifadeyle, Yazıcıoğlu, bu planlara, Ortadoğu'nun yeniden yapılanması, Türkiye'nin yeniden yapılanması planlarına karşı durabilecek bir siyasi aktör, bir siyasi lider olmasından dolayı bertaraf edildi. Biz buna inanıyoruz. Böyle olduğu noktasında da deliller mevcuttur."

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesi, dava arkadaşları ve BBP teşkilatlarının olayın peşini bırakmayacağını vurgulayan Ekici, "Zor da olsa biz bu işi nihayetine erdirip, rahmetlinin hukuken öcünü alacağız" ifadelerini kullandı.

Ekici daha sonra MKYK üyesi İbrahim Alagöz, BBP Teşkilat Başkanı İbrahim Kılıç, Alperen Ocakları Başkanı Furkan Bölükbaşı ve partililerle görüştü. - Kahramanmaraş

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title