Yassıada Haberleri

Yassıada haber, Yassıada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yassıada 4.7.2020
Son dakika haber... CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: (ASKER UĞURLAMA) İSTANBUL'DA KESİNLİKLE BUNLARA MÜSAADE...
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Asker uğurlama derken, arkadaşınızı zehirliyorsunuz. ve bu konularda valimize de söyledim. İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün. Çünkü biz bu insanları kenarda, köşede yürürken, koşarken bulmadık. Bunlar bize Rabbimizin emanetidir" dedi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi açılış törenine katıldı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Ravza Kavakcı Kan ve Ahmet Hamdi Çamlı da katıldı. Törene katılan misafirler, sosyal mesafeli ve maskeli olarak otururken, tören alanı girişine konulan dezenfektanlı paspaslar dikkati çekti. Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni'ndeki konuşmasında, hastanenin şehre, ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.  "BURADA 100 BİN AMELİYAT YAPILMASINI ÖNGÖRÜYORUZ" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin İstanbul'a yakışır bir eser olmasının yanı sıra çevreye duyarlı, depreme dayanıklı olmasını özellikle istediklerini ifade ederek, "618 milyon liralık bir yatırımla, 302 bin metrekare kapalı alana sahip 5 bloktan oluşan otoparkı, konferans salonu, yeşil alanı ve diğer özellikleriyle bu muhteşem eseri ilçemize ve İstanbul'umuza kazandırdık. Donanımıyla alt yapısıyla kendi alanının öncülerinden olan hastanemizde yıllık 3,5 milyon hastanın ayakta, 150 bin hastanın yatarak tedavi görmesini planlıyoruz. Burada kanser cerrahisi başta olmak üzere senede 100 bin ameliyat yapılmasını öngörüyoruz. Hastanemizi inşa edeceğimiz 150 yataklı onkoloji hastanesiyle daha da büyüteceğiz" şeklinde konuştu.  DR. LÜTFİ KIRDAR'I YAD ETTİ Erdoğan, Konuşmasında Dr. Lütfu Kırdar'ı rahmetle yad ederek, "Yassıada mahkemelerinin acımasızlığından payını alanlardan biri de merhum Lütfi Kırdar'dır.
Yassıada 4.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
İstiklal Madalyası sahibi olan, ömrü ülkesine ve milletine hizmetle geçen Dr. Lütfi Kırdar'ın vefatının son derece trajik olduğunu anlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Yassıada mahkemelerinin acımasızlığından payını alanlardan biri de merhum Lütfi Kırdar'dır.
Yassıada 4.7.2020
Bakan Koca, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin açılış töreninde konuştu Açıklaması
Bugün yeni binası hizmete alınan Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin adıyla yakın tarihin içinde burukluk bırakan sayfalarını da hatırlattığını ifade eden Koca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kerkük'te hayata açılan gözlerden, Bağdat'ta tamamlanan orta öğrenime, oradan da İstanbul Tıp Fakültesine uzanan bir biyografi. Daha tıbbiye eğitimi esnasında katıldığı Balkan Savaşı ve ardından Birinci Dünya Savaşı. Erzurum Kongresinde ve Kurtuluş Savaşındaki aktif mücadelelerden istiklal madalyasına uzanan bir ömür. Milletvekilliğinin ardından 12 yıl süren Valilik ve Belediye Başkanlığı döneminde İstanbul bugüne yansıyan hizmetlerine şahittir. Bu hizmet dolu hayat ne yazık ki Sağlık Bakanı olduğu dönemde 27 Mayıs darbesi ile sonlanmış ve Yassıada mazlumları arasına adını yazdırmıştır.
Yassıada 1.7.2020
Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağını kaldıran kanun Resmi Gazete'de yayımlandı
Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.
Yassıada: Günün özetiYassıada 25.6.2020
Yassıada: Günün özetiYassıada 24.6.2020
Yassıada 24.6.2020
TBMM Genel Kurulu
Oluç, "Bu iktidar hazin bir durumda. Hükümet, Yassıada'ya gittiğinde Adnan Menderes, Ankara'ya geldiğinde Kenan Evren oluyor.
Yassıada 24.6.2020
AK Parti'li Çelik: Milletimizin feraseti, Yassıada hayalleri kuran zihniyete geçit vermeyecek
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Yassıada kararları'nı yok hükmünde sayan kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiğini belirterek, "Hala Yassıada zihniyetini diriltmeye çalışanlar olduğunu biliyoruz.
Yassıada 24.6.2020
AK Parti'li Çelik, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren teklifin...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren teklifin yasalaşmasına ilişkin, "Gelinen nokta, aziz milletimizin 'Yassıada katliam rejimi'ne karşı verdiği güçlü ve sabırlı mücadelenin zaferidir.
Yassıada 24.6.2020
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren kanun teklifinin TBMM'de kabulüne ilişkin, "27 Mayıs'ın neden olduğu haksızlıkların ve mağduriyetlerin giderilmesi ile ilgili yapılan çalışmayı, kaybedilenlerin...
Yassıada 24.6.2020
Kurtulmuş, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren teklifin kabulünü...
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren teklifin kabulüne ilişkin, "Darbenin açtığı derin yaralar gecikmiş de olsa adaletle sarıldı.
Yassıada 24.6.2020
Bakan Gül'den 'Yassıada' açıklaması
ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, 'Yassıada' teklifinin TBMM'de kabul edilmesiyle ilgili, "Yassıada yargılamaları hakkında millet vicdanının verdiği hükümsüzdür kararını, Meclisimiz tarihi bir kanunla teyit ve tescil etti" dedi.
Yassıada 24.6.2020
Soylu, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren teklifin kabulünü...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren teklifin kabulüne ilişkin, "Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasi, hukuk, siyaset ve devlet tarihindeki bir kara lekeyi daha sildi.
Yassıada 24.6.2020
23 Haziran 2020 Haberleri
23 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Yassıada 24.6.2020
Son dakika haber | Yassıada yargılamalarına ilişkin kanun teklifi oy birliği ile kabul edildi
Son dakika güncel haberine göre YASSIADA yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda oy birliği ile kabul edilerek yasalaştı.
Yassıada 24.6.2020
TBMM Başkanı Şentop: Meclisimizi, gösterdiği teveccühten dolayı tebrik ediyorum
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasına yönelik kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesine ilişkin, "Meclisimiz, millet vicdanının sesi olarak, Yassıada'daki sözde mahkemenin hukuk alemindeki varlığını ortadan kaldırmıştır.
Yassıada 23.6.2020
Şentop: "Meclisimiz, millet vicdanının sesi olarak Yassıada'daki sözde mahkemenin hukuk alemindeki...
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bu husustaki destek ve kararlılığı, topraklarımızın güzide bir parçasının, karanlık cinayet ve fiillerle anılmasına razı olmamış, Yassıada, hem ismen, hem de darbenin izlerini yok eden mimarisiyle Demokrasi ve Özgürlükler...
Yassıada 23.6.2020
Son dakika haberi! Şentop, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren teklifin kabulünü...
Son dakika gelişmesine göre TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bugün Meclisimiz, millet vicdanının sesi olarak, Yassıada'daki sözde mahkemenin hukuk alemindeki varlığını ortadan kaldırmıştır.
Yassıada 23.6.2020
TBMM Başkanı Şentop: Meclisimizi, gösterdiği teveccühten dolayı tebrik ediyorum
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasına yönelik kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesine ilişkin, "Meclisimiz, millet vicdanının sesi olarak, Yassıada'daki sözde mahkemenin hukuk alemindeki varlığını ortadan kaldırmıştır.
Yassıada 23.6.2020
Yassıada yargılamalarına ilişkin kanun teklifi oy birliği ile kabul edildi
YASSIADA yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda oy birliği ile kabul edilerek yasalaştı.
Yassıada 23.6.2020
TBMM Başkanı Şentop, "Bugün Meclisimiz, millet vicdanının sesi olarak, Yassıada'daki sözde...
TBMM Başkanı Şentop, "Bugün Meclisimiz, millet vicdanının sesi olarak, Yassıada'daki sözde mahkemenin hukuk alemindeki varlığını ortadan kaldırmıştır.
Yassıada 23.6.2020
Son dakika haberleri | Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağını kaldıran kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Son dakika haberine göre TBMM Genel Kurulunda, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.
Yassıada 23.6.2020
Yassıada kanun teklifi kabul edildi
TBMM Genel Kurulunda Yassıada Mahkemeleri'nin yargılamalarının hukuki dayanağını ortadan kaldıran kanun teklifi kabul edildi.
Yassıada 23.6.2020
Yassıada Mahkemeleri'nin yargılamalarını hukuki dayanağını ortadan kaldıran teklif oybirliği ile...
Yassıada Mahkemeleri'nin yargılamalarını hukuki dayanağını ortadan kaldıran teklif oybirliği ile TBMM'de kabul edildi.
Yassıada 23.6.2020
FLAŞ
Yassıada teklifi Meclis'te oybirliği ile kabul edildi.
Yassıada 23.6.2020
FLAŞ
Yassıada teklifi Meclis'te oybirliği ile kabul edildi.
Yassıada 23.6.2020
Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağını kaldıran teklif TBMM Genel Kurulunda
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "27 Mayıs yargılamaları milli hafızalara kazınmış, hukuk kisvesiyle Yassıada'da hukuka deli gömleği giydirilmiştir.
Yassıada 23.6.2020
Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağını kaldıran teklif TBMM Genel Kurulunda
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "27 Mayıs 1960'dan itibaren bu kanunu kaldırmakla beraber, biz aslında yargıyla alakalı meseleye dokunmadan hassasiyet göstererek, karar verme sürecine hassasiyet göstererek ama bir tarafıyla da baktığımızda bu hukuksuz, darbeci anlayışın...
Yassıada 23.6.2020
Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağını kaldıran teklif TBMM Genel Kurulunda
TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, "Yüksek Adalet Divanı isimli, sahte ve sözde mahkeme, Türk demokrasi tarihine vurulmuş kara bir lekedir.
Yassıada 23.6.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulunda, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren kanun teklifinin görüşmelerine başlandı.
Yassıada 23.6.2020
AK Parti, MHP ve CHP'den 'Yassıada' teklifine tam destek-1
AK Parti, MHP ve CHP'den 'Yassıada' teklifine tam destekAK Parti, CHP ve MHP milletvekilleri, TBMM Anayasa Komisyonu'nda oy birliğiyle kabul edilen ve bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren kanun teklifine tam destek verdi.
Şu an buradasınız: Yassıada Haberleri | Yassıada Haber - Haberler - Yassıada haberleri, son dakika yassıada haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.7.2020 21:25:59. #1.14#
title