Duyanlar kulaklarına inanamıyor! Diyarbakırlı baba, yeni doğan bebeğine Viking kralının adını verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Duyanlar kulaklarına inanamıyor! Diyarbakırlı baba, yeni doğan bebeğine Viking kralının adını verdi

Demirören Haber Ajansı - Yaşam
 - Güncelleme:

Diyarbakırlı Güven Arslan, yeni doğan oğluna, hayranı olduğu, bölümlerini tekrar tekrar izlediği 'Vikingler' dizisinin başkarakteri Ragnar Lodbrok'un ismini verdi. Küçük yaşlardan beri Vikingler ile ilgili bütün filmleri izlediğini belirten Arslan, "Ragnar'ın filmdeki karakteri, hayatı çok hoşuma gitmişti. Harikaydı, çok beğenmiştim. İzlerken de hayal ediyordum; acaba benim de böyle bir oğlum olsaydı, karizma olsaydı" dedi.

Kentte mobilya sektöründe çalışan Güven Arslan ile Sibel Aslan (26) çiftinin geçen hafta erkek bir çocukları dünyaya geldi. Çocuklarının cinsiyetini öğrendikten sonra 'Rüzgar' adını vermeyi düşünen çiftten Güven Arslan, bu kararından vazgeçip, oğluna 'Vikingler' dizisinin başkarakteri, geleneksel kaynaklara göre Danimarka ve İsveç kralı olan Ragnar Lodbrok'un ismini koydu. Diziyi çok sevdiğini ve başkarakter Ragnar Lodbrok'un gerçek hayatının kendisini etkilediğini belirten Arslan, bu durumda çok mutlu olduğunu söyledi.

YENİ DOĞAN BEBEĞİNE VİKİNG KRALI RAGNAR'IN İSMİNİ VERDİ

Güven Arslan, "Eskiden beri Viking filmlerini, çizgi filmlerini izliyordum. Çok hoşuma gidiyordu. Ragnar'ın filmdeki karakteri, hayatı çok hoşuma gitmişti. Harikaydı, çok beğenmiştim. Aynı zamanda çok yakışıklıydı. İzlerken de hayal ediyordum. 'Acaba benim de böyle bir oğlum olsaydı, karizma olsaydı' diye düşünüyordum. Ağabeyim ile isim konusunu konuşuyorduk. Ragnar'a müsaade edilse ismini 'Ragnar' bırakabileceğimi söyledim, o da olabileceğini belirtti. Daha sonra ağabeyim nüfus memuru olan bir arkadaşını aradım. O da 'W, X ve Q' harfi olmadığı sürece sıkıntı olmayacağını söyledi. Bu haberi alınca çok sevindim" dedi.

YENİ DOĞAN BEBEĞİNE VİKİNG KRALI RAGNAR'IN İSMİNİ VERDİ

Nüfus Müdürlüğü dönüşü eşinin bu duruma inanmadığını ifade eden Arslan, "Şok oldu. Geçici kimliği gösterince inandı ama kendisinin çocuğa 'Rüzgar' diye sesleneceğini söyledi. Hatta büyük kızım da annesinin etkisiyle 'Rüzgar' diyor. Ragnar, gerçek bir karakter. İki eşi olmuş, ilk eşi Lagerta. O da Ragnar gibi büyük bir savaşçı. En büyük kadın savaşçılardan biriymiş. Norveç'te Ragnar ismi çok popüler. Ama herkese bu isim verilmiyormuş. Devletten izin alınması gerekiyormuş. Bir Viking hayranıydım. Viking ailesi olarak Türkiye'de bir ilk olduğumu düşünüyorum. Çok mutluyum" diye konuştu.

Duyanlar kulaklarına inanamıyor! Diyarbakırlı çift, yeni doğan bebeklerine Viking kralının adını verdi

2'si kız 3 çocuk annesi Sibel Arslan da 'Ragnar' ismini ilk duyduğunda çok şaşırdığını belirterek, "Çünkü baştan beri 'Rüzgar' ismini düşünüyorduk. 'Rüzgar' demek istediğimi söyledim. Kimlikte görünce şok oldum. 'Sen çok sevdiğin için Ragnar olarak koyabilirsin' dedim. Diziyi ben de arada çocuklardan vakit kalınca eşimle izliyorum. Çok güzel bir dizi ama eşim hayranı olduğu için tekrar tekrar izliyor" ifadelerini kullandı.

Demirören Haber Ajansı / Yaşam

Güven Arslan, Danimarka, Vikingler, İsveç, Yaşam, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (25)

ilkim Nazlı Satılmış:

Şahsen bu isim benim çok hoşuma gitti. Şeriat ülkelerine özenmektense batının zengin kültürlerini de öğrenmek ve önyargiyla yaklaşmamak iyidir. Ayrıca SİZE NE! İSTEDİĞİ İSMİ KOYAR! Madem Islam hoşgörü dini, o zaman kimseyi eleştirmeye hakkınız yok. Müslümanım deyip her kötülüğü yapan insanlar burada ahlak bekçisi olmuş!

BİLGİ AVCISI:

Islam herşeyi hoş görmez Mesela zinayi içkiyi hırsızlığı hoş görmez. Tabi siz islam dini adına islamın hoşgörmediğini hoş görebilirsiniz. Siz islam hoşgörü dinidir sözünü yanlış anlamışsiniz.

ahmet gokce:

Ey insan oğlu aklınızı başınıza alın çocukların isimlerini kuranı kerşmden alın hayırlı isimler kullanın çocuklarınıza yarın seden hesap soracak o çocuk allahım akıl fikir versin cahil insanlara yazık nereye gidiyor bu insanlık Allah bize guzel insanların olduğu bir dünyada yaşamayı nasip etsin inşallah amin

Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title