Haberi Paylaş

Montun hikayesi yürek dağlıyor! "Ölünce beni bununla gömün" demişti, ailesi, vasiyetini yerine getiremedi

Yaşam Haberleri

Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas mitinginde Yaşar Türkmen'in üşüdüğünü görünce "Sen üşüme, ben üşürüm" diyerek montunu hediye etmişti. Muhsin Yazıcıoğlu'nun hediye ettiği montla gömülmek isteyen Yaşar Türkmen vefat etti. Türkmen'in yakınları o montu Muhsin Yazıcıoğlu Anı Evine teslim etti.

Büyük Birlik Partisi'nin şehit genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu Sivas'ta bir mitingi sırasında üşümekte olan Yaşar Türkmen'e "Sen üşüme ben üşürüm" diyerek üzerindeki montu hediye etmişti. Yazıcıoğlu bu olaydan kısa bir süre sonra içerisinde olduğu helikopterin düşürülmesi ile şehit oldu.

Montun hatırası büyük ölünce o montla gömülmek istedi

Türkmen, rahmetliden kendisine kalan bu hatıraya gözü gibi baktı. Bu mont için kendisine büyük paralar teklif edildi. Tüm teklifleri geri çevirerek öldüğünde bu montla gömülmek istediğini söyledi. Türkmen ise geçtiğimiz günlerde vefat etti. Ailesi Türkmen'in bu vasiyetini getirememiş olsalar da Muhsin Yazıcıoğlu'na ait bu montu Şarkışla ilçesinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu anı evine teslim ettiler.

Montun hatırası büyük ölünce o montla gömülmek istedi

Türkmen'in ablası Esma Tapan, eşi Güldane Türkmen ve eniştesi Rüştü Tapan, vasiyeti yerine getirememiş olsalar da montu asıl sahibine ulaştırmanın mutluluğu ile gözyaşlarına boğuldular. Aile, dönemin Sivas Valisi Salih Ayhan tarafından restore edilerek anı evine dönüştürülen Yazıcıoğlu'nun doğup büyüdüğü evi gezip tanıtım filmlerini izledi.

Montun hatırası büyük ölünce o montla gömülmek istedi

Esma Tapan yaptığı açıklamada bir nevi olsa da kardeşinin vasiyetini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, kardeşim rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun mitingine tişörtle gitmişti. Muhsin Yazıcıoğlu "Sen üşüme senin yenine ben üşürüm" diyerek giydiği montu ona hediye etti. Kardeşime o mont için çok paralar teklif edildi.

Montun hatırası büyük ölünce o montla gömülmek istedi

Kardeşim Sivas'ta her kesimin sevdiği birisiydi. Tüm tekliflere rağmen "Ölene kadar bunu üzerimden çıkartmam, ölünce de üzerimde gömülsün" demişti. Dinimizce uygun görülmediği için bunu yapamadık ama onunda vasiyetinin bir nebzede olsa yerine gelmesi için, Muhsin Başkanımız da üşümesin diye anı evine teslim etmeye karar verdik. İnşallah diğer tarafta buluşurlar, ikisi de üşümez dedi. Anı evinde sergilenmek üzere montu aileden teslim alan Büyük Birlik Partisi Şarkışla İlçe Başkanı Faruk Şahbaz ise aileye teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Büyük Birlik Partisi Muhsin Yazıcıoğlu Sivas Yaşam Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Fakır:

Rahmetli Yazıcıoğlu gibi insanlar nadir gelirler dünyaya

Cevap Yaz540Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title