Haberler

Balıkesir'de En Büyük Pazar Yeri Otopark Sorunu Çözüldü

Abone Ol

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gümüşçeşme Kapalı Pazar Yeri'nin otopark sorununu çözdü. Yapılan 4 bin 400 metrekarelik otopark sayesinde pazarcılar ve vatandaşlar rahatlıkla alışveriş yapabiliyor. Pazarcıların cirosu yüzde 25 arttı.

Balıkesir'in en büyük pazar yerinde otopark sevinci

BALIKESİR - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 16 bin metrekarelik Balıkesir'in en büyük Gümüşçeşme Kapalı Pazar Yeri'nin otopark sorununu çözdü. Balıkesirliler, artık pazar yerinin yanına yapılan 4 bin 400 metrekarelik otoparka aracını ücretsiz olarak park edip alışverişini yapabiliyor. Yüzde 25 cirosu artan pazarcının da aracına yer bulan vatandaşın da yüzleri gülüyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gümüşçeşme Mahallesi Kapalı Pazar Yeri'nin yanına 4 bin 400 metrekarelik alana otopark ve çocuk parkı yapıldı. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan otopark,hem pazarcı esnafının hem de vatandaşların araç park sıkıntısını ortadan kaldırdı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve oda başkanları ile birlikte otopark ve çocuk parkında incelemelerde bulundu. Pazarcı esnafının ve vatandaşların pazara daha hızlı girip çıkabilmesi ve pazar müşterisi sayısının artması için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz talimatı ile Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından kısa bir süre içerisinde yapılan otopark ve çocuk parkı vatandaşlardan tam not aldı.

"Otopark sayesinde cirolar yüzde 25 arttı"

Gümüşçeşme Mahallesi Kapalı Pazar Yeri'nin Balıkesir'in en büyük pazar yeri olduğu bilgisini veren Balıkesir Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Nurullah Bozkır, "Büyükşehir Belediyemiz altyapısı üstyapısıyla beraber toplam 4 bin 400 metrekare büyüklüğünde müşteri otoparkını tamamlayarak hizmete açtı. Otoparkın yanına da bir dönümlük arazi üzerine çevre düzenlemesi ile birlikte çocuk parkı yaptılar. Otopark sayesinde pazar yerine 52 haftada ortalama 150 bin araç giriş çıkış yapabilecek. Bu sayede de küçük esnafımızın cebine para girişi olacak. Yaz sezonu olmasına rağmen şu anda da cirolarımız yüzde 25 arttı. Okulların açılmasının ardından cirolarımız yüzde 35'lere kadar çıkacaktır. Bizlerin cebine para girmesini sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz" dedi.

"Yer bulmak için tur atardık"

Yeni yapılan otoparkı kullanan vatandaşlar, "Park çok güzel olmuş. Park edecek yer bulamazdık marangozlar sitesinin oralara ya da ara sokaklara park ederdik. Aracımızı park etmek için pazarın etrafında 3-4 tur atardık. Şimdi süper olmuş. Burası atıl olan bir bölgeydi değerlendi. Otoparka çevirilince hem esnafın hem de vatandaşların pazar alış verişi hızlandı. Daha önce aracımız çizilecek ve yer bulamayacağız diyerek bu pazara gelmezdik artık bu pazarı tercih ediyoruz" açıklamasında bulundular.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve oda başkanları pazar yerinde önce vatandaşlara aşure dağıttı sonra yeni otoparkta incelemelerde bulundu. İncelemeye; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye başkanı Hasan Avcı, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Balıkesir Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Nurullah Bozkır, Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Rıza Tekin, Balıkesir Lokantacılar ve Benzerleri Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Yıldız, Balıkesir Çerçi Manifaturacı ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Fatih Çakır, Balıkesir Terziler Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kazım Avcı katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yücel Yılmaz Hasan Avcı Balıkesir Yerel Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (11 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title