Yaprak Dökümü'nün Ayşe'si Şimdi Ne Yapıyor?

Yaprak Dökümü'nün Ayşe'si Şimdi Ne Yapıyor?

Haberler.com - Haberler | Magazin

''Yaprak Dökümü" dizisinde evin küçük kızı Ayşe'yi canlandıran Şebnem Ceceli, şimdi 15 yaşında. Diziden sonra eğitimine ağırlık veren Şebnem Ceceli üniversiteye hazırlanıyor.

Yaprak Dökümü" dizisinde evin küçük kızı Ayşe'yi canlandıran Şebnem Ceceli, şimdi 15 yaşında. Diziden sonra eğitimine ağırlık verdiğini söyleyen Ceceli, "Yaprak Dökümü"nde babasını canlandıran Halil Ergün'ü bayramlarda mutlaka arıyormuş.

DİZİDEN SONRA EĞİTİMİNE AĞIR VERDİ

Takvimler 13 Eylül 2006'yı gösterdiğinde Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı eserinden ekrana uyarlanan "Yaprak Dökümü" izleyici ile buluştu. Kimi zaman ağlatan, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren dizi efsaneleşen karakterleriyle 5 sezon boyunca evlerimize konuk oldu. Halil Ergün, Güven Hokna, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Bennu Yıldırımlar ve Hasan Küçükçetin farklı yapımlarla izleyici karşısına çıkmaya devam ettiler. Evin en küçük üyesi Ayşe yani Şebnem Ceceli ise eğitimine ağırlık verdi, ekrandan uzaklaştı. Şimdi 15 yaşında olan Şebnem, "Yaprak Dökümü"nü ve hayallerini anlattı.

AYLA ALGAN'DAN DERS ALDI

Dört kişilik bir ailenin büyük çocuğu Şebnem Ceceli. İlkokulu İncirlik Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu'nda, ortaokulu ise Doğa Koleji'nde okumuş. Setlerle ise çok küçük yaşta tanışmış.

"Kendi kendime oyunculuk yapmaya çalıştığımı ve bundan büyük bir keyif aldığımı fark eden ailem beni drama okuluna yazdırdı. 5 yaşındayken Ayla Algan'ın da eğitim verdiği okula başladım. Bir gün ajans yetkilileri geldi ve bana teklifte bulundular. Hemen arkasından 'Yaprak Dökümü' dizisi başladı."

İlk projesinde birbirinden usta isimlerle kamera karşısına geçme fırsatını yakalayan şanslı isimlerden Şebnem!

"Yaprak Dökümü'nden önce herhangi bir projede yer almadım. Dizinin uzun sürmesi, oyuncuların başarısı çok az kişinin yaşayabileceği büyük bir tecrübeydi benim için." diyor.

Yaşı sebebiyle sette yaşananları çok fazla hatırlamasa da, unutmadığı bir gerçek var:

"Halil Ergün ve Deniz Çakır neşe kaynağımdı. Onlarla beraberken çok gülüyordum."

Milyonları ekrana kilitleyen final bölümü ile oyuncuların tamamının katıldığı gala gecesi Şebnem'i çok duygulandırmış.

"Gala gecesinde çok ağladım. Aradan yıllar geçti. Her bayram Halil Ergün'ü arıyorum. Onun bayramını kutluyorum. Çok sık olmasa da Deniz Çakır ile de görüşüyorum."

DİZİ SONRASI TEKLİFLERİ KABUL ETMEDİ

"Yaprak Dökümü" bittiğinde farklı projelerden de teklif gelmiş Şebnem Ceceli'ye ama o kabul etmemiş.

"Eğitimime ağırlık vermem gerekiyordu. Oyunculuk yapmadım ama sanattan da kopmadım. Piyano eğitimi almaya başladım. Profesyonel olmasam da düzenli bir şekilde spor yapmaya özen gösteriyorum." diye açıklıyor bu durumu Ceceli.

Şebnem Ceceli, Sumru Onat'ın sahibi olduğu Cast33 ajans'a bağlı.

TIP FAKÜLTESİNİ KAZANMAK İSTİYOR

Şimdilerde fen lisesi öğrencisi olan Şebnem'in kazanmak istediği bölüm tıp fakültesi. Bir de birlikte oynamak istediği oyuncular var tabii:

"Doktor olmak istiyorum. Bunun için de çok çalışıyorum. Oyunculuk ise her zaman yapmak istediğim bir iş. İkisini birlikte yapabilmek beni çok mutlu eder. Başta Halil Ergün ve tüm "Yaprak Dökümü" oyuncuları, Hande Doğandemir ve bir de Cem Yılmaz ile aynı projede yer almayı çok isterim."

Şebnem Ceceli uygun bir senaryo olursa oyunculuğa geri dönebileceğini söylüyor. "Yaprak Dökümü"nü ise yere göğe sığdıramıyor: "Böyle kaliteli bir projede yer aldığım için çok mutluyum. Bana kattığı çalışma disiplini, tecrübe ve güzel anıların ömür boyu yol göstereceğine inanıyorum."


Kaynak: Hürriyet/ Elif ÜNAL

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title