'Vergi Haftası' Kutlamaları

'Vergi Haftası' Kutlamaları

Kilis Defterdarı Bayram Yıldız, 25 Şubat-3 Mart tarihlerinin 1990 yılından bu yana, 'Vergi Haftası' olarak kutlandığını söyledi.

'Vergi Haftası' Kutlamaları

Kilis Defterdarı Bayram Yıldız, 25 Şubat-3 Mart tarihlerinin 1990 yılından bu yana, 'Vergi Haftası' olarak kutlandığını söyledi.

Defterdar Yıldız, vergi gelirlerinin adil, etkin ve verimli bir şekilde toplanması, akılcı, uygulanabilir bir vergi sistemiyle kamu maliyesinin temellerinin sağlamlaştırılması ve ekonomisiyle de güçlü bir Türkiye'ye ulaşılması için çalıştıklarını belirtti. Yıldız, "Amacımız; vatandaş ve vergi mükelleflerinin vergiyi gönüllü ödeme alışkanlıklarının arttırılması, toplumda vergi bilinci ve alışkanlığının ön plana çıkartılması, sağlıklı bir vergi bilincinin toplumun tüm katmanlarına yaygınlaştırılmasını sağlamak ve mükellefleriniz ile vergi idaresi arasında güvenilir temellere dayalı ilişkiler yaratmaktır. Vergi Haftası etkinliklerimize, 25 Şubat 2013 Pazartesi günü saat 9.30'da personelimizin ve meslek kuruluşlarının temsilcilerinin de katılımıyla Atatürk anıtına defterdarlığımızın çelenginin konulması ile başlanılacaktır. Hafta boyunca, defterdarlığımız daire amirlerinin katılımıyla başkanlığım altında oluşturulan heyet ile, başta sayın valimiz olmak üzere, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odası gibi mükelleflerimizin bağlı olduğu mesleki teşekküller ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Oda temsilciliğiyle mükelleflerimiz ziyaret edilerek haftanın önem ve ehemmiyeti bir defa daha anlatılacaktır. Mükelleflerimiz, verginin önemi ve ödenmesi konusunda aydınlatılmak ve sorunları dinlenilmek üzere, iş yerleri ziyaret edilerek, vergilendirmeye ilişkin soru ve sorunları ile ilgilenerek çözüme yönelik açıklamalar yapılacaktır" dedi.

Mükelleflerin yoğun olduğu merkezlerde, vergi denetim araçlarıyla personeller tarafından bilgilendirme çalışması yapacaklarını ifade eden Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mükelleflere, gelirlerini gerçeği yansıtacak şekilde beyanda bulunmalarının önemi hatırlatılacak, birimlerimizin sürekli olarak sorunlarını gidermek amacıyla hizmette bulunduğu belirtilecektir. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın taşra teşkilatı olarak her zaman vatandaşlarımızın hizmetinde özveriyle çalışmaya gayret göstermekteyiz. Bundan böyle de mükelleflere kolaylık sağlanmak amacıyla çalışmalarımıza devam edilecektir. Mükelleflerimizin; kalkınmış, çağdaş dünya ile yarışan, gelişmiş bir Türkiye'nin, ödeyecekleri vergilerle gerçekleşeceğinin bilincinde oldukları inancındayız. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimize hayırlı ve bol kazançlar diler, Vergi Haftası'nın mükelleflerimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını dilerim." - KİLİS