Vatani Görevlerine Uğurlanan Dodurgalı Gençler İçin Asker Düğünü
Haberler » Yaşam » Vatani Görevlerine Uğurlanan Dodurgalı Gençler İçin Asker Düğünü - Haberler

Vatani Görevlerine Uğurlanan Dodurgalı Gençler İçin Asker Düğünü

Bilecik’in Bozüyük ilçesine bağlı Dodurga beldesinde, Belediye Başkanı Selim Tuna tarafından 1998/1 tertip olarak askere gidecek askerler için asker düğünü düzenlendi.

Vatani Görevlerine Uğurlanan Dodurgalı Gençler İçin Asker Düğünü

'in ilçesine bağlı beldesinde, Belediye Başkanı Selim Tuna tarafından 1998/1 tertip olarak askere gidecek askerler için asker düğünü düzenlendi.


Kapalı salonunda düzenlenen ve duygulu anların yaşandığı gecede asker aileleri zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı. Dodurga beldesinden 1998/1 tertip olarak 16 gencin vatani görevini yapmak için kışlaya uğurlanacağı belirtildi. Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Selim Tuna, bir bayrak devir teslim töreninin daha geldiğini 1998/1 tertip askerlerin bu kutlu görev için moralli gitmeleri amacıyla bu asker düğününü düzenlediklerini söyledi. Tuna, anne babalara, askerlik vazifelerini yaptıktan sonra hayırlısıyla sağ salim evlatlarına kavuşmaları temennisinde bulundu. Kınalı kuzulara her kuzunun koç, her koçun da kurban olamayacağını belirten Tuna, 'Her ana kuzusu da sizin gibi asker olamaz' ifadelerine yer verdi. Askerlik görevine gidecek gençlerle tek tek helalleşerek hepsine iyi eğlenceler diledi.


Askere gidecek Dodurgalı gençlerde bu güzel organizasyonu kendilerine tertip eden Belediye Başkanı Selim Tuna'ya teşekkür ederek günün anısına plaket takdim ettiler. Devamında Dodurgalı askerlerin asker düğünü büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Dodurga beldesine has gelenekler yaşatılmaya devam ederek hem eğlenceli hem de duygulu anlar yaşandı. Sırasıyla askerlere kınalar yakıldı, gelin ve damat oyunlarıyla birlikte oynanan birbirinden farklı oyunlar görülmeye değerdi. Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen asker düğününe askere gidecek gençler, asker aileleri ve davetliler katıldı. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler