Vali Oduncu Düziçi'ni Ziyaret Etti

Vali Oduncu Düziçi'ni Ziyaret Etti
Bültenler - Haberler | Güncel

Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu Düziçi İlçesi'nde incelemelerde ve denetimlerde bulundu.

Vali Mehmet Oduncu Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ni ziyaret etti. Vali Oduncu'nun Düziçi ilçesindeki incelemelerinin ilk bölümünde Düziçi Kaymakamlık ziyareti yer aldı. Kaymakamlık binası önünde Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, İl Genel Meclisi Üyeleri ve İlçe Müdürleri tarafından karşılanan Vali Oduncu'ya, Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamı Mustafa Koç tarafından Düziçi İlçesi hakkında brifing verildi.

Vali Oduncu, Kaymakamlık makamında yaptığı konuşmada, "Bugün, Düziçi ilçemizi daha yakından tanımak, problemler varsa bu problemleri yerinde görmek ve çözüm bulmak için ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sayın Kaymakamımız da görevine yeni başladı. Görevinin hayırlı olmasını diliyorum."dedi. Brifing sonrasında ilçenin sorunları hakkında da bilgi alan Vali Oduncu, bu sorunların çözülmesi için ilgili Müdürlere talimat verdi.

Düziçi İlçesi ziyaretinin devamında Düziçi Belediyesini ziyaret eden Vali Dr. Mehmet Oduncu, Düziçi Belediyesi önünde Belediye Başkanı Ökkeş Namlı ve Belediye personeli tarafından karşılandı. Başkanlık makamında Başkan Namlı'dan belediyenin hizmetleri konusunda bilgi alan Vali Dr. Mehmet Oduncu, burada ayrıca Devlet eski Bakanlarından Hasan Aksay'la da bir süre görüştü. Vali Oduncu'ya ziyaretinin sonunda Başkan Ökkeş Namlı tarafından Düziçi Belediyesi logolu çini tabak takdim edildi.

Vali Dr. Mehmet Oduncu, Düziçi Belediyesi ziyaretinin ardından Devlet eski Bakanı Hasan Aksay'ın yaptırdığı ve babasının adını taşıyan Müftü Mehmet Emin Aksay Camisini ziyaret etti. Camide incelemelerde bulunan Vali Oduncu, Eski Bakan Aksay'dan cami hakkında bilgi aldı.

Vali Dr. Mehmet Oduncu, Düziçi ilçesi ziyaretinin devamında, geçtiğimiz Ağustos ayında Kayseri´nin Sarıoğlan ilçesinde trafik uygulaması yapan jandarma ekibine bir otomobilin çarpması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Emrah Yarpuz'un ailesine de taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin annesi Sultan Yarpuz, babası Hüseyin Yarpuz ve eşi Hatice Yarpuz ile bir süre sohbet eden Vali Oduncu, aileye tekrar başsağlığı dileyerek, "Acınızı paylaşıyoruz. Elbette zor ama sabretmek lazım. Takdir-i ilahi böyleymiş. Evladınız şehit olarak ayrıldı ve sizlere onurlu bir isim bıraktı. Devlet olarak hep beraber şehidimizin ailesine sahip çıkarak bu acıyı hafifletmeye çalışacağız. Bizler sizleri kendi annemiz, babamız, bacımız ve evladımız olarak bileceğiz. Şehidimizin ruhu şad olsun. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin."diye konuştu. Vali Oduncu'nun konuşmasının ardından şehidin ruhu için Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi. Şehidin kızı Betül'e oyuncaklar hediye edildi.

Şehit ailesine yapılan taziye ziyaretinin ardından Düziçi Eğitim Müzesini ziyaret eden Vali Dr. Mehmet Oduncu, müze hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sarı'dan bilgi aldı. 1940'lı yıllarda Köy Enstitüsü olarak kullanılan müze binasında yer alan eğitim araç gereçleri, bitki ve hayvan örnekleri, müzik aletleri gibi eserleri ayrı ayrı inceleyen Vali Oduncu, Müze'nin oldukça değerli bir müze olduğunu ve herkesin mutlaka görmesi gerektiğini ifade etti.

Vali Dr. Mehmet Oduncu, Düziçi inceleme ve denetlemelerinin son bölümünde Berke Barajı ve Haruniye Kaplıcalarını ziyaret etti. Haruniye Kaplıcalarında kalan misafirlerle sohbet eden Vali Oduncu, Kaplıca sakinlerine şifa diledi. Kaplıca havuzunda da incelemelerde bulunan Vali Oduncu, incelemelerinin ardından Düziçi ilçesinden ayrıldı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title