Vali Kocatepe'den 2 İşçinin Öldüğü İnşaatta İnceleme

Vali Kocatepe'den 2 İşçinin Öldüğü İnşaatta İnceleme

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, 2 işçinin ölümüyle sonuçlanan hastane inşaatındaki göçük alanında inceleme yaptı, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Kocatepe'den 2 İşçinin Öldüğü İnşaatta İnceleme

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, 2 işçinin ölümüyle sonuçlanan hastane inşaatındaki göçük alanında inceleme yaptı, yetkililerden bilgi aldı.


Çivril Devlet Hastanesi yanında yapılan 100 yataklı ek bina inşaatında dünmeydana gelen olayda, hastanenin kanalizasyon bağlantılarını yapmak için iş makinesiyle açılan yaklaşık 5 metre derinliğindeki çukura giren işçiler 40 yaşındaki Soner Aslan ile 30 yaşındaki Yaşar Sarıkaya, göçük altında kalarak öldü. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, beraberindeki İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ile şantiye alanına gitti. Göçükte ilgili bilgi alan ve ölen işçilerin arkadaşlarına başsağlığı dileyen Vali Kocatepe, bu tür kazaların tekrarlanmaması için uyarılarda bulundu.


Vali Şükrü Kocatepe, Çivril Kaymakam Vekili Çal Kaymakamı Selami Korkutata'ya göçük altında kalarak ölen 2 işçinin ailelerine Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan yardım yapılması için de talimat verdi.


- Çivrildenizli

Kaynak: DHA