Üniversiteli Nişanlıların Öldüğü Kazada Sanığa Beraat

Üniversiteli Nişanlıların Öldüğü Kazada Sanığa Beraat

16.02.2016 13:49 | Son Güncelleme: 16.02.2016 13:49
Üniversiteli Nişanlıların Öldüğü Kazada Sanığa Beraat

Kayseri'de üniversiteli nişanlıların öldüğü kazada aracın sürücüsü olduğu gerekçesiyle 'taksirle ölüme neden olma ve yaralama' suçundan tutuksuz yargılanan 22 yaşındaki Uğur Kara beraat etti.

Kayseri'de üniversiteli nişanlıların öldüğü kazada aracın sürücüsü olduğu gerekçesiyle 'taksirle ölüme neden olma ve yaralama' suçundan tutuksuz yargılanan 22 yaşındaki Uğur Kara beraat etti. Mahkeme, kaza sırasında aracı kullandığı belirtilen Oğuz Doruk hakkında ise aynı suçtan savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Kaza, geçen nisan ayında Kayseri- Malatya karayolu Mimarsinan Organize Sanayi kavşağında meydana geldi. Polis kayıtlarında sürücü olduğu iddia edilen Uğur Kara yönetimindeki 01 AJE 46 plakalı otomobil, kavşakta kontrolden çıkarak takla atıp şarampole yuvarlandı. Kazayı görenlerin haber vermeleri üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri gönderildi. Kazada yaralanan Uğur Kara ile 21 yaşındaki Cankat Akça ambulanslarla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 20 yaşındaki Sibel Avcı ile 24 yaşındaki Oğuz Doruk da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü. Tedaviye alınan yaralılardan Cankat Akça ve Sibel Avcı tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Cankat Akça ve Sibel Avcı'nın Adana Çukurova Üniversitesi'nde okudukları ve nişanlı oldukları belirtildi. Kazanın ardından, polise verdiği ifadesinde otomobili kendisinin kullandığını belirten Uğur Kara hakkında 'Taksirle ölüme neden olma ve yaralama' suçundan dava açıldı.

Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında tutuksuz sanık Uğur Kara ve ölen Cankat Akça'nın annesi Döne Akça ile babası İsmail Akça hazır bulundu. Kaza günü tutanak tutan 3 polisin de tanık olarak dinlendiği duruşmada, polis memurları, Kara'nın sürücü olduğunu tutanaklarına geçtiklerini ifade etti. Sanık ifadesinde "Kazadan sonra kendimde olmadığım için polislere sürücü olduğumu söyledim. Otomobili ben kullanmadım. Oğuz benim hayatımı kararttı. Aracı önce ben kullanıyordum ama Kayseri'ye girdiğimizde sürücü koltuğuna Oğuz Doruk geçti. Oğuz'un cezalandırılmasını istiyorum. Beraatımı talep ediyorum" dedi. Ölen Akça'nın annesi ise, "Benim bir tane oğlum vardı. Ocağım yandı. Suçlu kimse cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu. Yapılan yargılama sonucu mahkeme heyeti, sanığın suçu işlediğine dair yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle Uğur Kara'ya beraat, kazada yaralanan Oğuz Doruk'a ise aynı suçtan suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. - Kayseri

Üniversiteli Nişanlıların Öldüğü Kazada Sanığa Beraat

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

title