Umut Haberleri

Umut haber, Umut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umut - Bugün
Almanya'da seçim heyecanı sürüyor
Franziska, siyasette bir değişim yaşanmasını umut ettiğini kaydetti.
Umut - Bugün
Yukatel Kayserispor: 1-1
STAT: Çotanak Spor KompleksiHAKEMLER: Atilla Karaoğlan, Esat Sancaktar, Murat AltanGZT GİRESUNSPOR: Okan Kocuk, Zeki Yavru (Dk. 84 Hayrullah), Diarra, Alexis, Aziz Behich (Dk. 74 Emre), Serginho, Traore (Dk. 84 Sankhare), Flavio, Suleymanov (Dk. 74 Umut Nayir), Diabate, Doukara (Dk.
Umut - Bugün
Usta oyuncu Tuncel Kurtiz, vefatının 8. yılında anılıyor
"Çok büyük kültürel temellerimiz var" Usta oyuncu, kendisiyle yapılan bir söyleşide hayal ettiği Türk sinemasını şu sözleriyle anlatmıştı: "Bizim devrimci sinemamız bu olacak. Bu topraklardan çıkacak. Bu toprağın tarihinden çıkacak, sosyolojisinden, felsefesinden çıkacak. Başka çaremiz yok. Karacaoğlan'ı da olacak içinde, Ağrı Dağı'nın çiçekleri de olacak. Bu arada Nazım Hikmet de, İlhan Berk de olacak, şairlerimiz de olacak içinde, Fuzuli de olacak. Çünkü bir büyük yelpazenin içinden geliyoruz. Çok büyük kültürel temellerimiz var, ta Anadolu'nun temelinde on bin yıllık bir kültür var. Bunun içinden gelen Türkmenler, Yörükler ve diğerleri bu kültürle birleştiler. Bir tarafta Şah İsmail, bir tarafta Azerbaycan var, bir tarafta Göktürkler var, Dede Korkutlar var, bir taraftan Osmanlı'nın Fuzuli'si Nedim'i var, Itri'si var Levni'si var. Yani öylesine geniş bir coğrafyadan geliyoruz ki, bunları yakalayabilmek lazım." "Çok Tuhaf Soruşturma, Şeyh Bedrettin, Keşanlı Ali Destanı, Kaplan ve Daktilolar, Yolcu, Kalbin Sesi, Martı, Altın Yumruk, Ayı Masalı, Şahane Züğürtler, Zafer Madalyası." gibi oyunlarda rol alan oyuncunun rol aldığı filmlerden bazıları ise şöyle: "Son Kuşlar, Ben Öldükçe Yaşarım, Silahların Kanunu, Karanlıkta Vuruşanlar, Hudutların Kanunu, Çirkin Kral, Krallar Ölmez, Umut, Otobüs, Kanal, Sürü, Bereketli Topraklar Üzerinde, Ağrı'ya Dönüş, Bir Aşk Uğruna, Usta Beni Öldürsene, Tabutta Rövaşata, Işıklar Sönmesin, İstanbul Kanatlarımın Altında, Akrebin Yolculuğu, Hoşçakal Yarın, O da Beni Seviyor, Şellale, İnat Hikayeleri, Yaşamın Kıyısında, Lal, Güz Sancısı, Kayıp Armağan, Siyah Beyaz.
Umut - Bugün
Japon SkyDrive, 2025 Osaka Expo'da eVTOL sistemli uçan taksi ile yolcu taşıyacak
Anlaşmanın, uçan araçların varlıklarının sosyal anlamda kabulüne yönelik "umut oluşturacağını" kaydeden Fukuzawa, "Osaka'nın güçlü liderliği projemize doğru bize 'itici güç' oluyor" dedi.
Umut - Bugün
25 Eylül 2021 Haberleri
25 Eylül 2021 Manşet Haberleri.
Umut - 24.09.2021
Altay-Beşiktaş maçından notlar
Yedek kulübesinde 7 oyuncunun yer aldığı siyah-beyazlı ekipte bu 3 futbolcunun yanı sıra Ersin Destanoğlu, Can Bozdoğan, Güven Yalçın ve Umut Meraş yedek soyundu.
Umut - 24.09.2021
Beşiktaş maçından notlar
BEŞİKTAŞ'TA 4 YABANCI OYNADI Beşiktaş'ın 18 kişilik kadrosunda Josef, Atiba, Pjanic ve N'Sakala olmak üzere 4 yabancı oyuncu yer aldı. Siyah-beyazlılarda 14 yerli oyuncu kadroda yer buldu. İlk 11'de görev alan altyapı patentli genç stoper Serdar Saatçı ilk kez Süper Lig'de şans bulurken, sakatlıktan çıkan Umut Meraş da ilk kez kadroda yer aldı.
Umut - 24.09.2021
Almanya'da iklim değişikliğine dikkati çekmek için gösteriler yapıldı
Göstericilerden Hanna ise "Ben kömür üretiminin daha hızlı sonlandırılması için buradayım. Yeni teknolojilere umut bağlamak yerine şimdi bir şeyler yapılması lazım.
Umut - 24.09.2021
Konya Pancar Ekiciler Kooperatifi'nin Genel Kurulu ertelendi
"Genel kurulumuz yapılana kadar biz nöbetimizin başındayız" Kanunun kooperatif genel kurulları için belirlediği son tarihin 31 Ekim 2021 olduğunu açıklayan Recep Konuk, "Nöbet değişimini gerçekleştireceğimiz genel kurulumuzun yapılacağı tarih, salgının seyri ve ilimizdeki aşılanma oranları takip edilerek ve sağlık otoriteleri ile de günlük istişareler sürdürülerek yine en az 15 gün önceden ilan edilecek ve ortaklarımıza duyurulacaktır. Erteleme nedeniyle kazanacağımız bu kısa sürede genel kurulumuzun minimum seviyede sağlık riski ile gerçekleştirilebilmesi için ilimiz genelinde vakaların makul seviyeye düşmesini beklemek ve umut etmenin yanı sıra bizim de fiilen yapacaklarımız ve yapabileceklerimiz vardır.
title