Ülkücüler Mekke'nin Fethini Kutladı

Ülkücüler Mekke'nin Fethini Kutladı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ’Mekke’nin Fethi ve Seyyid Ahmet Arvasi’yi anma programı düzenlendi.

01.01.2015 11:35 | Son Güncelleme: 01.01.2015 11:35
Ülkücüler Mekke'nin Fethini Kutladı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 'Mekke'nin Fethi ve Seyyid Ahmet Arvasi'yi anma programı düzenlendi.

İl Kültür Müdürlüğü Tiyatro Salonu'ndaki düzenlenen programa, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Gümüş, Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş ve çok sayıda partili katıldı. Anma programı saygı duruşu ardından İstiklal Marşı ve Kuran'ı Kerim okunmasıyla başladı.

Programda bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş, Mekke'nin Fethi'nin 1384. yıl dönümünü ve ölümünün 26. yılında Seyyid Ahmet Arvasi hocayı anmak için böyle bir program organize ettiklerini söyledi. Bugün aynı zamanda Yılbaşı kutlamalarının olduğunu, ancak yapılan bu eğlencelerin ülkücülere zıt olduğunu belirten Gümüş, "Bugün Yılbaşı kutlamaları adı altında alkol ve kumar batağına saplanan insanlar var ama sizler bugün bizim programımıza iştirak ederek Hz. Peygamberin yolunda olduğunuzu gösterdiniz. Türk milletine yakışan davranış da budur" diye konuştu.

Düzenlenen gece, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Abdulkadir Yuvalı'nın "Ahmet Arvasi'yi Anlamak" konulu paneli ile son buldu. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title