Uğur Şahin Haberleri

Uğur Şahin haber, Uğur Şahin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uğur Şahin - 27.11.2020
Bakan Çavuşoğlu, İİT 47. Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısında konuştu
"İSLAMOFOBİ HİÇ OLMADIĞI KADAR YÜKSELİŞE GEÇTİ" "2020 hepimiz için zorlu bir yıldı. Koronavirüs salgınının yanında islamofobi hiç olmadığı kadar yükselişe geçti " diyen Çavuşoğlu,  İslamofobinin özellikle Avrupa'da yükselişe geçtiğini belirtti ve "İslamofobi ve ırkçılık, göçmen karşıtı söylemlerle besleniyor" dedi. Çavuşoğlu, yurt dışındaki göçmenlerin ve Müslümanların, bulundukları toplumlara katkı sağlamaya devam ettiğini belirterek Almanya'da yaşayan Uğur Şahin ve Özlem Türeci tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını örnek gösterdi.
Uğur Şahin - 27.11.2020
AK Parti'li Toprak: "Avusturya ile inişli çıkışlı ilişkilerimizi diyalog yoluyla geliştirebiliriz"
Toprak, Türkiye'den Almanya'ya göç eden ilk jenerasyon işçilerin çocukları olan, Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr.
Uğur Şahin - 25.11.2020
Hacettepe'de, Türk profesörün aşısı eksi 72, Çin aşısı artı 4'te tutuluyor
TÜRKİYE'de gönüllü vatandaş uygulamaları devam eden Çin menşeli Covid-19 aşısı ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in başında olduğu Alman BioNTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısı, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kilitli dolaplarda muhafaza ediliyor.
Uğur Şahin - 24.11.2020
Uluslararası Göç Örgütü toplantısında Kovid-19 aşısını bulan Türk doktorlar örnek gösterildi
Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) 111. Konsey Toplantısı'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını geliştiren Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin başarısı örnek gösterildi.
Uğur Şahin - 23.11.2020
Son dakika haberi | Çin menşeli Kovid-19 aşısı gönüllülere uygulanıyor
Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in geliştirdiği potansiyel Kovid-19 aşısının virüse karşı yüzde 90'dan fazla etkili olduğunun bildirilmesinin ardından, Amerikan biyoteknoloji şirketi Moderna da ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü (NAID) desteğinde geliştirdiği aşı adayının yüzde 95,4 etkili olduğunu açıkladı.
Uğur Şahin - 21.11.2020
Son dakika haberleri... Erdoğan, 12. Halifaks Uluslararası Güvenlik Forumu'na video mesaj gönderdi: (1)
Geçen günlerde, aşı geliştirme çalışmalarında önemli mesafe katedildiğine yönelik sevindirici haberler aldıklarını aktaran Erdoğan, "Uğur Şahin ve Özlem Türeci isimli Türk doktorların da katkı yaptıkları bu gayretlerin, tüm insanlık için bir 'müjde' niteliğine bürünmesi, ancak bu çalışmaların rekabet konusu yapılmaması halinde mümkün olabilir.
Uğur Şahin - 21.11.2020
New York borsası düşüşle kapandı
Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech, acil kullanım için ABD Gıda ve İlaç Dairesine (FDA) başvuruda bulundu.
Uğur Şahin - 20.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech, aşının koruma özelliğinin yanı sıra iyi bir güvenlik kaydının bulunmasının acil kullanıma uygun olduğu anlamına geldiğini açıklayarak, acil kullanım için ABD Gıda ve İlaç Dairesine (FDA) başvuruda bulundu.
Uğur Şahin - 19.11.2020
Oxford-AstraZeneca'nın Kovid-19 aşı adayı, yaşlılarda güçlü bağışıklık tepkisi oluşturdu
Moderna ve Pfizer-BioNTech aşı adayları Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in Kovid-19'a karşı geliştirmekte olduğu potansiyel aşının virüse karşı yüzde 90'dan fazla etkili olduğu bildirilmişti.
Uğur Şahin - 19.11.2020
Koca: "Bizim aşımızın devreye girmesi, tahminimiz nisan ayında şeklinde olur"
Bu aşılarla ilgili de irtibatlarının devam ettiğini ifade eden Fahrettin Koca, "Pfizer ile ilgili aralıkta olma ihtimali, Sayın Uğur Hoca'nın (Prof. Dr. Uğur Şahin) söylemiyle çok zayıf görünüyor.
Uğur Şahin - 18.11.2020
Pfizer ve BioNTech'in Kovid-19 aşısı 3. aşama denemelerde yüzde 95 etkili oldu
Şirketten yapılan açıklamada, Pfizer'in bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech ile geliştirdiği aşının 3'üncü aşama denemelerinde Kovid-19'a karşı yüzde 95 etkili olduğu bildirildi.
Uğur Şahin - 18.11.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan Kovid-19 aşısı geliştiren Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye tebrik
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kovid-19'a karşı aşı geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci'yi tebrik etti.
Uğur Şahin - 17.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Amerikan ilaç firması Pfizer ile bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech, Kovid-19'a karşı geliştirdiği aşının pilot dağıtımına ABD'nin 4 eyaletinde başladı.
Uğur Şahin - 17.11.2020
Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan'ın büstü Tahran Bilim Parkı'nda açıldı
Mustafa Ödülleri kapsamında, 2019 yılında ödüle layık görülen BioNTech Üst Yöneticisi (CEO) Prof. Dr. Uğur Şahin (Mainz Üniversitesi, Almanya), Prof.
Uğur Şahin - 16.11.2020
Avrupa borsaları Kovid-19'a karşı aşıya ilişkin iyimserlikle yükselişle kapandı
Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech de geçen hafta, Kovid-19'a karşı geliştirdikleri potansiyel aşının virüse karşı yüzde 90'dan fazla etkili olduğunu duyurmuştu.
Uğur Şahin - 16.11.2020
Kovid-19 aşısı geliştiren Uğur Şahin ve Özlem Türeci, BM'deki Kovid Zirvesine davet edildi
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Kovid-19'a karşı aşı geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci'yi 3-4 Aralık'ta BM'de yapılacak Kovid-19 Zirvesine davet etti.
Uğur Şahin - 16.11.2020
Son dakika haber! New York borsası yükselişle açıldı
Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech de geçen hafta, Kovid-19'a karşı geliştirdikleri potansiyel aşının virüse karşı yüzde 90'dan fazla etkili olduğunu duyurmuştu.
Uğur Şahin - 16.11.2020
BioNTech ve Fosun Pharma, Çin'de Kovid-19 aşı adayının 2. aşama denemelerine başlayacak
Çin merkezli Shanghai Fosun Pharmaceutical (Fosun Pharma) ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirmekte olduğu potansiyel aşı için Çin'de 2.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uğur Şahin Haberleri | Uğur Şahin Kimdir - Haberler - Uğur Şahin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Uğur Şahin kimdir, hayatı ve biyografisi. Moderna Covid-19 aşısı için ABD ve AB'ye acil kullanım başvurusu yapacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 06:18:28. #1.14#
title