Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, görevinden istifa etti - Haberler
Haberi Paylaş

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, görevinden istifa etti

Haberler.com / Servet Uzun - Haberler | Dünya

Yatırımcıların baskısı altında olan Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey, görevinden istifa etti. Dorsey'den boşalan koltuğa Twitter Baş Teknoloji Sorumlusu Parag Agrawal geldi.

Sosyal medya platformu Twitter, CEO'su Jack Dorsey'in görevinden istifa etti. Kararı Twitter hesabından duyuran Dorsey'in yerine Twitter Baş Teknoloji Sorumlusu Parag Agrawal getirildi.

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Dorsey, "Kimsenin duyduğundan emin değilim ama Twitter'dan istifa ettim" ifadelerini kullandı.

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, görevinden istifa etti

Twitter'ı 2006'da kuran Dorsey, hem Twitter hem de ödeme şirketi Square'in CEO'su olarak görev yapıyordu. Dorsey bir süredir tek bir işe kanalize olması için yatırımcıların istifa baskısı altındaydı.

45 yaşındaki Dorsey'in CEO olarak istifa kararı sonrasında şirketin hisselerinde yüzde 10'luk bir artış yaşandı. Bunun ardından Twitter'in borsadaki işlemleri kısa süreliğine durduruldu.

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, görevinden istifa etti

Jack Dorsey, 19 Kasım 1976 tarihinde ABD'nin Missouri eyaletinde Marcia ve Tim Dorsey'in oğlu olarak doğdu. 13 yaşına kadar St. Louis Missouri'de büyüdü. Liseyi Bishop Dubourg Lisesinde okudu. Missouri, Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde okudu ancak bitirmeden okuldan ayrıldı. Daha sonra New York Üniversitesine devam etti ama buradan da bitirmeden ayrıldı. Çalışma hayatına başladığında Kaliforniya'ya taşındı.

Jack Dorsey, 2008 yılında Technology Review'de "35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişi"den biri seçildi. Twitter'ın kurucusu olan Dorsey, Square şirketinin kurucusu ve CEO'su olarak da görev yapıyor.

Google, Twitter'ı satın almak istemiş ama kesinlikle satmak istemediğini belirtmişti. Google son olarak Twitter için 2.5 milyar dolar vermeye hazır olduklarını açıklamışlardı. Bunun üzerine açıklama yapan Jack Dorsey, "Bu teklif bana göre bir hakarettir, siz böyle küçük bir paraya Twitter'i almayı mı düşünüyorsunuz." açıklamasını yapmıştı.

21 Mart 2006 tarihinde Twitter kurulduğunda ilk tweeti Jack Dorsey atmış ve "just setting up my twttr." ("Twitter'ımı kuruyorum.") yazmıştı.

Servet Uzun
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Jack Dorsey, Twitter, Teknoloji, Dünya, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title