Türkiye sınırında tansiyon yükseliyor! ABD'ye ait helikopter ve askeri araçları taşıyan gemi Dedeağaç'a geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye sınırında tansiyon yükseliyor! ABD'ye ait helikopter ve askeri araçları taşıyan gemi Dedeağaç'a geldi

ABD'ye ait "ARC Independence" isimli askeri nakil gemisinin Yunanistan'ın Dedeağaç Limanı'na vardığı bildirildi. "Atlantic Resolve" askeri tatbikatına destek amacıyla çok sayıda helikopter ve askeri araç taşıyan geminin Türkiye'ye yalnızca 40 km uzaklıktaki Dedeağaç Limanı'na gelecek tek nakil gemisi olmadığı, askeri malzeme nakli için başka gemilerin de ilerleyen günlerde limana geleceği ifade edildi.

"Evros-news" haber portalının haberine göre, "ARC Independence", "Atlantic Resolve" isimli askeri tatbikata destek amacıyla çok sayıda helikopter ve askeri araç taşıyor.

Türkiye sınırında tansiyon yükseliyor! ABD'ye ait helikopter ve askeri araçları taşıyan gemi Dedeağaç'a geldi

ABD'YE AİT HELİKOPTERLERİ YÜKLEYECEK

Yükünü ilerleyen günlerde limana indirmesi beklenen geminin, daha sonra bölgeden Abd'ye transfer edilecek araçları ve Romanya'dan Dedeağaç Limanı'na gelen Abd'ye ait helikopterleri yükleyeceği belirtildi.

Haberde, "ARC Independence" isimli geminin, ABD Askeri Kuvvetlerine ait araçları bölgeye getirmek ve bölgeden geri götürmek üzere Dedeağaç Limanı'na gelecek tek nakil gemisi olmadığı, askeri malzeme nakli için başka gemilerin de ilerleyen günlerde limana geleceği ifade edildi.

Türkiye sınırında tansiyon yükseliyor! ABD'ye ait helikopter ve askeri araçları taşıyan gemi Dedeağaç'a geldi

ABD'NİN YUNANİSTAN'DA ARTAN ASKERİ VARLIĞINA BÖLGEDEN TEPKİ GELDİ

ABD'nin Yunanistan'daki askeri varlığı artış gösterirken "ABD- Yunanistan Anlaşması'na ve Dedeağaç'taki Üsse Karşı Mücadele Komitesi", Dedeağaç'ta düzenledikleri etkinlikte, Yunanistan ve ABD'nin son dönemdeki askeri yakınlaşmasına tepkilerini dile getirdi.

Yunan basınında yer alan haberlerde, çevre illerden de katılımla Dedeağaç Tiyatro Salonu'nda bir araya gelen yüzlerce kişinin, bölgenin ABD ve NATO'nun kullanımına açılmasını protesto ettiği kaydedildi.

AA - Son Dakika Haberleri

Yunanistan, Romanya, ABD, Dünya, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (18)
Mert Özmen:Boşuna para yarcanipta bukadar tank ağır silah getirmezler bireyler olacak Türkiye önlemini aliyor ve daha alması lazım Türk silahlı gücümüz yarısı gözü gullagi orda olması gerekiyor ve teknik destek o hedefe göre şimdiden ayarlanması önemli. Diye düşünüyorum su uyur düşman uyumaz. Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
ahmet himmetoğlu:amerikanın içinde olduğu çıkacak bir savaş hele türkiyeye karşı, amerika imparatorluğunu tarihe gömer, zaten batık bir amerikayı paramparça eder, amerika eski silahlarla sadece gövde gösterisi yapar savaşa kendisi girmez çıkartır geri çekilir, gerçektende amerika korkaktır, bakmayın heryerden havladığına, , belki bu yazdıklarım çok kişiye fantazi gelecek ama açın biraz amerikayı okuyun, Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
ahmet himmetoğlu:dış basını nereden okuyorsun,nereden takip ediyorsun, rusya ukrayna sınırına yığınak yaptı istihbarat savaşı gösteriyor, yandaş derken nerede hangi yorumda yandaş yazı okudun, benim yazdığım yandaş ise ikitane parti sınırımızı tehdit eden terör örgütüne destekverirgibi tezkereye hayır demesi nedir yorumlarmısın, yüz yıldır dörttarafımız düşmanla çevrili fırsat kolluyorlar muhalefet düşmana karşı destek vermesi lazım tersi içten yıkmaya çalışıyor, diyelimki ukrayna-rusya bahane gerçeği sen yaz Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title