Romanya Haberleri

Romanya haber, Romanya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Romanya 29.5.2020
Yunanistan 15 Haziran'dan itibaren 25 ülkeden turist kabul edecek
Yunanistan hükümeti yaptığı açıklamada, 15 Haziran'dan itibaren Almanya, Avusturya, Danimarka, Norveç, Kıbrıs, İsrail, İsviçre, Japonya, Malta, Bulgaristan, Çin, Hırvatistan, Avustralya, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Estonya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Macaristan, Güney Kore, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Slovenya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Finlandiya'dan turist kabul etmeye başlayacağını açıkladı.
Romanya 28.5.2020
Milli Kültür Değerlerimiz Nasrettin Hoca ve Fıkraları İle İşleniyor
Türkiye'nin koordinatörlüğünü yaptığı uluslararası eTwinning projesine Azerbaycan, Romanya, Gürcistan, Portekiz, İtalya'dan öğretmen ve öğrenciler dahil olmuştur.
Romanya 27.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
SALGINLA SATIŞI ARTTI Özenle beslenen ve tanesi 5 kiloya ulaşan Karadeniz somonu üreten Hasan Kuzuoğlu, Türkiye'den ilk kez somon ihraç eden isim oldu. Kuzuoğlu, bugün ABD, Rusya, Romanya, Hollanda, Almanya, Kanada, Suudi Arabistan'ın aralarında yer aldığı 12 ülkeye 350 milyon TL'lik ihracat yapıyor, toplam 500 milyon ciro elde ediyor.
Romanya 27.5.2020
LPG ithalatı martta yüzde 16 azaldı
Bu dönemde, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince yapılan LPG ihracatı ise yüzde 67 artarak 18 bin 5 tona yükseldi. İhracat, İsviçre, Mısır, Lübnan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Romanya ve Türkiye Serbest Bölgesi'ne yapıldı.
Romanya 27.5.2020
EÜ'lü akademisyenden, "kurbağa avcılığı" uyarısı
Kerim Çiçek, araştırmanın önlem alınmadığı takdirde Çukurova Bölgesi'ndeki kurbağaların neslinin 2050 yılına kadar tükenme olasılığının yüzde 90 olduğunu ortaya koyduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: "Türkiye, özellikle amfibiler açısından önemli biyoçeşitliliğe sahip bir coğrafyadır. Koruma biyolojisi alanında önemli bilimsel çalışmalar yayınlayan Oryx dergisinde yayınlanmış olan makalede araştırmacılar Türkiye'nin 'tükenme domino hattı'nın üzerinde bulunduğunu söylemektedir. Bu tanım, kurbağa tüketen ya da ihraç eden ülkelerdeki popülasyonun azaldığı durumlarda, başka bir ülkenin pazar payının ve dolayısıyla doğadan kurbağa toplanmasının artması şeklinde açıklanabilir. Bu durum ikinci ülkedeki popülasyonu tehdit eder ve toplanan türler, dünyanın her yerinde tehlikeye girmiş olur. Örneğin, Fransa ve Romanya'da kurbağa avcılığı yasaklandığında, Hindistan ve Bangladeş'ten yapılan ihracat artmıştır ve buralardaki popülasyonlar hızla düşüşe geçmiştir.
Romanya 26.5.2020
Kovid-19'dan ölenlerin sayısı dünya genelinde 350 bini geçti
1000'den fazla ölümün görüldüğü diğer ülkeler şöyle sıralandı: "Türkiye (4 bin 397), Hindistan (4 bin 349), İsveç (4 bin 125), Rusya (3 bin 807), Peru (3 bin 629), Ekvador (3 bin 203), İsviçre (1915), İrlanda (1615), Endonezya (1418), Portekiz (1342), Romanya (1216), Pakistan (1197) ve Polonya (1024).
Romanya 23.5.2020
Sınırda TIR'lar 5 kilometrelik 'ihracat' kuyruğu oluşturdu
'ÇOCUKLARIMIN BAYRAMINI TELEFONLA KUTLAYACAĞIM' İzmir'den aldığı yükü Romanya'ya götüren TIR sürücüsü Rüştü Yıldırım da kuyruğun pandemi önlemlerinden kaynaklandığını ifade ederek,"Büyük bir ihtimalle bu kuyruk pandemi önlemlerinden kaynaklanıyor.
Romanya 23.5.2020
Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 5 kilometrelik tır kuyruğu oluştu
Romanya'ya yük götüren tır şoförü Rüştü Yıldırım ise bayramı yolda geçireceğini, yakınlarıyla telefonla görüşerek bayramlaşacağını kaydetti.
Romanya 22.5.2020
Yunanistan kapılarını turistlere açmaya hazırlanıyor
Skai televizyonunun haberine göre ise ilk etapta turist kabul edilecek ülkeler arasında Çin, Japonya, Avustralya, Norveç, Danimarka, Avusturya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Polonya, Macaristan, Slovakya ve Çekya yer alıyor.
Romanya 22.5.2020
Bakan Ersoy: Hatlar açıldığında tercih edilecek ülkelerin başında Türkiye gelecek
Turizm sektöründe hazırlıkların hız kesmeden devam ettiğini de vurgulayan Bakan Ersoy, sektörün bu yılı kayıp olarak geçirmemesi için titizlikle çalıştıklarını, ziyaretçilerin sağlığı ve güvenliğine büyük önem verdiklerini kaydetti. Bakan Ersoy, Türkiye'nin sağlık alt yapısının son durumunu ve son gelişmeleri görüştüğü ülkelere anlattığını ifade ederek, şunları bildirdi: "Ülkelere gönderdiğimiz niyet mektuplarında da bahsettiğimiz sertifikasyon sistemimiz ile sağlık altyapımıza ilişkin veriler güven kazanmamızı sağlıyor. Turizmde aldığımız önlemleri anlattığımız ve davetlerimizi ülkelere ilettiğimiz mektupların ardından 70 ülkenin temsilcileriyle telefon görüşmelerini de sürdürüyorum. Ülkelerin elçilerini, bakanlığımızda misafir ediyor, kendileriyle mevcut durumumuzu ve hazırlıklarımızı paylaşıyorum. Ayrıca, Türkiye'nin bu ülkelerdeki büyükelçileriyle de sürekli temas halindeyim. Biz oluşan bu güveni, Türkiye'nin 2020 yılı turizminde yansıtmak için çalışıyoruz." Bakan Ersoy daha önce de Yunanistan, Almanya, Romanya ve Bulgaristanlı mevkidaşları ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğini hatırlatarak, Türkiye'de durumun kontrollü bir şekilde normalleştiğini, haziran ayı itibarıyla da karşılıklı mutabakat sağlanarak hava trafiğini başlatabileceklerini bildirdi.
Romanya 22.5.2020
UEFA eEURO 2020 maçları Coca-Cola Facebook hesabından yayınlanacak
Şampiyonada Türkiye, B grubunda Danimarka, Sırbistan ve İtalya ile eşleşti. Gruplarında ilk 2 sırayı alan ekipler, çeyrek finale yükselecek. eEURO 2020'de Türkiye'nin yanı sıra İtalya, Sırbistan, Romanya, Bosna Hersek, Yunanistan, İsrail, Lüksemburg, Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, Danimarka, Karadağ, Avusturya ve Hırvatistan mücadele edecek.
Romanya 22.5.2020
Bakan Ersoy: "Hatlar açıldığında tercih edilecek ülkelerin başında Türkiye gelecek"
Ülkelere gönderdiğimiz niyet mektuplarında da bahsettiğimiz sertifikasyon sistemimiz ile sağlık altyapımıza ilişkin veriler güven kazanmamızı sağlıyor. Turizmde aldığımız önlemleri anlattığımız ve davetlerimizi ülkelere ilettiğimiz mektupların ardından 70 ülkenin temsilcileriyle telefon görüşmelerini de sürdürüyorum. Ülkelerin elçilerini Bakanlığımızda misafir ediyor, kendileriyle mevcut durumumuzu ve hazırlıklarımızı paylaşıyorum. Ayrıca, Türkiye'nin bu ülkelerdeki büyükelçileriyle de sürekli temas halindeyim. Biz oluşan bu güveni Türkiye'nin 2020 yılı turizminde yansıtmak için çalışıyoruz." Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, daha önce de Yunanistan, Almanya, Romanya ve Bulgaristan ile mevkidaşları düzeyinde telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğini hatırlatarak, Türkiye'de durumun kontrollü bir şekilde normalleştiğini, haziran ayı itibarıyla da karşılıklı mutabakat sağlanarak hava trafiğini başlatabileceklerini bildirdi.
Romanya 22.5.2020
Turistin gözü Türkiye'de
"Verdiğimiz başarılı mücadele tüm ülkeler tarafından kabul ve takdir görmektedir" Turizm sektöründe hazırlıkların hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Bakan Ersoy, sektörün bu yılı kayıp olarak geçirmemesi için titizlikle çalıştıklarını, ziyaretçilerin sağlığı ve güvenliğine büyük önem verdiklerini kaydetti. "Sağlık Bakanlığınca yürütülen ve tüm kurumlarımızın desteği ile korona virüs yayılımında verdiğimiz başarılı mücadele tüm ülkeler tarafından kabul ve takdir görmektedir" ifadelerini kullanan Bakan Ersoy, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye'deki sağlık altyapısının son durumunu, yoğun bakım yatak kapasitemizden ventilatör sayımıza, uçak ve helikopter ambulans sayılarımızdan tatil bölgelerimizdeki hastanelere kadar her şeyi görüşmelerimizde şeffaf bir şekilde aktarıyoruz. Ülkelere gönderdiğimiz niyet mektuplarında da bahsettiğimiz sertifikasyon sistemimiz ile sağlık altyapımıza ilişkin veriler güven kazanmamızı sağlıyor. Turizmde aldığımız önlemleri anlattığımız ve davetlerimizi ülkelere ilettiğimiz mektupların ardından 70 ülkenin temsilcileriyle telefon görüşmelerini de sürdürüyorum. Ülkelerin elçilerini Bakanlığımızda misafir ediyor, kendileriyle mevcut durumumuzu ve hazırlıklarımızı paylaşıyorum. Ayrıca Türkiye'nin bu ülkelerdeki büyükelçileriyle de sürekli temas halindeyim. Biz oluşan bu güveni Türkiye'nin 2020 yılı turizminde yansıtmak için çalışıyoruz." Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, daha önce de Yunanistan, Almanya, Romanya ve Bulgaristan ile mevkidaşları düzeyinde telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğini hatırlatarak, Türkiye'de durumun kontrollü bir şekilde normalleştiğini, Haziran ayı itibarıyla da karşılıklı mutabakat sağlanarak hava trafiğini başlatabileceklerini bildirdi.
Romanya 21.5.2020
Karadeniz'de NATO üyesi 3 ülkeden Rus uçaklarına önleme uçuşu
Türkiye, Romanya ve Bulgaristan'a ait savaş uçaklarının Karadeniz üzerinde 4 Rus uçağına yönelik önleme uçuşu gerçekleştirdiği bildirildi.
Romanya 21.5.2020
Ukrayna'da kara sınırları ve okullar yeniden açılıyor
Ukrayna, bazı ülkelerle sınırların açılacağı ve eğitim-öğretim hayatının yeniden başlayacağını duyurdu. Ukrayna Başbakanı Denis Şmigal açıklamasında, "Ülke genelinde uygulanan karantina uygulamasının gevşetilmesine yönelik atılan adımlar sonucunda Polonya, Slovakya, Macaristan, Moldova ve Romanya ile toplam 66 sınır kapısı tekrar faaliyete başlayacak" dedi.
Romanya 21.5.2020
Kırklareli'nde yurtta karantinada tutulan 98 kişi bayramı evlerinde geçirmeleri için tahliye edildi
"Yurt dışından planlı uçuşlarla gelen vatandaşların 14 günlük izolasyonlarının artık KYK yurtlarında yapılmayacağı, hava alanlarında muayeneleri sonrası evde izolasyonlarının ve izlemlerinin yapılacağı" belirtilen yazıda, halen yurtlarda kalan kişilerin 14 günlük karantina süreçlerini tamamlamasına bakılmaksızın PCR testi sonrası çıkışlarının 23 Mayıs'a kadar tamamlanması istendi. Bu kapsamda Bulgaristan, İngiltere, Romanya ve Avusturya'dan getirilerek Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Hundi Hatun Öğrenci Yurdu'nda karantinada tutulan 98 Türk vatandaşının memleketlerine uğurlanması için hazırlıklar yapıldı.
Romanya 20.5.2020
Gaziantep FK'da Sumudica, yardımcıları ve Maxim antrenmanlara başladı
Kulüpten yapılan açıklamaya göre, salgın sebebiyle liglere verilen erteleme kararının ardından, ülkeleri Romanya'ya giden teknik direktör Marius Sumudica, yardımcıları ile futbolcu Alexandru Maxim'in 14 günlük karantina süreci tamamlandı.
Romanya 20.5.2020
Koronavirüs nedeniyle kapalı olan sılayolu ülkelerinden sınır geçişlerine izin çıktı
Avrupa'da Türk nüfusunun yoğun bulunduğu ülkelerde seyahat kısıtlamaları yavaş yavaş kaldırılıyor. Avusturya ve Almanya'nın ardından Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan ortak karar aldı. 1 Haziran'dan itibaren bu ülkelerde dolaşım yasağı kalkacak. Bu Avrupa ülkeleri arasında seyahat eden kişilere, 14 günlük karantina tedbiri uygulanmayacak. Seyahat eden kişiler koronavirüsü taşımadıklarını beyan etmek zorunda olacak. Turizmin canlanması için alınan karara henüz Romanya katılmadı.
Romanya 20.5.2020
Sumudica, yardımcıları ve Maxim'in koronavirüs testleri negatif çıktı
Kulüpten yapılan açıklamaya göre, salgın sebebiyle liglere verilen erteleme kararının ardından, ülkeleri Romanya'ya giden teknik direktör Marius Sumudica, yardımcıları ile futbolcu Alexandru Maxim'in 14 gün önce girdikleri karantina süreci bitti.
Romanya 20.5.2020
Yunanistan ile Ege Denizi için ortak tanıtım kampanyası adımı
YUNANİSTAN TURİZM BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu kapsamda sınırların açılmasıyla birlikte en çok ziyaret edilen ülkeler arasında Türkiye'nin de yer alması için yakın temaslara başladı. Bakan Ersoy, Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, yakın gelecekte ve orta vadede insanların çok uzun mesafeli destinasyonları tercih etmeyeceklerinden hareketle, özellikle Avrupalı turistlerin bu süreçteki psikolojik etkiyle daha yakın destinasyonlara yönelecekleri değerlendirilirken, Ege Denizi'nin güvenli bir destinasyon olarak öne çıkarılabileceği vurgulandı. İki ülkede de vaka sayılarının hızla düzeldiğinin ve Haziran ayı içerisinde kara, deniz ve hava hudut kapılarının açılabileceğinin altının çizildiği telefon görüşmesinde her iki bakan da Ege Denizi için ortak bir tanıtım kampanyasının yapılabileceğini dile getirdi.       ALMANYA VE ROMANYA DA BEKLİYOR Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, geçen hafta da Almanya ve Romanya turizm pazarı için telefon görüşmeleri gerçekleştirmişti.
Romanya 20.5.2020
Yunanistan ile Ege Denizi için ortak tanıtım kampanyası adımı
YUNANİSTAN TURİZM BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu kapsamda sınırların açılmasıyla birlikte en çok ziyaret edilen ülkeler arasında Türkiye'nin de yer alması için yakın temaslara başladı. Bakan Ersoy, Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, yakın gelecekte ve orta vadede insanların çok uzun mesafeli destinasyonları tercih etmeyeceklerinden hareketle, özellikle Avrupalı turistlerin bu süreçteki psikolojik etkiyle daha yakın destinasyonlara yönelecekleri değerlendirilirken, Ege Denizi'nin güvenli bir destinasyon olarak öne çıkarılabileceği vurgulandı. İki ülkede de vaka sayılarının hızla düzeldiğinin ve Haziran ayı içerisinde kara, deniz ve hava hudut kapılarının açılabileceğinin altının çizildiği telefon görüşmesinde her iki bakan da Ege Denizi için ortak bir tanıtım kampanyasının yapılabileceğini dile getirdi.       ALMANYA VE ROMANYA DA BEKLİYOR Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, geçen hafta da Almanya ve Romanya turizm pazarı için telefon görüşmeleri gerçekleştirmişti.
Romanya 20.5.2020
Romanya'da kimsesiz çocukların yüzü TİKA'nın dağıttığı bayram hediyeleriyle güldü
Romanya'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede karantina sürecinden en çok etkilenen kimsesiz çocuk ve gençlerin yüzleri, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) ramazan dolayısıyla dağıttığı bayramlık hediyelerle güldü.
Romanya 20.5.2020
Ege Denizi için "ortak tanıtım kampanyası"
Almanya ve Romanya Türkiye'yi bekliyor Bakan Mehmet Nuri Ersoy, geçen hafta da Almanya ve Romanya turizm pazarı için telefon görüşmeleri gerçekleştirmişti.
Şu an buradasınız: Romanya Haberleri | Romanya Haber - Haberler - Romanya haberleri, son dakika romanya haber ve gelişmeleri burada. Yunanistan turist kabul edeceği ülkelerin listesini açıkladı, komşulardan sadece Türkiye yok.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 21:09:34. #1.14#
title