Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor

Haberler.com - Haberler | Güncel

Türkiye, birçok noktada orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Yangınlarla ilgili son durumu paylaşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 42 noktada yangınların kontrol altına alındığını, 7 ilde 21 noktada yangınların sürdüğünü açıkladı.

Ülkemiz dünden bu yana yangın felaketi ile mücadele ediyor. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Twitter hesabından 28-29 Temmuz tarihlerinde başlayan yangınlarla ilgili son durumu paylaştı. Bakan Pakdemirli, kontrol altına alınan ve devam eden yangınlarla ilgili detaylı bilgi de verdi.

"CANIMIZ YANIYOR, SÖNDÜRECEĞİZ"

Pakdemirli, "Bu savaşta başta orman kahramanlarımız, kamu kurumlarımız ve tüm halkımız; cansiparene, özenle, tüm gücümüzle geleceğimiz için savaşıyoruz. Tüm Türkiye'nin duaları bizimle. Canımız yanıyor. Söndüreceğiz." dedi.

Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor

42 YANGIN KONTROL ALTINDA, 21 NOKTADAN MÜCADELE SÜRÜYOR

Bakan Pakdemirli'nin paylaşımında yer verdiği tabloda, Adana, Antalya, Muğla, Mersin ve Osmaniye başta olmak üzere, 21 ilde çıkan 63 yangının 42'sinin kontrol altına alındığı ve 21 yangının ise devam ettiği yer aldı.

İşte yangın çıkan illerimizdeki son durum:

  • Adana'da 20 ayrı yangın çıktı, 14 yangın söndürüldü, 6 yangına müdahale sürüyor.
  • Osmaniye'de çıkan 4 yangından 2'si söndürüldü.
  • Antalya'da 10 yangın çıktı, yangınlardan dördü devam ediyor.
  • Mersin'de 7 yangından 4'üne ekiplerin müdahalesi sürüyor.
  • Muğla'da çıkan 4 yangından 1'i söndürüldü.
  • Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde çıkan yangına müdahale sürüyor.
  • Manisa'nın Soma ilçesinde çıkan yangına da ekiplerin müdahalesi devam ediyor.

Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor

Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor

Türkiye felaketi yaşıyor! 7 ilde 21 noktada orman yangınları sürüyor
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
SELİM TAŞOĞLU:yangınlardan çıkaracağımız ders. kısaca belirtmek gerekirse; TBMM acil toplanıp, ormanla alakalı bir an önce devrim niteliğinde ciddi kararlar alınarak, ormanlarımızın yüzölçümleri çıkartılarak, belirlenen km2'ye ne kadar yangın söndürme uçağı vs. düşüyor ise uçaklar tedarik edilerek 7/24 hazır bulundurmalı diye düşünüyorum. ORMAN DMEK, İNSAN DEMEK. Sağlıklı günler diliyorum.
Kobra Murat :Oldu mu olmadi mi tartisilir. Bugun, su an 100 tane suriyeliye 1000er tl'den Turkiye'nin 100 noktasinda yangin cikarttirabilir misin? 13 tane "itibar" ucagimiz hangarlarda cumhurreisin emrine amade hazirolda bekliyor. Rusya 3 tane yangin sondurme ucagi gonderdi.
Büşra Kaya:Insanlara bak biride muhtarmis halk temsilcisi bide bu yamyam insanlikdan yoksun canlilari hadi gecdik diyelim KANUNA BAKKKK ADALETE BAKKK ??
500