Tunceli'de 'Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları' Toplantısı Yapıldı

Tunceli'de 'Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları' Toplantısı Yapıldı

Tunceli'de 'Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları' Toplantısı Yapıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

AK Parti Tunceli İl Teşkilatı tarafından “Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları” toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti Tunceli İl Teşkilatı tarafından "Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları" toplantısı gerçekleştirildi.

Tunceli'de bir otelde düzenlenen toplantıya, kente milletvekili olarak atanan AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci ve Malatya Milletvekili Mustafa Şahin'in ile Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları Yalçın Öztürk, Ekrem Çelebi, AK Parti İl Başkanı Fatih Tek, partililer ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, kendisinin İstanbul Sancaktepe'de kurucu ilçe başkanlığı görevinde bulunduğunu ve şu an Sancaktepe'de iki Tuncelili meclis üyesi bulunduğunu belirterek, "Bizler Ak Parti'nin vizyonunu taşıyanlar olarak Türkiye'de gerek Alevilik konusunda gerekse de Kürt sorunu konusunda eski Türkiye'nin yaratmış olduğu yaraları izole etmeye yönelik başlattığımız süreçte, bizim Alevi meclis üyemiz de olmalı Alevi yönetim kurulu üyemiz, Alevi belediye başkanımız da Alevi milletvekilimiz de olmalı diye düşünenleriz. Biz gönülden iletişim kurarsak çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur" dedi.

Tunceli'ye, insanların makus talihini değiştirmek için geldiklerini ifade eden Ekinci, Tunceli ismini Türkiye'ye barış kenti olarak ilan edeceklerini söyledi.

Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, 20 sivil toplum kuruluşu temsilcisiyle verimli bir toplantı yaptıklarını dile getirerek, "Bu toplantıda ortaya çıkan görüş ve önerileri not ettik. Toplantıda birinci sorun terör olarak çıkarken ikinci sorun Alevilerin sorunları, üçüncü sorun ise eksik kalan yatırımların tamamlanması talebi olduk. Gerek bunları gerekse de dile getirilen diğer sorunları not ettik. Bunları sırası geldiğince mümkün mertebe hükümet ve bakanlıklar nezdinde kendi ilimize ayırdığımız efor neyse buraya da ayırmak kaydıyla çözmenin çabası içerisinde olacağız" diye konuştu.

Sivil toplum örgütlerini önemsediğini ifade eden Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise, şunları kaydetti:

"Birbirimize hakaret edip şiddet uygulamadıktan sonar ç özemeyeceğimiz hiçbir meselemiz yok. Bu anlamda sivil toplum kuruluşlarının güçlü olmasında fayda var. Terörle mücadele ve yeni anayasa konusunda sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini önemsiyoruz. Bunları bir raporla başbakanımıza, ilgili kurum ve kuruluşlarımıza iletiyoruz. Tunceli'deki sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinden memnuniyet duydum. Bizlere huzura verdikleri önem, sivil anayasa konusundaki görüşlerini aktardılar. Eleştiriler de oldu. Onları da not aldık." - TUNCELİ

Tunceli'de 'Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları' Toplantısı Yapıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (2)
KADİR: Akp Tunceli''ye hiç yatırım yapmadığı gibi çok da haksızlık etti. . 80 ile öğrenci yurdu yaptı. . Yalnız Tunceliye yapmadı. Toki Tunceliye hiç konut yapmadı. . Yapılanlarda ahır gibi küçük ve boş duruyor. . Tuncelinin komşu iller ile ilçeleri ile yolu yok. . Baraj yaptı , Ancak Akyünlü köprüsünü yapmadı. . Üniversite kampüsünü yapmadı. . Yapmasın, ancak verdiğimiz vergilerimizi bize geri versin, ya da vergi almasın bizden. . Akp ayrımcı, mezhepçi, dışlayıcı, ötekileştirici parti. Akp ninTunceliye bakışı değişmez
KADİR: yavru ben devlete vergi veriyorum askerlik yapıyorum. . Eğer devlet hükümet vatandaşları arasında ayrım yapıyorsa o devlet o hükümet bitmiştir. . Hiçbir hükümet devlet vatandaşları arsında ayrım yapamaz, çünkü bu insan haklarına aykırıdır. . O zaman Anayasa da '' laik, sosyal, hukuk devletiyiz'' diye yazmasın. . vatandaşları arsasında ayrım yapıyorsa o zaman o anayasa neye yarar?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title