TUNCEL KURTİZ HABERLERİ

Tuncel Kurtiz haber, Tuncel Kurtiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuncel Kurtiz

Tuncel Kurtiz

Doğum Yeri Kocaeli / Türkiye
Doğum Tarihi 1.2.1936 - 27.9.2013

Tuncel Kurtiz Kimdir ?

Tuncel Tayanç Kurtiz (1 Şubat 1936, Kocaeli - 27 Eylül 2013, İstanbul), Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen, yapımcı ve senarist. Babası Selanik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi Boşnaktır. Üniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe, psikoloji ve sanat tarihi bölümlerinde okudu; ancak hiçbirinden mezun olmadı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Tuncel Kurtiz - 26.09.2021
Usta oyuncu Tuncel Kurtiz, vefatının 8. yılında anılıyor
Özellikle son döneminde rol aldığı "Ezel" ve "Muhteşem Yüzyıl" gibi yapımlarda canlandırdığı karakterlerle hafızalara kazınan usta oyuncu, senarist, yönetmen ve yapımcı Tuncel Tayanç Kurtiz'in ölümünün üzerinden 8 yıl geçti.
Tuncel Kurtiz - 26.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2013- Sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, İstanbul'da 77 yaşında vefat etti.
Tuncel Kurtiz - 21.09.2021
İstasyon Dergi'nin Eylül sayısı yayımlandı
İZZET ÇAPA, MERAL OKAY'I ANLATTI Gazeteci-yazar Nebil Özgentürk "Bozkırın Tezenesi" halk ozanı Neşet Ertaş için9. ölüm yıl dönümünde "Kırşehir'in Türkü Babası Neşet Ertaş'ın Kırşehir'i" isimli yazıyı yazdı. Gazeteci- yapımcı İzzet Çapa "Başka bir dünyanın, güzel zamanların, güzeller güzeli insanları olarak tanımladığı" senarist, oyun ve söz yazarı Meral Okay'ın 62. doğum günü dolayısıyla bir yazı kaleme aldı. Yazar Melda Davran sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz'i 6.
Tuncel Kurtiz - 19.08.2021
Oyuncu Tuncer Necmioğlu'nun vefatının üzerinden 15 yıl geçti
Usta oyuncu, 1967 yılında Tuncel Kurtiz, Umur Bugay, Aydın Engin ve Müjdat Gezen ile Halk Oyuncuları'nı kurdu.
Tuncel Kurtiz - 09.03.2021
Türk tiyatrosunun beşinci kavuklusu: Rasim Öztekin
Birçok şov ve televizyon programına imza attı "Konservatuarlarım" diye nitelendirdiği Ferhan Şensoy, Münir Özkul, Erol Günaydın, Tuncel Kurtiz, Zeliha Berksoy gibi Türk tiyatrosunun önemli ustalarıyla aynı sahneyi paylaşan sanatçı, 1992-1995 yılları arasında da sırasıyla Nükhet Duru ve Demet Akbağ'la birlikte "Müzikomedi", Hülya Avşar, İbrahim Tatlıses ve yine Demet Akbağ'la "Mega Show" programlarına imza attı.
Tuncel Kurtiz - 14.10.2020
Meddahlık geleneğinin son temsilcilerinden: Erol Günaydın
Akbank Çocuk Tiyatrosunun yöneticiliğini yapan ve Dormen Tiyatrosunda birçok oyununda yer bulan Günaydın, Tuncel Kurtiz, Suna Keskin, Erol Keskin ve Cahit Irgat ile Genar Tiyatrosunu kurdu.
Tuncel Kurtiz - 20.09.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, İstanbul'da 77 yaşında vefat etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tuncel Kurtiz Haberleri | Tuncel Kurtiz Kimdir - Haberler - Tuncel Kurtiz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tuncel Kurtiz kimdir, hayatı ve biyografisi. Gezici Festival Sinemayla Dolu Hafta Sonunu Geride Bıraktı!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 11:53:27. #1.14#

title