TUNCEL KURTİZ HABERLERİ

Tuncel Kurtiz haber, Tuncel Kurtiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuncel Kurtiz

Tuncel Kurtiz

Doğum Yeri Kocaeli / Türkiye
Doğum Tarihi 1.2.1936 - 27.9.2013

Tuncel Kurtiz Kimdir ?

Tuncel Tayanç Kurtiz (1 Şubat 1936, Kocaeli - 27 Eylül 2013, İstanbul), Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen, yapımcı ve senarist. Babası Selanik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi Boşnaktır. Üniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe, psikoloji ve sanat tarihi bölümlerinde okudu; ancak hiçbirinden mezun olmadı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Tuncel Kurtiz 30.3.2020
Yeşilcam'ın gülen yüzüydü: Halit Akçatepe anılıyor
Altın Portakal Yaşam Boyu Onur Ödülü'nü aldı Altın Portakal Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne 2011'de Mehmet Dinler, Tuncel Kurtiz, Perran Kutman ve Engin Çağlar'la birlikte değer görülen Akçatepe, 2013'te Cem Davran, Melis Tüzüngüç, Defne Samyeli ve Mesut Yar'la "Babam Sınıfta Kaldı" isimli dizi için kamera karşısına geçti.
Tuncel Kurtiz 11.2.2020
"Süt Kardeşler" İzmir'de
"Süt Kardeşler" 12 Şubat Çarşamba Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi'nde saat 20.00'de İzmirli sanatseverlerle buluşacak. İkinci oyun 13 Şubat Perşembe Güzelbahçe Tuncel Kurtiz Salonu'nda saat 20.
Tuncel Kurtiz 12.12.2019
23 Ülkeden 50 Kısa Film 13 ile 15 Aralık'ta II. Dostluk Kısa Film Festivali'nde
Yönetmen Reis Çelik ve Tuncel Kurtiz'den iki film Festivalin yarışma bölümünün Jüri Başkanı Usta Yönetmen Reis Çelik'in ve Türk Sinemasının duayen oyuncularından Tuncel Kurtiz'in dostluklarıyla ortaya çıkan, birbiri ile bağlantılı "İnat Hikayeleri" filmi ve onun kamera arkası belgeseli olan "İnadına Film Çekmek", "Özel Gösterim Seçkisi"nde gösterilecek.
Tuncel Kurtiz 14.10.2019
Türk tiyatrosunun son meddahı: Erol Günaydın
Erol Günaydın'ın canlandırdığı meddah gösterileri, Nasreddin Hoca tiplemesi, çizgi film kahramanı Ayı Yogi seslendirmesi ve diğer pek çok karakter en tanınan ve kıdemli aktörlerden biri olmasında etkili oldu. Kavuklu Hamdi'den İsmail Dümbüllü'ye uzanan meddahlık geleneğinin son temsilcilerinden olan sanatçı, 1972'de kurulan Akbank Çocuk Tiyatrosunun yöneticiliğini yaptı. 1977'de kapanana kadar, Dormen Tiyatrosunda birçok oyunda izleyiciyle buluşan Günaydın, ayrıca Tuncel Kurtiz, Suna Keskin ve Cahit Irgat ile Genar Tiyatrosunu kurdu.
Tuncel Kurtiz 27.9.2019
Tuncel Kurtiz mezarı başında anıldı
Sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, ölümünün 6'ncı yılında Balıkesir'in Edremit ilçesindeki kabri başında anıldı.
Tuncel Kurtiz 22.9.2019
Haftanın tarihine bakış
2013- Sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, İstanbul'da 77 yaşında vefat etti.
Tuncel Kurtiz 9.8.2019
Anadolu'nun güzelliklerini tuvale yansıtıyor
Köydeki evinin bahçesinde atölye oluşturan Derman'ın, binbir emek vererek yaptığı resimlerin yanı sıra ünlü oyunculardan Tuncel Kurtiz, Şener Şen, Adile Naşit ve Tarık Akan'ı konu alan portre çalışmaları da yoğun ilgi görüyor.
Tuncel Kurtiz 9.8.2019
Anadolu'nun güzelliklerini tuvale yansıtıyor
Köydeki evinin bahçesinde atölye oluşturan Derman'ın, binbir emek vererek yaptığı resimlerin yanı sıra ünlü oyunculardan Tuncel Kurtiz, Şener Şen, Adile Naşit ve Tarık Akan'ı konu alan portre çalışmaları da yoğun ilgi görüyor.
Tuncel Kurtiz 4.6.2019
Kazdağları'ndaki Çamlıbel'de antik pazar kuruldu
BALIKESİR'in Edremit ilçesi Kazdağları'ndaki turistik Çamlıbel Mahallesi'nde, yöre halkı tarafından, bölgede oturan insanların geçmişte kullandığı yöresel ürünler ve hazırladıkları el işi ürünlerden oluşan Çamlıbel Antik Pazar kuruldu. Sadece Pazar günleri satış yapılan Çamlıbel'de Antik Pazar, bayram süresince açık olacak.  Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz'in oturduğu ve hayatını kaybettikten sonra toprağa verildiği Kazdağları'ndaki kırsal Çamlıbel Mahallesi meydanında, çevre sakinleri tarafından antika pazarı kuruldu.
Tuncel Kurtiz 4.6.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Vali Kadir Ekinci, mezarlık bölgesinde bulunan kontrol noktasını ziyaret edip, polis ve jandarma ekiplerinin bayramını kutladı. Vali Ekinci, durdurulan araçlardaki vatandaşların bayramını da kutlayıp baklava ikram etti. Güvenlik güçlerinin, Bingöl'ün huzuru için gece gündüz çalıştıklarını belirten Vali Ekinci, şunları söyledi:   "Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan güzel hep birlikte bayrama kavuştuk. Bayramı kazasız belasız tüm vatandaşlarımızı nasip etsin inşallah. Bu bayram vesilesiyle trafik yoğunluğu da 5 kat daha artmakta. Dolayısıyla bu yoğunluk ile birlikte sürücülerin izinde yolcularımızın da dikkatli olmaları gerekiyor. Tüm kardeşlerimiz tüm vatandaşlarımız ulaşmak istedikleri yerlere kazasız belasız ulaşsınlar sevdiklerine kavuşurlar. Dolayısıyla hem kırmızı düdük uygulamalarımızda çocuklarımızın görevlerini tekrar hatırlatıyoruz. Hem sürücülerimizi daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Bu vesileyle arkadaşlarımız hem Emniyet personeli hem Jandarma personelimiz 7/24 yollarda sürücülerin izin yolcularımızın güvenliğini sağlamak üzere görev başındalar hepsinden şimdiden çok teşekkür ediyorum. İyi bayramlar diliyorum. Allah kazasız belasız nice bayramlara ulaştırsın inşallah." Görüntü Dökümü: ---------------- Vali Kadir Ekinci'nin kontrol noktası ziyareti Valilinin güvenlik güçleriyle bayramlaşması Valinin araçlardaki vatandaşlarla bayramlaşması Vatandaşlara baklava ikramı -Vali Kadir Ekinci'nin konuşması Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Aziz ÖNAL/BİNGÖL, =============== Kazdağları'ndaki Çamlıbel'de antik pazar kuruldu Balıkesir'in Edremit ilçesi Kazdağları'ndaki turistik Çamlıbel Mahallesi'nde, yöre halkı tarafından, bölgede oturan insanların geçmişte kullandığı yöresel ürünler ve hazırladıkları el işi ürünlerden oluşan Çamlıbel Antik Pazar kuruldu. Sadece Pazar günleri satış yapılan Çamlıbel'de Antik Pazar, bayram süresince açık olacak.  Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz'in oturduğu ve hayatını kaybettikten sonra toprağa verildiği Kazdağları'ndaki kırsal Çamlıbel Mahallesi meydanında, çevre sakinleri tarafından antika pazarı kuruldu.
Tuncel Kurtiz 4.6.2019
Kazdağları'nın eteklerinde bayramlık "antika pazarı"
Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz'in de bir dönem yaşadığı ve mezarının bulunduğu kırsal mahallenin meydanında Ramazan Bayramı'nda açılan stantlarda, yöre kültürüne ait, eskiden buralarda yaşayanların kullandığı eşyalar satışa çıkarıldı.
Tuncel Kurtiz 13.10.2018
İstanbul'da 90 Cadde ve Sokak İsmi Değişiyor
ZAMAN, IŞIK, DUMANLI YERİNE ŞAİR VE SANATÇI İSİMLERİ VERİLDİ Kadıköy Dumlupınar Mahallesi'ndeki Zaman Sokağı'na da şair Melih Cevdet Anday'ın adı konuldu. Bakırköy Şenlikköy'deki Işık Sokağı'na ise ünlü yazar Yaşar Kemal'in adı verildi. 2013 yılında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz'in adı ise, Maltepe Zümrütevler Mahallesi'ndeki Dumanlı Sokağı'nda yaşayacak.
Tuncel Kurtiz 13.10.2018
İstanbul'da 90 Cadde ve Sokak İsmi Değişiyor
  ZAMAN, IŞIK, DUMANLI YERİNE ŞAİR VE SANATÇI İSİMLERİ VERİLDİ   Kadıköy Dumlupınar Mahallesi'ndeki Zaman Sokağı'na da şair Melih Cevdet Anday'ın adı konuldu. Bakırköy Şenlikköy'deki Işık Sokağı'na ise ünlü yazar Yaşar Kemal'in adı verildi. 2013 yılında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz'in adı ise, Maltepe Zümrütevler Mahallesi'ndeki Dumanlı Sokağı'nda yaşayacak.
Tuncel Kurtiz 13.10.2018
İstanbul'da 90 Cadde ve Sokak İsmi Değişiyor
ZAMAN, IŞIK, DUMANLI YERİNE ŞAİR VE SANATÇI İSİMLERİ VERİLDİ Kadıköy Dumlupınar Mahallesi'ndeki Zaman Sokağı'na da şair Melih Cevdet Anday'ın adı konuldu. Bakırköy Şenlikköy'deki Işık Sokağı'na ise ünlü yazar Yaşar Kemal'in adı verildi. 2013 yılında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz'in adı ise, Maltepe Zümrütevler Mahallesi'ndeki Dumanlı Sokağı'nda yaşayacak.
Tuncel Kurtiz 13.10.2018
İstanbul'da 90 Sokağın İsmi Değiştirildi
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, aralarında Yaşar Kemal, Eren Bülbül, Melih Cevdet Anday, Tuncel Kurtiz, Münir Özkul, Uğur Mumcu, Hrant Dink ve Naim Süleymanoğlu'nun da bulunduğu kişilerin isimlerinin sokaklara verilmesine ilişkin teklif, oy birliğiyle kabul edildi.
Tuncel Kurtiz 27.9.2018
Sanatçı Tuncel Kurtiz Mezarı Başında Anıldı
Sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, ölümünün 5'inci yılında Balıkesir'in Edremit ilçesindeki kabri başında anıldı.
Tuncel Kurtiz 26.9.2018
Bakan Pakdemirli, Buzağıyı Süt ile Besledi (3)
'TÜRKİYE, ZEYTİN ÜRETİMİYLE DÜNYA İKİNCİSİ' Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) koordinatörlüğünde Zeytin ve Zeytinyağı Rekoltesi Ulusal Resmi Tespit Heyeti'nin 2018- 2019 zeytin üretim sezonuna ilişkin rekolte tespit çalışmaları, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katıldığı toplantıda kamuoyuyla paylaşıldı. Zeytincilik Araştırma Enstitüsü'nde AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı programın açılışında, 2013'te yaşamını yitiren Tuncel Kurtiz'in seslendirdiği, zeytin hasadıyla ilgili video izletildi.
Şu an buradasınız: Tuncel Kurtiz Haberleri | Tuncel Kurtiz Kimdir - Haberler - Tuncel Kurtiz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tuncel Kurtiz kimdir, hayatı ve biyografisi. Trabzonspor'da 'şampiyonluk' sesleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 07:06:08. #1.15#
title