Trabzonspor'dan 'Sözleşmede TL' Önerisi

Trabzonspor'dan 'Sözleşmede TL' Önerisi

05.02.2014 13:39 | Son Güncelleme: 05.02.2014 13:39
Trabzonspor'dan 'Sözleşmede TL' Önerisi

Trabzonspor, döviz kurları değerlendiği için ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan kulüplere, "Bundan sonra ortak bir kararla sözleşmelerde Türk Lirası kullanalım" önerisini getirdi.

Trabzonspor, döviz kurları değerlendiği için ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan kulüplere, "Bundan sonra ortak bir kararla sözleşmelerde Türk Lirası kullanalım" önerisini getirdi.

Borndo mavili kulüp., gerek yerli, gerekse yabancı oyuncularla yapılan sözleşmelerin yabancı para üzerinden yapılmasına dikkati çekti. Sözleşmelerde döviz kurlarında yaşanan artışlar nedeniyle kulüplerin ciddi zararlara uğradığını söyleyen Trabzonspor'un Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, "Türk Lirası'na gereken değeri verelim" çağrısında bulundu. DHA'ya (Doğan Haber Ajansı) açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Üstünsalih şunları söyledi:

"Türkiye'nin uzun bir süredir devam eden istikrarlı ve sağlam ekonomik yapısı sayesinde piyasaların global dalgalanmalardan asgari düzeyde etkilendiği aşikardır. Orta vadede Türk Lirası performansına bakıldığında, EURO ve Dolar karşısında kayda değer bir kaybı olmadığı görülmektedir. Ülkemizdeki futbol kulüplerinin bilançolarına bakıldığında yabancı para varlık ve yükümlülüklerinin büyük bir yük oluşturduğu sabittir."

"HEDEF YABANCI PARANIN ASGARİYE İNDİRİLİP BUNUN DESTEKLENMESİ"

Kısa vadeli kur dalgalanmalarında bilançodaki yabancı para yükünün kulüplerin kısa vadeli ödemelerinde zaten sıkıntılı olan nakit akış dengelerini daha da bozduğunu vurgulayan Üstünsalih, daha sonra şunları söyledi:

"Futbol camiasında, gerek yerli gerek yabancı, gerekse de teknik adamların yabancı para üzerinden kontrat yapma talepleri, hepimizin bildiği bir gerçektir. Hali hazırda kendi kulübümüz de camiamızdaki rekabet ortamı nedeniyle yabancı para üzerinden kontrat düzenlemekte ve maalesef tek başına bir çözüm üretememektedir. Trabzonspor olarak temel hedefimiz güçlü TL inancıyla ülkemizde yapılan kontratlarda yabancı paranın asgariye indirilmesi ve bunun da tüm kulüpler tarafından desteklenmesidir. Bu sayede el birliği ile tüm kulüplerimizi yabancı para kur riskinden kurtarmış olacağımıza inanıyorum. Gerekirse konuyu Kulüpler Birliği'nde gündeme taşımak ve bu hususun bir an önce hayata geçirilmesi için elimden geleni yapacağım." - Trabzon

Trabzonspor'dan 'Sözleşmede TL' Önerisi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Trabzonspor'dan 'Sözleşmede TL' Önerisi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 11:51:01. #1.15#
title