Tortum İçin Yiğider Öne Çıkıyor
Haberler » Yerel » Tortum İçin Yiğider Öne Çıkıyor - Haberler

Tortum İçin Yiğider Öne Çıkıyor

Erzurum'un Tortum İlçe Belediye Başkanlığı için Ak Parti'den aday adayı olan, Serdarlı Beldesi'nin Belediye Başkanı Muammer Yiğider, çalışmalarına devam ederken Tortumlunun da üzerinde durduğu bir isim olması gözden kaçmıyor.
Serdarlı Beldesi...

Tortum İçin Yiğider Öne Çıkıyor

'un İlçe Belediye Başkanlığı için Ak Parti'den aday adayı olan, Beldesi'nin Belediye Başkanı , çalışmalarına devam ederken Tortumlunun da üzerinde durduğu bir isim olması gözden kaçmıyor.

Serdarlı Beldesi Belediye Başkanı olduğundan bu yana halkın deyimi ile "imkansızı imkanlı kılan başkan" olarak bilenen Muammer Yigider'e sıcak bakan Tortumlu, her seferinde Serdarlı'yı örnek göstererek destek vermekte. Toprak yolları ve bakımsız haliyle bir köye benzeyen beldenin, Yiğider Başkan seçildikten sonra batıdaki şirin bir kasabaya dönüştüğünü iddia eden yöre halkının işaret ettiği Muammer Yiğider, "Tortum'un her mahallesi, her köyü için ayrı bir projem var" dedi.

Aday gösterilmesi ve seçilmesi halinde Tortum'u bir turizm ilçesine çevireceğini söyleyen Yiğider, "Serdalı gibi bir yerde zoru başarmanın mutluluğunu yaşadım ve bu kıvancı Tortum'un tamamında bir kez daha tatmak istediğim için aday adayı oldum. Tortum'un bugünkü manzarasını herkes hafızasına kazısın, eğer hizmet etme şerefi bana verilir ise bir de üç yıl sonra Tortum'u görmeliler," dedi. Tortum'un turizm ve mesire yeri olarak çok uygun bir bölge olduğunu, bunun aynı zamanda ilçede bir istihdam yaratacağını ilave eden Muammer Yiğider, kendine güvenenler karşısında mahçup olmamak için her gün Allah'a dua ettiğini, söyledi.

Muammer Yiğider'in görevine başlamasıyla inşaat alanına çevrilen Serdarlı Beldesi'nde, yolların genişletilmesi ve parke taşlarla döşenmesi, okulun baştan elden geçirilerek bahçe düzenlenemesinin yapılması, belediye binasının modern bir şekilde hizmet vermesinin sağlanması, su kaybını en aza indirmek için arkların yapılması, büyük belediyelerden hibe olarak alınan araçların belediye aracılığı ile halkın hizmetine sunulması gibi işlerin kısa sürede gerçekleşmesi Muammer Yiğider isminin öne çıkmasına neden oluyor.

"Yarım kalan düşlerimi ve işlerimi Tortum'un tamamında tamamlamak istiyorum," diyen Muammer Yiğider, Tortum'un ve Tortum'da yaşayan her bireyin en güzel hizmete layık olduğunu belirtti. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri