Haberler

GTA 6 fragmanını sızdıran 18 yaşındaki otizmli hacker'a ömür boyu hastanede kalma cezası

Güncelleme:

Dünyanın en popüler oyunlarından GTA serisi ilk fragmanı yayınlanan GTA 6 ile bir kez daha küllerinden doğdu. 5 Aralık tarihinde yayınlanan video ilk 24 saatinde 94 milyon izlenerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girerken, oyunu görüntülerini daha öncesinde sızdıran 18 yaşındaki otizmli hacker süresiz 'hastane cezası'na çarptırıldı.

Dünyanın en fazla oynanan oyunlarından Grand Theft Auto (GTA) 6'nın görüntülerini sızdıran 18 yaşındaki hacker süresiz 'hastane cezası'na çarptırıldı. BBC'nin haberine göre otistik olan Arion Kurtaj, uluslararası Lapsus$ hacker grubunun bir üyesi.

ŞİRKETLERİ MİLYONLARCA DOLAR ZARARA UĞRATTILAR

Bu grubun Uber, Nvidia ve Rockstar Games gibi teknoloji şirketlerine yaptığı siber saldırılarda şirketleri milyonlarca dolar zarara uğrattığı belirtiliyor. İngiliz Yargıç, yeteneği ve suç işleme eğilimi ile Arion Kurtaj'ın halk için 'risk oluşturmaya devam ettiği' görüşüne vardı.

GTA 6 fragmanını sızdıran 18 yaşındaki otizmli hacker'a ömür boyu hastanede kalma cezası18 yaşındaki hacker Arion Kurtaj.

AKUT OTİZM NEDENİYLE MAHKEMEYE ÇIKMASI UYGUN DEĞİL

Arion Kurtaj, "Bir tehlike olarak görülmediği" sürece ömür boyu güvenli bir hastanede kalacak. Kurtaj'ın gözaltındayken şiddet uyguladığı ve yaralanma ile maddi hasara yol açtığı rapor edildi. Doktorlar, Kurtaj'ın akut otizmi nedeniyle mahkemeye çıkmaya uygun olmadığını değerlendirdi. Bu nedenle jüriden, Kurtaj'ın suç kastı olup olmadığını değil sadece iddia edilen eylemleri yapıp yapmadığını belirlemesi istendi.

GTA 6 fragmanını sızdıran 18 yaşındaki otizmli hacker'a ömür boyu hastanede kalma cezası

"EN KISA SÜREDE SİBER SUÇA GERİ DÖNME NİYETİNDE"

İngiliz medyasının aktardığına göre, akıl sağlığı değerlendirmesinde Kurtaj'ın "mümkün olan en kısa sürede siber suça geri dönme niyetini dile getirdiği ve oldukça motive olduğu" belirtildi.

GTA 6 fragmanını sızdıran 18 yaşındaki otizmli hacker'a ömür boyu hastanede kalma cezası

GTA6 FRAGMANI İZLENME REKORU KIRDI

Rockstar Games, fragmanın internete sızmasının ardından Grand Theft Auto 6'yı ilk kez aralık ayı başında yayınladı. Video 24 saat içinde 94 milyon izlenerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girerken, 1,5 dakikalık fragmana göre oyun Miami Vice City'de geçecek. Oyunun başrollerinden biri de bir kadın karakter. Fragman, oyunun ikili kahramanlarından biri olan Lucia'nın hapishane üniforması içinde bulunduğu sırada açılıyor ve Lucia ile bir ortağının bir mağazayı soymasıyla kapanıyor.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Teknoloji

Rockstar Games Bilgisayar Oyun Gamegar Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Rize adayı kim? 2024 İYİ Parti Rize Belediye Başkan adayı Köksal Toptan kimdir? İYİ Parti Osmaniye adayı kim? 2024 İYİ Parti Osmaniye Belediye Başkan adayı Alpaslan Koca kimdir? İYİ Parti Ordu adayı kim? 2024 İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz kimdir? İYİ Parti Niğde adayı kim? 2024 İYİ Parti Niğde Belediye Başkan adayı Naim Erem kimdir? İYİ Parti Nevşehir adayı kim? 2024 İYİ Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 27 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 27 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 27 Şubat Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 27 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 27 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 27 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 27 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 27 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 27 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 27 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 27 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! İYİ Parti Muş adayı kim? 2024 İYİ Parti Muş Belediye Başkan adayı Şerafettin Yatçı kimdir?
500

Yorumlar (6)

Cevap :

Bahaneye bak halk için risk oluşturma. Altı üstü bir oyun fragmanı abartmayın !

71
67
yanıtYanıtla
Yorumcu Davut :

halk derken seni kastetmedi. banka hesabında milyon dolarları olanları kastetti. onlar halk, sen ben gibiler bot olarak yaşıyoruz, kuru kalabalık ediyoruz işte :)

yanıt63
yanıt1
Hasan Turan:

Bot, hahaha çok güzel benzetme

yanıt19
yanıt0
foamer sponge:

Fragman para ile satılmaz ki nasıl zarara uğruyor firmalar.

28
40
yanıtYanıtla
Benim Kkk:

Sustem paea uzerine kurulmus dojunaursan insanin hayatina mal okur zenginin malini koruyup kollayan sistem o hakim kim bilir nekadar para yedi

11
26
yanıtYanıtla
TURAN turan :

Herşeyi çocuklarımızı zehirlemek için yapıyorlar böyle oyun mu olur yetişkin filmleri gibi.....

3
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title